Knihy

Knihovnička

19. července 2013 v 19:36 | Hráblík = )

Takže, jelikož jsem svoje dvě knihovny naplnila úplně po okraje, dostala jsem další dvě za vysvědčení,
bohužel, zatím jsou to jen takové pultíky na odkládání věcí a proto jsem se rozhodla si je přerovnat.

Dávám sem fotku Před :) a potom sem dám fotku Po

Na pravé fotce můžete vidět i moji hromádku knih, kterou jsem si koupila za měsíc červen - přidám zvlášť článěk :)

Autogramiáda :)

8. října 2012 v 20:56 | Hráblík = )
Tímhle článkem neříkám, nebo nenutím někoho ke čtení jeho knih, prostě každý má rád něco jiného :) Tohle je jen můj názor. :)
Michal Viewegh :)
Je to můj velmi oblíbený autor.
Víte, možná někdo teď kroutí hlavou, ale myslím, že na Viewegha musíte trošku dospět. S jeho knihami jsem se setkala jako s povinou četbou a tak jsem k nim přistupovala s mírným odporem, asi jako skoro všichni...

Někdy v sedmé - osmé třídě jsem se rozhodla pro přečtení Báječných let pod psa, i když už jsem viděla film. Což je jedna z chyb, kterou můžete u knih udělat, vidět nejdříve film, který naprosto umrtví vaši fantazii a vy si nemůžete nic představit, protože už vlastně "víte" jak hrdinové vypadají :) ...

No abych se dostala k věci. Knížka mě absolutně nezaujala. Už jen kvůli tomu, že jsem věděla, že je to vlastně povinná četba, která je hrozná sama o sobě. Knížku jsem nepřečetla a raději si znovu pustila film. Asi tak po roce, nebo po dvou jsem se rozhodla knížku zkusit znovu. A světe div se, knížka mě naprosto bavila. Bylo to jako sen! Líbily se mi jeho vtipy, popis prostředí, i děje samotného ... :)

Do jeho knížek jsem se zamilovala a když se na to dívám s odstupem času, možná je to proto, že jsem ke knihám nepřistupovala jako k povinné četbě, ale jako k příběhu samotnému. Po přečténí Báječných let pod psa jsem četla Báječná léta s Klausem, Výchova dívek v Čechách, Báječný rok (deník 2005), Další báječný rok (2011), Lekce tvůrčího psaní ... :)Také jsem viděla skoro všechny jeho filmy :)

Takže se prostě těším na autogramiádu! :)

S kým se tam potkám, kromě mojí blogové kamarádky a vlastně ségry :) Katie

15 minus

30. srpna 2012 v 19:58 | Hráblík = )
Obálka titulu 15 minus
Líbily se Vám knihu Hunger Games?
V tom případě by jste měli zkusit knihu 15 minus, což je kniha od českého autora!
A recenze říkají, že velmi povedená! :)
Anotace:
15mínus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...
Já osobně si knihu vyprosila v naší knihovně! :D
Ano paní knihovnice na mě dá a tak jsem ji poprosila o 15 minus. A kniha ještě v ten den byla v košíku na netu! Takže teď už jenom čekám, až kniha příjde do knihovny! :)
Už se těším, až si ji přečtu a pokud se mi bude líbit, tak si ji určitě i koupím ;)

českým autorům fandím!

Dokonalý pár

15. června 2012 v 14:39 | Hráblík = )
Dokonalý Pár je kniha, kterou bych si chtěla koupit :)

Jen posuďte sami - Anotace: V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.

A ta obálka! :)

Rudá jako rubín

6. dubna 2012 v 21:17 | Hráblík = )
Rudá jako rubín
Napsala: Kerstin Gierová

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. A co teprve když pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem?

Gwindolyn měla být vlastně obyčejná studentka, ale všechno se změnilo, když zjistila, že gen, který pomáhá přenášet se v čase zdědila ona a ne její sestřenice Charlie. Poprvé se jí přenos časem stal, když měla jít do obchodu, nenačasované přenosy se jí staly ještě dvakrát, potom se odhodlala a řekla to svojí mamince. Ta ji odvezla okamžitě ke chornografu, který pomohá elapsavat do doby, kde se nikomu nic nestane.

U chronografu se strhne hádka její mámy s mámou Charlotte, všichni odjedou domů a zůstane tam Gwendolin, která se seznámí s dalším cestovatelem časem Gideonem, o kterém si myslela, že je zamilovaný do Charlotte, ale po čase výjde na jevo, že věci nejsou tak jak vypadají...

Nebudu dále prozrazovat co v knížce bylo a nebylo, přečtěte si ji a uvidíte sami.

Kerstin Gierová
Do světa prorazila díky triologii Drahokamy o lásce a cestování časem ( Rudá jako rubín je první díl)
Knihy byly přeloženy do více jazyků a chystá se i film
Bydlí se svým mužem a synem v malé vesničce poblíž Bergisch Gladbachu

Odkaz na web: http://kerstingier.com/

Takže mně se kniha moc líbila, je to taková hodně chytlavá, určitě se těším na další díl, která se mimochodem jmenuje Modrá jako safír. Možná přemýšlím i o tom, že si ji přečtu v angličtině :) v němčině jakožto v originále bych to ale asi nedala :D
Jsem na ně ale opravud zvědavá! :)

Knížku jsem vyhrála v nakladatelství CooBoo i s cool taškou :)

Tajný kruh

13. února 2012 v 19:19 | Hráblík = )
Tajný kruh 1, 2, 3

Hlavní hrdinka Cassie se i s její maminkou musí přestěhovat zpátky do rodného města New Salem. Cassie se stýská po starém domově, ale brzy se seznámí se skupinkou teenagerů, kteří nejsou obyčejní, jsou totiž Čarodějové. Na škole se stala vražda Kori, sestry Chrise a Douga (šlenové kruhu) a po její smrti byla Cassie místo kori přijatá do Tajného kruhu, kde je dvanáct čarodějů, kteří se snaží kouzlit. Cassie se seznámí se sympatickou Dianou, kterou má ráda jako sestru. Bohužel se jí do cesty už ve staré domově připletl Adam, který je také členem spolku a chodí s Dianou. Cassie je však do něj zamilovaná.
Po zasvěcení do kruhu má Cassie moc, kterou neví jak má využít. Její tajemství o ní a Adamovi prosáklo na povrch a dozvěděla se o něm Faye a Cassie vydírá. Cassie musí vzít Dianě křištálovou lebku, kterou našel Adam při cestování, kde se mimochodem seznámil s Cassie. Cassie, protože nechce Dianu radit, tak dělá co jí Faye říká. Faye použije lebku, z které unikne zlá energie a zabije dalšího kluka. Lovejoye při plese. Faye potom chce aby pro ni Cassie hlasovala při zasedání kruhu, aby byla nová zástupkyně. Cassie tak udělá. Faye znovu vyvolá temnou energii z lebky s celým kruhem, zemře další člověk - ředitel. Lebka "obživne" Do New Salemu se vrátí Černý John.
Faye vyvolá hádku a vyzradí Cassiino tajemství, přitom se Kruh dozví, že použila lebku bez jejich vědomí. Černý John se vrátil do města a zabil Casiinu babičku a její máma ztratila vědomí. Cassie a kruh musí napravit co udělali. Faye se dá na stranu zla. Casie najde diadémy a dozví se že Černý John je její otec.
Nakonec ale vče dopadne dobře, Celý kruh Černého Johna zničí a Faye se vrátí zase na stranu dobra. Cassie nakonec bude i s Adamem, protože jsou spřízněné duše.

Knížky jsme četla jedním dechem. Opravdu dobře zpracovaný příběh. Třetí díl jsme měla přečtený za jedno odpoledne. Prostě krásný příběh.
Obálky typické pro Smithovou u nás v ČR, možná by tam bylo dobré jiné téma obálek. Navrhovala bych třeba fotku ze Seriálu, ale v seriálu nesouhlasí počet členů. Ale obálka není nejhorší.
Příběh je krásně napsaný, určitě by mohl mít pokračování jako Upíří deníky, s radostí bych to uvítala.

Erebos - hra, která zabíjí!

23. prosince 2011 v 15:20 | Hráblík = )
Erebos - hra, která zabíjí!
Napsala: Ursula Poznanski

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Abych pravdu napsala, myslela jsem si, že tato kniha nebude nic moc, ale byl to zážitek! :) Přesně jak se v knížce popisuje závislost na hře, tak jsem já pociťovala že začínám být závislá na této knížce, byla opravdu super. Přečetla jsem jí jedním dechem.

Obálka sice je udělána jednuduše, ale postupně jsem si na ni zvykla. Příběh byl zajímavý a čekala jsem s napětím, kdy se objeví další indície k tomu, aby bylo odhaleno, kde se ta hra vzala. Taky jsem s napětím čekala, kdy Nick dostane další úkol ve skutečném životě.

Pokud by tato knížka měla pokračování, určitě bych si ji koupila a čekala s čím příjde další příběh.
Doporučuju !

Báječná léta pod psa

15. srpna 2011 v 12:37 | Hráblík = )
Letní čtení 1.
Knihu napsal Michal Viewegh
A jmenuje se Báječná léta pod psa

Knížka je o inteligentním Kvidovi. Je to za komunistů.
Já toto období nemůžu posoudit,
já v něm nežila. Kvido se od malička zamilovat do Jarušky.
Jeho táta je nejdříve nerozhodný pracovník ve sklárnách, který následně vyletí vzhůru
a zase spadne dolů. Stane se vrátným.
Jeho matka je právník, taky začne pracovat ve sklárnách. Otěhotní a Kvidum bratr se jmenuje Paco
Babičky Líba a Věra
Dědečkové Josef a Jiří.

A.
Kdybych ji měla ohodnotit, tak asi 9 bodů z 10.
Kniha je chytlavá, moc se mi líbí ,ale místy se trochu táhne :)
Nejdřív jsme opravdu myslela, že to bude nudný příběh, přece jenom je to povinná četba, ale knížka velmi mile překvapila. Četla jsem ji jedním dechem, ale někdy tam bylo příliš mnoho nepodstatných věcí, které bych možná až tak moc nerozpitvávala, jako autor.

B.
Kniha ve mně probudila fantazii, tak jako každá jiná.
Tahle kniha není smyšlená, je z normálního života, ale je úžasná!
Později jsem četla i Báječná léta s Klausem, ale myslím, že tenhle první díl byl lepší.

Sága Prokletých - Morová rána 1.díl

4. prosince 2010 v 9:57 | Hráblík = )
Název: Sága Prokletých - Morová rána 1.díl

Napsala: Margit Sandemo

Ilustroval: -

Tuto knížku právě čtu, ale zamilovala jsem si ji! Už čekám na další díly v knihovně :D :) mám je rezervované.
Děj je zařazen do dávnějších časů, kdy zemi zužoval mor.
Hlavní hrdinka Silje přišla o celou rodinu, právě kvůli moru.
Bydlely na statku, odkud ji po smrti rodiny vyhnali. Ona věděla, že nakazit se nemůže, protože už přišla do styku s nemocnými, ale nic se jí nestalo. Toulala se od města k městu až jednou uslyšela v městě dětský pláč. V postraní uličce našla malou holčičku a u ní na zemi ležela ženy. Taky zemřela na mor. Holčičku vzala a šla dál. Věděla, že seo ní musí postarat. Šli k lesu, aby se dostali do další vesnice...
Mezitím nějaká hraběnka, její jméno si nepamatuju. Porodí mimonko a aby si nepošpinila čest, nechá ho ležet v lese...
Silje miminko najde a vezme ho sebou, i když ví, že není schopná se o ně postarat.
Dojdou na okraj lesa, kde se pálí těla mrtvých a tam potká tajemného cizince, který jí změní život...

Jestli se chcete dozvědět jak příběh Silje dopadne, začněte číst ;) :)

Knížka mě velice bavila. Vyprávění Silje a jejího osudu. S nadčením jsem se pustila i do dalších čtyř dílů a byla jsem dost naštvaná, že jsem je přečetla tak rychle, protože zatím další díly nejsou. Knížku bych vřele doporučila.
Obálka byla pěkně jednoduše zpracovaná, žádné přeplácání. Prostě fakt úžasná knížka a příběh, na který bych ráda zase někdy narazila

PS. Je to opravdu úžasný! :)

My Book´s

30. listopadu 2010 v 19:36 | Hráblík = )
Hrablik.blog.cz
Book´s :)
Já miluju knihy. Všeho druhu. :)
Nejvíc mě baví knihy co jsou hodně o fantazii, jako je Harry Potter, Narnie, Škola noci, Twilight sága, Označená... :)
U mě ve třídě mě všichni "odsuzují". Jsem tzv. knihomol. :)
Ale mě to nevadí, protože mě to opravdu baví a když to všichni ví?
Co na tom? :)
Miluju chvíle v knihovně, když procházím mezi regály s knihami :) a dívám se na svoou další "oběť" čtení je moje velké hobby. Miluju i chvíle v knihovně, kdy seídm a čtu knížku v nějakým pohodlným křesílku u okna :D Čtu a sama přemýšlím jak bude pokračovat děj.
Nechtěla jsem psát o nějaké určité knížce, protože bych musela psát o milionéch knížek :D :)
Já sama píšu knížky. Jsou to takové naše světy, kde se může udát vše co chcete,
chcete aby hlavní hrdinka našla kluka, má ho! Chcete aby uměla čarovat, umí!
Knížka je dokonalý svět, ve kterém se může cokoliv odehrát :) :D
Takže čtěte a mějte se fajn :) ;)
Zatím...

Nabídka jaká se neodmítá

17. srpna 2010 v 12:30 | Hráblík = )
Název: Nabídka jaká se neodmítá

Napsala: Jill Mansellová

Ilustroval: -

Obsah:
Lole je sedumnáct a dostane od matky svého tehdejšího přítele Dougieho nabídku, pokud se s ním rozejde, dá jí 10 000 dolarů. Lola její nabídku odmítá, protože Douga miluje a nechce ho ztratit. Jednoho dne se ale vrátí domů dřív než měla a zastihne svého nevlastního otce, jak si balí věci, chce znát prvdu a tak se dozví že hrál automaty a potřebuje 15 000 dolarů na zaplacení dluhu. Lola s těžkým srdcem příjde za Dougieho mámou a požádá jí o 15 000, ta nesvolí. Nakonec se dohodnou na 12 500 a Lola mu napíše dopis, protože do očí by mu to nedokázala říct. Odejde se svojí kamarádkou na Mallorku. Po sedmi letech se vrátí a začne pracovat v knihkupectví, kde se později stane šéfkou.
Když se později chce dostat domů, uvidí dva lupiče jak se snaží okrást ženu, pomůže jí a shodou okolností se později na párty kam ji pozve její muž dozví že je to Adelle - Dougieho máma - . Potká Dougieho, který se dozví o penězích. Lola se skamarádí se Sally, což je Dougieho sestra, která shání byt, její soused Gabe a moc dobrý kamarád se stěhuje za svojí přítelkyní do Australie. Jeho byt měl dostat zájemce, kterého vybrala agentura, ale Sally a Lola ho vypudí a Sally bude hlídat Gabevi byt. Gabe se vrátí po pár dnech zpátky, protože jeho přítelkyně ho nechala, kvůli bývalému a Gabe musí začít bydlet se Sally, Sally je nepořádná a Gabe puntičkář, pořád se hádají. Z Gabe se stane Paparazzi a seznamí se se Savanah (slavná herečka), která se do něj zamiluje, ten ji nakonec nechá kvůli Sally. Mezitím Lola se snaží získat zpět Dougieho přízeň, ten však má již dívku, ale k Lole pořád něco cítí. Lola nakonec najde svého otce, který Dougiemu promluí do duše. Dougie se zajímá na co potřebovala peníze. Lola tají, protože svému nevlastnímu otci Alexovi slíbila že to nikomu neřekne, i když již zemřel. Nakonec mu to přece jen poví a Dougie jí řekne že ji stále miluje.
A budou spolu...

Knížka mile překvapila, protože jsem myslela, že podle obálky to bude knížka, která mi nic neřekne, ale byl to pěkný příběh se strhujícími událostmi a možná bych i řekla, že tento příběh by se mohl stát i ve skutečním životě. I když s těmi penězi no nevím.
Opravdu bych ji doporučila. Knížka byla zajímavá a četla se jedním dechem. Chyby na téhle knížce jsem nenašla, byla opravdu krásná. Možná bych maličko pozměnila obálku.

Isola

7. července 2010 v 17:47 | Hráblík = )
Název: Isola

Napsala: Isabel Abedi

Ilustroval: -

Obsah:
Je to o 12-ti mladých lidech, kteří jsou vybráni konkursem pro televizní soutěž, odvezou je na ostrov Isola, kde budou střeženi kamerami, hlavní hrdinkou je Vera, která se zamiluje do Sola.
V průběhu soutěže se dozví že musí hrát "hru" ta hra je o tom že každý dostane kartu, jeden člověk si vytáhne kartu vraha a musí chytit svoji oběť.
Později když zbívá asi 6 lidí, nemůžou najít dva z nich Jokera a Darling, minulou noc se opili v jeskyni a později odešli. Další den uvidí Jokerovu mrtvolu v moři, ale Darling pořád nikde, rozhodnou že pojedou v člunu, který sloužil v případu nouze a odjedou na druhý ostrov kde je režisér, najdou tam jen počítače a v nich uložené filmy, vše si prohlídnou a uvidí že Darling, jejíž tělo nenašli uškrtil Solo, Solo si nemůže vzpomenout na minulou noc a rychle odjede na Isolu. Zbytek sedí v majáku a koukají na jejich příběh, Vera věří že to Solo nebyl, odjede za ním na ostrov mu to říct, přitom najdou na pláži mobil a když chtějí zavolat o pomoc někdo volá jim, hlas je donutí jít do nějakého chrámu a tam se dozví pravdu: Solo má dvojče, které nahrálo Darliginu vraždu společně s Darling, chtěli dostat nějaké peníze ze Solova otce(on je režisér této soutěže) jenže jejichhovor slyšel Joker a proto musel umřít a tam přebývala Vera, Solovo dvojče ji mělo zabít, jenže to nedokázal a sám skočil do ostrých skal a zabil se, Darling i s penězi zmizela, ale Vera i se Solem potom zůstali spolu...

Knížka byla krásná a napínavá. Obálka byla nic neříkající, ale příběh byl za všechny peníze. Když se tam staly ty vraždy, tak jsem to úplně prožívala, na příběhu bych nic neměnila. Konec byl velmi napnutý. Po každém incidentu jsem si typovala vraha, ale nikdy by mě nenapadlo, že Solo má dvojče. Fakt dobře vymyšlené.
Jediná malá chybička je obálka, ale nesoudím knihu podle obalu ;)
Podle mě je tato knížka moc zajímava a hodně mě bavila :))

Krásné Zlo

29. června 2010 v 15:15 | Hráblík = )
Název: Krásné zlo

Napsala: Rebecca James

Ilustrace: -

Obsah:
Je to o Katie Boydellové, která si po smrti své sestry změní svoje jméno na Katherine Patrersonová, změní si školu a přestěhuje se k tetě, aby o ní nikdo nevěděl.
Začalo to noc kdy vzala svoji sestru Rachel na mejdan, Rachel byla velmi chytrá a nadanná klavíristka, bylo jí 14 a Katie 17. Katie se začala věnovat svému klukovi a na Rachel si vzpomněla až večer, začala ji hledat a našla ji opilou v autě s pár klukama. Ti jí nabídli odvoz, ale vezli je úplně jiným směrem, Katie zjistí že sestru nadopovali a nemůže jí pomoct, Katie zavřou do nějaké staré stodoly a Rachel znásilní, později zabijí, protože Katie utekla. Strašně dlouho si to vyčítá, ale později, když už se přestěhuje najde skvělou přítelkyni Alici a kámoše Robbieho.
Z Alice se ale později vyklube pěkná mrcha! Katie se seznámí s Philiphou a zamiluje se do jejího bratra. Robbie byl zamilovaný do Alice, ale ta o odmítala a scházela se tajně s jeho otcem, Robbie odejde do Evropy a Alice začne dělat Katie ze života peklo, protože jeden z kluků co zavraždili Rachel byl její bratr.
Mick, Philiphin bratr, Katie udělá miminko, ale než se narodí Mick umře, kvůli Alici, která skočila do moře a on aby jí zachránil skočil za ní, zemřeli oba.
Po pár letech se setká Katie i se svojí dcerou Sarah s Robbiem a Katie se musí rozhodnout...

Podle mě je to krásná knížka, která uvadí čtenáře do tajů kamarádství...
Příběh byl krásný, ale velmi smutný, tuhle knížku bych doporučila, protože tato knížka říká, že nemáme věřit všemu, kdo nám co řekne. Kned třeba ten mejdan. Rachel to odnesla jen kvůli tomu, že se nechala nadopovat od nějakého z těch kluků.
Potom i Alice, zdála se jako suprová kamarádka, na kterou se může Katie spolehnout, ale potom se změnila, myslím, že se přetvařovala do té doby, než zjistila, že její bratr vlastně zabil Rachel.
Katie se musí poprat se svým osudem, který je opravdu těžký a smutný.

Stmívání

17. února 2010 v 16:34 | Hráblík = )
Název: Stmívání

Napsala: Stephenie Meyerová

Ilustroval: -

Bella Swanová se stěhuje ze slunného Phoenixu do deštivého Forks ke svému otci, místnímu šerifovi. Začíná chodit na místní střední školu a seznamuje se s novými přáteli. Vše je normální až do chvíle kdy potká tajuplného Edwarda Cullena, který ji nesmírně přitahuje. Netuší, že Edward a jeho rodina jsou upíři a sbližuje se s ním. Edward ji varuje že je nebezpečný ale už je pozdě, Bella se do Edwarda zamiluje a zjišťuje že je upír, který se neživí lidskou ale zvířecí krví. Rozhodne se zachovat jejich tajemství. Edwarda Bella také přitahuje a to nejen psychicky ale také svou neodolatelnou vůní a musí ovládat svou upírskou část, která touží po Bellině krvi. Naneštěstí Bella přitahuje nebezpečí a při hraní baseballu narazí na skupinku upírů, Jamese, Laurenta a Viktorii. James je lovec a jediné po čem teď touží je zabít Bellu. Bella musí odjet z Forks aby před ním utekla. James ale Bellu vystopuje a málem ji zabije. Edward ale přichází včas a Bellu na poslední chvíli zachraní, když ji James kousne a pustí jí do těla jed, příjdou jim na pomoc Edwardova "rodina" Rosalie, Emet, Alice, Jasper, Carlisle a Esme. Edward jed z těla vysaje a zatím bude vše v pořádku, dokud se nevrátí Victorie-Jamesova družka...

Příběh byl skvělý po dlouhé době krásně vymyšlený. Vždycky jsme četla dlouho do noci, jak kdyby mi z knížky mělo něco utéct. Byl to napínavý příběh, který mě velmi bavil a klidně bych ho četla pořád dokola.
Jediné co bych vytkla je opět obálka, protože se mi víc líbí ty černé, jednoduché anglické.

Pusinka

16. prosince 2009 v 15:58 | Hráblík = )
Název: Pusinka

Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Beuty je hlavní dinkou této knížky, žije se svojí maminkou a tatínkem, který je moc přísný! Nedovolí Beuty ani žádné živé zvířátko, Beuty se skoro všichni posmívájí, protože je pravý opak svého jména a říkájí jí Hnuska! Nakonec se její maminka s Beuty odstěhují do Králičího zálivu a budou žít spokojeně:)

Scarlet

31. října 2009 v 16:35 | Hráblík = )
Napsala: Cathy Cassidy

Ilustroval:-

Tato knížka vypráví o mladé dívce Scarlet, která je doslova problémová. Je jí teprve 12 a už ji za poslední dva roky vyloučili z 5 škol. Její máma jí má akorát tak dost, a tak ji pošle k tátovi, kterého Scarlet nesnáší, protože je opustil kvůli jiné ženě a k tomu bydleli ještě úplně někde jinde - v Irsku.

Když Scarlet dojela do Irska a potkala se tam se svým tátou, byla naštvaná a chtěla utéct. A tak, když musela poprvé do nové školy, nechala ujet školní autobus, táta si jí však všiml a odvezl ji autem. Ve škole však zůstala jenom chvilku. Když na ni učitelka začala mluvit Irsky, nevydržela to a vyskočila oknem. Naštěstí to byla jednopatrová budova. Utíkala pryč, ale boty na klínovém podpatku jí k tomu moc nepomáhaly. Nakonec už nemohl a zastavila se u neznámého jezera. Najednou se tam objevil chlapec na koni. Od něj se dozvěděla, že sice ušla asi 10 mil, ale obešla jen kopce, které se táhly kolem vesnice. Teď stála na kopci za svým novým domovem.
Chlapec se představil jako Kian a rozmluvil jí útěk. Od té doby už neutíkala. Postupně si tátu, jeho přítelkyni, nevlastní sestru a nove narozenou sestru zamilovala. Táta jí začal učit doma a každý den se stýkala s Kianem, který pro ni byl takřka záhadou. Nevěděla, odkud přisel, ani kam vždy odchází.
Strávila tak celé léto, ale když táta začal znova mluvit o škole… věděla, že je čas vrátit se domů. Od Kiana se dozvěděla, že je syn kočovníka a že utekl. Po Scarletiným příkladu se také rozhodl vrátit.

Scarlet se napravila a s mámou si už rozuměla mnohem víc.

Kiana už nikdy neviděla, ale jednou někdo zazvonil a přede dveřmi byly boty na klínovém podpatku s větvičkami vrb.

Mediátor-Andělé smrti

13. srpna 2009 v 10:07 | Hráblík = )
Název: Mediátor-Andělé smrti

Napsala: Meg Cabotová

Ilustroval:-


Susan Simonová má u sebe na návštěvě svoji kamarádku Ginu, jednou když předčítají referáty, tak se od své kamarádky Cee Cee dozí že kluk, který se jmenuje Michael se stal svědkem nehody čtyř studentů, jemu se nic nestalo ale oni se zabili, Susan je mediátor a vidí duchy, tuto čtveřici uvidí v obchodě, potom když ji Michael pozve na pláž, tak jeho i Susan málem utopí, nakonec výjde pravda na vzduch, Michael ty 4 studenty zabil, protože když u jednoho z nich byla párty, jeho mladší sestra se málem utopila a ted leží v komatu, chtěl se pomstít, ovšem když způsobil nehodu i autu kde byla Susan, tak se Susan dozvěděla pravdu, její nevlastní bratr tam byl taky. Michael se nakonec přiznal a duchové odešli tam kam mají jít

Mediátor-Devátá stezka

12. srpna 2009 v 19:35 | Hráblík = )
Název: Mediátor-Devátá stezka

Napsala: Meg Cabotová

Ilustroval:-

Susan Simonová se zabydluje v nové škole, když jednou v noci se u ní zjeví žena, která jí prosí aby řekla zrzkovi že za to nemůže, Susan si myslí že jde o velice váženého páa velké firmy, dozví se že jeho bratr spáchal asi 5 vražd, když se to pokusí dát na světlo málem příjde o život, naštěstí ji zachrání Jessí a Susan ten vzkaz předá správné osobě, tudíž svému nejmladšímu bratrovi, kterému říká Prófa, ale jinak se jmenuje David.
Vzkazuje mu to jeho maminka, která umřela na rakovinu.

Mediátor-Krajina plná stínů

12. srpna 2009 v 19:28 | Hráblík = )
Název: Mediátor-Krajina plná stínů

Napsala: Meg Cabotová

Ilustroval: -


Hlavní hrdinkou je Susan Simonová, která se stěhuje od své nejlepší kamarádky Giny za svou maminkou která se podruhé vdala, Susan vyfasovala tři bratry, nejduležitější ale je, že potká člověka, kterjý má stejnou schopnost jako ona, vidí mrtvé, tuto schopnost zdělila Susan asi ve dvou lettech. Když dojde do domu zjistí že má v pokoji i nového spolubydlícího, jmenuje se Jessí a je to duch, kterej je mrtvej asi 150 let.
Otec Dominik ředitel její nové škly je taky mediátor, ve škole se potuluje duch dívky která se zastřelila kvůli svému bejvalému klukovi, Susan si s Duchem musí poradit, protože ex přítelkyně se svému ex chce pomstít tím, že ho zabije. Susan si ale poradí

Než příjde konec prázdnin

20. července 2009 v 20:02 | Hráblík = )
Název: Než příjde konec prázdninNapsala: Julie Attarová

Ilustroval: -

15-ti lettá Venulka jee se svým otcem na naučný pobyt psaní, zde se seznámí s Petrem a budou spolu chodit, během pobytu zjistí, že její otec má poměr s jednou paní, dá mu to patřičně najevo, nakonec neřekne nic mamince, protože nechce aby se rodiny rozbadla a tatínkovi odpustí.

Holka do nepohody

20. července 2009 v 19:49 | Hráblík = )
Název: Holka do nepohody

Napsala: Vlasta Svobodová

Ilustroval: -

Terezce je 14 let, jezamilovaná do ctitele její sestry, které je 18 a je moc krásná, Terezka pomáhá mamince, která si zařizuje kadeřnictví. Terezká dá nakonec svou sestru dohromady s jejím ctitelem a sama se zamiluje do spolužáka, koho ale bude mít maminka, Terezka podá inzerát pro maminku, ta si však přítele našla, nakonec vše dobře dopadne

Dívky v sedlech-Zimní prázdniny

19. července 2009 v 11:40 | Hráblík = )
Název: Dívky v sedlech-Zimní prázdniny


Napsala: Bonnie Bryant

Ilustroval: -

Carol dostane koně Topsida a každou volnou chvíli věnuje jem, Stefi shání šaty a silvestrovský večer a Lisa je u moře.

Zlata u oltáře

18. července 2009 v 19:50 | Hráblík = )
Název: Zlata u oltáře


Napsala: Hilary McKayová

Ilustroval: -

U Cassonů je vše vzhůru nohama, Růža vyrábí valentýnky o sto šest, Indigo láka Sáru na diskotéku a 3afránka zbalí nejpraštěnějšího kluka ze školy. Zlata si myslí že našla toho pravého, a chystá svatbu. Růža je z toho paf protože slíbila Michaelovi že Zlatu pohlídá, slib se jí podaří splnit, protože Zlata se nakonec nevdá, vezme Růže všechny pohledy od Micheala a zmizí.

Bezdomovci honí kluky

18. července 2009 v 19:43 | Hráblík = )
Název: Bezdomovci honí kluky


Napsala: Hilary McKayová

Ilustroval: -

Ruth jako první se zakouká do řidiče školního autobusu, hned na to zase do pana Rochestra z Jany Eyrové. Brzy jí nedá spát ani školní idol Alan Adair. A co nový školní učitel po kterém touží Naomi.

Obrbabču napadne pozvat Filipa z Francie, kterému neodolá ani Phoebe.

Bezdomovci opět domy

18. července 2009 v 19:37 | Hráblík = )
Název: Bezdomovci opět doma


Napsala: Hilary McKayová

Ilustroval: -

Tři sestry Cinroyovy, jsou pořád na mizině, takže když se rozhodla Ruth tajně adoptavat malého afričana, její sestry nechápou na co každý měsíc potřebuje 10liber, pak ale začnou přicházet Joseckovi dopisy a holky se přehání ve vymýšlení způsoů dosažení peněz. Rachel a Phoebe prodávají svačiny, ale nejtěžší bude udržet Josecka v tajnosti před rodiči, ti se to nakonec dozví, ale moc jim to vadit nebude, budou rádi jak se jejich dcery zachovaly, nakonec pojedou s obrbabčou do Afriky se na Josecka podívat.

Přežít

18. července 2009 v 18:11 | Hráblík = )
Název: Přežít

Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharratt

Tim strašně nerad sportuje, když ho rodiče odvezou na sportovní tábor, je tu problém. Dostane se do týmu Tygři, kde si vede nejhuř, seznámí se zde s protivným sportovcem Gilesem a se super klukem Piškotem, který pořád jí a s Kelly, jednou Tim málem spadne při slanování, nakonec se m naštěstí nic nestane.
Ke konci tábora, ale jejich týmu vyhraje závěrečnou hru a bude za šampiona, bude chodit i s Kelly a bude se těšit na další tábor.

Dítě do kufru

18. července 2009 v 18:05 | Hráblík = )
Název: Dítě do kufru


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharratt

Desetiletté Andy se rozvedli rodiče, Andy je deset let, jenže je jako dítě do kufru, jeden týden bydlí u táty s jeho přítelkyní Carii a malými dvojčata, druhý týden u mámi s paviánem Billem a jeho třemi dětmi. Ale kde žije ona? Ptá se Andy. Než se rozvedli, tak bydleli spolu v Morušovém domku a s 5edkvičkou(její plyšový králík). Jednou se Andy rozhodne utéct z domova, a vleze do zahrady Westovým, to jsou postarší manžele, kteří ji budou mít rádi jako vlastní, Andy bude nejraději u nich.
Divný dárek

18. července 2009 v 17:47 | Hráblík = )
Název: Divný dárek

Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Od Amy a jejich dvou sourozenců Maye a Vity a hlavně od mámy odejde na Vánoce tatínek, s oblíbeným manáskem sobicí Tanečnici říká svým sourozencům různé příběhy, které si později zapisuje, jednou, když její oblíbená spisovatelka Jenna Williamsová bude mít autogramiadu, chce se tam Amy dostat za každou cenu. Potom neštastnou náhodou spadla a zlomila si ruku, nakonec sice tátu domů nevrátí, ale bude vědět že u něj jsou vždy dveře otevřené

Holka z popelnice

18. července 2009 v 16:27 | Hráblík = )
Název: Holka z popelnice


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Říkají jí Aprílová přehánka, protože šasto brečí, a holka z popelnice, protoože když se narodila, našli ji v popelnici, bydlí v dětském domově, i když měla pár pěstounek, třeba Pat, pěstounka Lindy(Prušvihářky) a taky Marion, Aprílová přehánka chce najít svoji pravou mámu, nakonec se jí podaří najít aspon muže, který jí našel a vytáhl z popelnice

Průšvihářky

18. července 2009 v 16:04 | Hráblík = )
Název: Průšvihářky


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Mandy, je snadno přehlídnutelná dívka, ve škole se jí posmívají a Kimiina parta ji šikanuje, hned na prvních stránkách této knížky vběhne Mandy pod autobus, naštěstí si zlomí jen ruku, když si Mandy najde novou kamarádku Lindu, která je adoptovaná z dětského domova a je doslova průšvihářka, její mamince se to nebude vůbec líbit, ale Mandy si stojí za svým a myslí si že Linda ji z průšvihu může jen vytáhnout a ne dostat. Nakonec, se ale linda do dětského domova vrátí a pošle Mandy dopis na rozloučenou.

Povolené švy

18. července 2009 v 10:43 | Hráblík = )
Název: Povolené švy


Napsala: Nancy Krulik

Ilustroval: -

Sami odjíždí do New Yorku aby si našla práci jako modní návrhářka, jde do několika modních salonku, kde ji ale nepříjmou, když volá své nejlepší kamarádce do rodného města, tak jí poradí aby zašla někam, kde to není tam moc luxusní, Sami poslechne a jde do firmi Teda, kde potká Bruce, do kterého se zamiluje, ale on její lásku neopětuje, jen jí využije a ukradne Samiiny návrhy a uvádí to za svou kolekci, Sami si najde ubytování u dívky Rain, která dělá modelku, jejich soused Vain, je do Sami tajně zamilovaný, když její kamarádi vidí jak se Sami mučí, seženou jí práci v Butiku Pod přikrývkou, kde Sam začne navrhovat věci, nejdříve to budou jen noční košile, ale pak to nabere na obrátky a Sami se zase ocitá v modním světě, ne její první přehlídce bude Rain mít hlavní tvář a Sami bude chodit s Vainem, nakonec vše dobře skončí.

Dívky v sedlech- Dusot kopyt

18. července 2009 v 10:11 | Hráblík = )
Název: Dívky v sedlech-Dusot kopyt


Napsala: Bryantová Bonnie

Ilustroval: -


Tento díl je hlavně o Lise. Lisa si uvědomí, že z ježdění na koni má ohromnou radost a že ji to hodně baví. Proto se rozhodne, že by to měli vědět i ostatní lidé, a tak zajde do redakce místních novin a domluví se se šéfem, že bude mít v novinách svůj sloupek s názvem Dusot kopyt. Lisa si myslí, že všichni budou mít radost, ale po uveřejnění prvního článku zjistí, že tomu tak není. Dojde k závěru, že jí ostatní závidí a nechá uveřejnit další článek. Až po nějaké chvíli ji kamarádky řeknou, že její články spoustu lidí urážejí a že je načase se jim omluvit...

Nejlepší kamarádky

17. července 2009 v 10:19 | Hráblík = )
Název: Nejlepší Kamarádky


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharratt

Gemma a Alice jsou nejlepší kamarádky, znají se odmalička, protože se narodily ve stejný den. jednoho dne se Gemma dozví, že se Alice bude stěhovat. Když se Alicini rodiče stěhovali, tak uspořádali malou oslavu na rozloučenou, a na té oslavě se holky rozhodli že utečou, naštěstí je jejich rodiče chytily a Alice se hned přestěhovala do Skotska, když se Gemmin dědeček měl jet podivat o Skotska kvůli práci vzal Gemmu s sebou.
Holky byly rády že se zase vidí, bohužel Alici našla její matka novou kamarádku Floru, Gemma měla s Alicí naposledy oslavit narozeniny, když chtěli překrojit svůj dort řekla Alicina matka že dort rozrojí Flora, Gemma byla tak naštvaná, že dort hodila Floře do obličeje, nakonec dostala Gemma od Alice dopis ve kterém bylo že i když se nebudou vídat budou navždy nejlepší kamarádky.

Fotbaloví divoši

16. července 2009 v 17:20 | Hráblík = )
Název: Fotbaloví divoši-Vanesa Neohrožená


Napsal: Joachim Masannek

Ilustroval: Jan Birck

Vanesa je hráčka fotbalu, která chce hrát s klukama, jednoho dne hrají zápas a přijdou se na něj podívat kluci, nejdřívve se jí posmívají, ale po zápase dojde za Vanesou kapitán klučičího týmu a pozve ji at jde hrát s nimi, Vanesa je velice ráda.Jenže se stěhují a Vanesa na to zapomněla, když se stěhují Vanesa vyhodí všechny fotbylové věci a myslí si, že s fotbalem je konec, naštěstí zde je také fotbalový tým a klučičí, když dojde na první trénink tak jsou kluci zlí a nechtějí aby s nimi hrála, nakonec ale vše dobře dopadne a Vanesa se dostane do týmu Fotbalových divochů.

Naše Tajemství

16. července 2009 v 16:55 | Hráblík = )
Název: Naše tajemství-Půlnoční dobrodružství

Napsal: Thomas Brezina

Ilustroval: Rolf Buns

Knížka o třech kamarádkách Šárka, Kristýna a Kamila byly obyčejné dívky, než šli do muzea kde poznaly Alexu, velkou žábu, která je zasvěti do velkého tajemství, kamarádky se dozví že v jejich městě není vše tak jak vypadá, někteří lidé jsou totiž převlečené příšery, některé nejsou nebezpečné, ale některé ano a proto holky musí vyřeši hned první případ. Případ mimozemšťana.
Mimozemštan je velmi nebezpečný, holky nakonec ale vše zvládnou a s Alexou se spřátelí.
 
 

Reklama