Super 12 - Výzva

8. července 2013 v 19:19 | Hráblík = ) |  Recenze

SUPER 12 - Výzva


Anotace:
Když jeden hrdina nestačí!

Dvanáctiletý Mack MacAvoy trpí průměrností. Vypadá průměrně, průměrně se učí a jeho průměrní rodiče si ho sotva všimnou. Najednou Mackův život obrátí naruby tři tisíce let starý muž Grimluk, který se z ničeho nic objeví ve škole. Zpráva o existenci Super 12 Macka zaskočí. Ještě víc ho překvapí fakt, že je jedním z jejich neuvěřitelně nadaných členů. Čas však běží a zlé síly se proubouzejí. Je jen na Mackovi, aby našel zbývajících jedenáct členů. Jen Super 12 může zlou moc porazit. Macka čekají daleké cesty a nebezpečné boje - to zní děsivě a on nechce být hrdinou.

Stručný děj:
Mac je nejdříve šikanovaný Stefanem Marrem, ale nakonec se stanou spojenci. Jsou tu i další děti, které jsou zvláští a patří do super 12.
V prvním díle této série se vydává parta do Austrálie, aby zde našli dalšího člena do Super 12. Mají rádce, který se jmenuje Grimluk. Dostanou kreditní kartu s miliardou na účtě a musí čelit Bledé královně a její dceře Riksy a jejich pomocníkům.
První střed s Riksy bude ve vzduchu, kdy bude parta vyhozená z letadla a Mack je zachrání díky tomu, že zastaví čas.

Postavy:
David MacAvoy - si říká Mack, protože jeho jméno je prý složité. Je to dobrý typický hlavní hrdina - nejdříve šikanovaný, potom se nakonec se svým šikanátorem spřátelí. Myslím, že se někdy dost podceňuje, ale příběhu dodává napětí a šmrnc

Můj názor:
Knížka byla oddechová, spíše pro mladší čtenáře, ale docela poutavá.
Líbí se mi představa party, kdy děti mají nějaké schopnosti. Text byl psán lehce, nemusíte moc přemýšlet, spíše se necháte vtáhnout do děje.
Na obálce knihy je Mack - teda podle mě - a obálka se mi líbí.
Knížka je tenoučká, takže ji přečtete jenom mrknutím oka.


Michael Grant
Anglický historik a numismatik, který si jako jeden z mála historiků získal opravdové uznání od vědecké a čtenářské veřejnosti.
Napsal a editoval více než padesát populárně naučných knih a překladů, zabývajícíh se od římských mincí přes erupci Vesuvu až po starověké náboženství.

- se narodil v Londýně, vystudoval antiku na Trinity College, Cambridge a poté působil jako profesor na Edinburgh University. Roku 1946 byl vyznamenán cenou OBE, roku 1958 pak cenou CBE.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama