Děsivé splynutí: Nepřítel v mé mysli

26. července 2014 v 18:02 | Hráblík. |  Recenze

Děsivé splynutí: Nepřítel v mé mysli

Anotace:
Středoškolačka Vee má mimořádnou schopnost - během stavů bezvědomí se ocitá v těle jiných lidí. Svoje nadání se učí postupně ovládat. Najednou se ale probudí za volantem auta, které se řítí do neznáma. Zdá se, že se někdo "naboural" do jejího vědomí a snaží se ji ovládnout. Kdo je tento vetřelec? Proč se pokouší Vee sledovat a kontrolovat její mysl?

Pozor!! Může obsahovat spoilery!
Stručný děj:
Takže setkáváme se podruhé s Vee, která má mimořádné schopnosti, které ovšem málokdo pochopí, tudíž její schopnosti začali doktoři nazývat narkolepsie, což by ovšem vůbec nevysvětlovalo to, že se umí propadnout do hlavy cizím lidem.
Ovšem Vee se tentokrát nedostává do hlavy lidem, ale někdo se dostává do hlavy jí. Což ji děsí, ale zároveň chce přijít na to, kdo to vlastně je.

Postavy:
Vee - Takže jde hlavně o to, že Vee je jenom přezdívka, její jméno je Silvie, pro mě je Vee sympaťačka a myslím, že je to moje oblíbená postava (ovšem Zane jsem milovala - postava z 1. knížky této série). Jediné co mě na Vee trochu štvalo bylo to, že jí docela dlouho trvalo dojít na to, kdo je nepřítel v její mysli, ale myslím, že to autorka udělala schválně, aby byl děj trochu delší, napínavější a tak podobně.
Rollins - Tak tomu jsem nefandila už v první knize, ovšem teď mě fakt štval! Jeho nová kamarádka Anna mi byla proti srsti a taky jsem nechápala, že nedochází Rollinsovi, že to Vee vadí.

Potom se v knize objevuje nová postava - teta Vee, která přijela z ničeho nic, je to sestra jejich maminky, která umřela. Přišlo mi, že Vee tetu moc odsuzuje a nechce si ji pustit k tělu, ale jako na jednu stranu jsem ji chápala.
V knížce se také objevila Veeina bývalá nejlepší kamarádka a taky Whiskey, který Vee obtěžoval, což bylo vysvětleno v prvním díle, jednou z hlavních postav tu byla taky Veeina sestra no ale jestli chcete vědět jak to všechno dopadlo a co všechno se tam stalo, tak si musíte knížku přečíst. :)


Můj názor:
Takže myslím, že velké plus by také měla dostat překladatelka, protože uměla vystihnout autorčino vyprávění. Tato série se mi líbila už při prvním dílu, je psána lehce a měla jsem ji přečtěnou asi za tři nebo čtyři hodinky. Protože kniha se čte tak, že ani nevíte, jak te čas letí.
Autorka chtěla příběh trochu zamotat a proto tam přidala pár nových postav, což příběhu dodalo trochu větší tajemno a nepředvídatelnost. Hlavní bylo, že "nepřítel" ve Veeině mysli byl odhalen úplně na konci, což je super a velmi vás to navnadí do čtení, aby jste se dozvěděli, kdo to vlastně je.
Obálka má stejný obal s tím, že nakladatelství změnilo název, ovšem to mi moc nevadí, mně se obálka líbí a doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů z této série, budu se velice těšit. :)

Jill Hathaway:
Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů. ( tak tady vidím spojitost s Rollinsem, ten taky tiskl časopisy, ale neprodával je :))
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.

Odkaz na předchozí díl --> RECENZE na Děsivé splynutí: Vidím to co vrah

Tímto děkuji nakladatelstvíFRAGMENTza poskytnutí recenzního výtisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama