Bohové Olympu - Znamení Athény

25. května 2013 v 20:50 | Hráblík = ) |  Recenze

Bohové Olympu - Znamení Athény


Anotace:
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...

Stručný děj:
Oba dva tábory - římský a řecký se setkají v římském táboře, kde dočasně přebýval Percy. Zatímco Anabeth, Jason, Piper a Leo spolu s trenérem hedgem letěli v Argu II na záchrannou výpravu pro Percyho.
V římském táboře se stane mírné nedorozumění...
Římané to berou jako zradu a vrhnou se na příchozí Řeky. Trenér Hedge, Percy, Anabeth, Piper, Jason a Leo, kterého omráčí prchají a spolu s nimi i dva Percyho kamarádi Hazel a Frank.
Anabeth chce vyhovět své matce a následovat znamení Athény i když se to žádnému z jejích sourozenců nepovedlo, Percy chce pomoci Anabeth, což ovšem nejde. Piper a Jason si k sobě hledají cestu a chtějí být za každou cenu spolu i když všichni to Piper nějak vymlouvají. Leo, Hazel a Frank jsou mírně složitý trojúhelník a zajímá mě, jak to všechno skončí!! :D
Pokud i vás, tak určitě se vrhněte do čtení! :)

Postavy:
Trenér Hegde - to je prostě kozel bláznivý, který by nejraději všechny zabil, miluji jeho předlávky říkanek a písniček
Percy - postava, kterou mám nehorázně ráda :) někdy mírně natvrdlý chyluhový mozeček :)
Anabeth - nejchytřejší holka na světě, mám ji moc ráda, ale někdy si ta proroctví moc bere
Piper - řekla bych, že moc řeší, že je dcerou Athény a jak jí to neskutečně vadí
Jason - někdy mi příjde mírně namachrovaný a taky, že chce být za každou cenu lepší jak Percy
Leo - je to sympatický kluk, který se někdy někdy řekne něco dřív, než si to promyslí
Hazel - mi příjde moc ustrašená, na to že dokáže najít kovy a tajné cesty pod zemí si málo věří
Frank - jeho život je na tenkém dřívku - vím, že se říká na tenkém ledě, ale u něj se hodí spíše dřívko... doufám, že mu to dobře dopadne, je to hodný kluk

všechny postavy v knize mám ráda, protože se skvěle do tohoto příběhu hodí :)
Můj názor:
Kniha je úžasná, nikdy by mě nenapadlo, že se takto budu zajímat o řecké a římské bohy a báje, je to strašně dobře vymyšlené, text je psaný lehce, čtení čtenáři ubíhá, že ani nestačí koukat.
Na tuto knížku bych mohla pět chvály a chvály, ale myslím, že bych se jen opakovala. Postavy do knížky zapadají, mají tam dějevou posloupnost, mírně navazují na předchozí knihy, ať už Percy Jacksona nebo Bohy Olympu. Pokud jste ale předchozí knihy nečetli, tak to nevadí v knížce je mírná připomíňka a vy si tím knihu vybavíte a nebo si ji mírně domyslíte.
Co bych knize vytkla? No našla jsem tam pár tiskových chyb, myslím, že tam bylo přecvaklé písmenko navíc a nebo míň, teď si nejsem jistá, ale vím, že jsem na to minimálně dvakrát narazila, tak to pozor!
Jinak kniha naprosto boží! Obálka se skvěle hodí k obálkám předešlým :)

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!

Rick Riordan:
Je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.
Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 26. května 2013 v 1:56 | Reagovat

Ahoj, máš ráda Hunger Games a hraješ ráda RPG? Tak to bychom tě chtěli pozvat do našeho RPGéčka. Můžeš se stást splátcem nebo obyvatelem v Kapitolu. To je zcela na tobě. Budeme rádi, pokud se k nám přidáš.

Team ON-HungerGames

2 Jolin Jolin | 14. listopadu 2013 v 20:47 | Reagovat

Miluju tyhle knížku 4 má vyjít v dubnu..♥♥♥

3 nbhi nbhi | 3. června 2014 v 13:46 | Reagovat

:-!

4 nbhi nbhi | 3. června 2014 v 13:46 | Reagovat

:-! O_O

5 Betty Betty | 7. listopadu 2014 v 23:18 | Reagovat

Hezký článek, jen si prosím oprav jednu chybu: Piper není dcera Athény, ale Afrodity ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama