Avena: Skrytá

31. května 2013 v 8:45 | Hráblík = ) |  Recenze

Avena: Skrytá

Anotace:
První část fantasy trilogie o andělech a lidech, o věčném boji dobra a zla. Tihle andělé nejsou žádné laskavé a usměvavé nehmotné bytosti, naopak se spíš podobají lidem, jejichž duše mají ochraňovat. Není jim cizí pýcha, marnivost, závist, ale ani upřímné přátelství a láska.

Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím - skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne - něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.

Stručný děj:
Ebony je jiná, má více síli než ostatní lidé, je rychlejší než ostatní lidé, ale snaží se zapadnout a být průměrná. Do školy s ostatními dětmi začala chodit teprve nedávno, protože její rodiče jsou velmi úzkostliví, vychovávali ji na farmě a nechtějí jí moc dovolovat, což Ebony hrozně dráždí a proto se rozhodne jít se svou nejlepší kamarádkou i bez povolení do jednoho klubu ve městě, kde potká Jordana.
Oboum to rozhodně zamíchá karty osudu :)

Postavy:
Ebony: Je to podle mě dobrá hlavní hrdinka, mírně zmatená, ale to chápu. Nevím co bych dělala, kdybych zjistila, že jsem uloupený anděl, kterého chtějí nebesa zpátky.
Jordan: Přišel mi jako docela chudák, protože měl dost těžký život. Po setkání s Ebony málem zemře, což mu moc nepřidá a je to všechno takové zamotané no ...
a další ...


Můj názor:
Kniha byla rozhodně zajímavá, autorka vytvořila nový zajímavý svět. Andělé jsou podlě mě jedny z bytostí hned vedle upírů a kouzelníků o kterých se teď také hodně mluví. Líbí se mi příběhy psané v ich-formě a jelikož se v této knize střídali dva hlavní hrdinové - Jordan a Ebony, tak byl příběh rozhodně zajímavý.
Co mi v knize trochu chybělo byla nějaká větší akce, po první bitce na začátku jsme si museli na další akci počkat až skoro v závěru knihy. Celou kniha je o Ebony a o Thane, který se snaží Ebony přesvědčit, že je anděl. Ta tvrdohlavě odmítá, prestože jí na zádech pomalu vyrůstají křídla a je prostě jiná než ostatní.
Co se mi na knize nelíbilo, byl místy hodně divný překlad, ale dala se to nějak překousnout, pokud jste zavřeli jedno oko :D
Kniha se mi ale líbila, určitě je to dobrý začátek této triologie.

Autorka:
Marianne Curleyová (1959) je oblíbená australská autorka fantasy literatury. Její knihy byly přeloženy do řady jazyků a prodávají se po celém světě. Do povědomí čtenářů se zapsala románem Dávná kletba, který česky vydalo Nakladatelství JOTA v roce 2010, a především trilogií Strážci času. Její jednotlivé díly Vyvolený, Temnota a Klíč vyšly v Nakladatelství JOTA v letech 2006 a 2007.


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Jota.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 31. května 2013 v 19:17 | Reagovat

Toto si určite plánujem prečítať, len sa k tomu dostať 8D mňa anotácia okamžite zaujala

2 Zuzie Zuzie | Web | 1. června 2013 v 20:40 | Reagovat

Knížka vypadá zajímavě, už i ten nápad s anděly. Jedinou o andělech jsem četla Hush Hush Ságu (Zavržený, Crescendo, Ticho) a ta byla opravdu skvělá! :)

Jinak Kači, jak se máš? ;) My se prostě nějak nemůžeme potkat, i když s mojím blogováním. Štve mě, že teď nemám čas na čtení, už přes dva měsíce mám rozečtené Merde! - Rok v Paříži (jestli jsi to nečetla, tak přečti, jsem v půlce a je to vážně skvělá knížka a všichni ji chválí!) Chybí mi ty časy, kdy jsem přečetla tři knížky do měsíce. Závidím Ti, že pořád čteš :D Jen tak dál! :D

Měj se :)
Zuz.

3 Kane Kane | Web | 1. července 2013 v 10:17 | Reagovat

Knížka opravdu vypadá zajímaě, ale jsou určité věci, které mě odradily. :D Už jenom tvrdohlavost hl. hrdinky mě rozčiluje. Navíc - proč vždycky všichni všemu nedokážou uvěřit a pak se to vleče celou knihou? :D
PS: Co jsi dělala ve městě? Pěkně jsi mě šokovala, vůbec jsem nevěděla co a jak. :D

4 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 2. září 2013 v 9:07 | Reagovat

After all, today is her first day of work, she entered the company directly to the president's office, even negotiate the Ministry is yet to report back, so do not seem appropriate.  Stood up, habitually ask the ask skirt, Fu Lan smoke is ready smiled and asked the president whether there are other things, the results of the phone in the handbag but at this time anachronistic ring up.  Do not know who it was, but the Fu Lan smoke is not interested, too because the telephone is not the time, she was guilty of a fatal error, that is not closed until the phone came in or tune into the vibration.  Breathing suddenly a smothering Fu Lan smoke does not own carelessness explanation, but embarrassing rushed in front of the men said "sorry, president, my mistake," Then, open the bag, she got pressed the hang up key, and the fastest on vibration mode.<br/> Then, a secretary so I drove up to the hands of several much-needed signature file handed up, "president of the planning program is submitted to the Planning Division about the new follow-up of our group several development projects, please have a look . "  Took her fed to the files, narrow the eagle eye of Lei Yao roughly swept away, put the contents exhaustively mastered.  Analysis of long fingers neat from the chest of the suit pocket pulled out a gold pen carry Shen Shen mesh, Lei Yao unplug the pen holder, one by one, it eloquent sign his name.  Came to the door of the Office of the President, Thank you for your hospitality this half-day effort of men seem to lack, and turned on behind several thin lips        micro hook ready with the the secretary Tiaomei Road his door, "thing? If not, I would like to a quiet person. "  Heard, a few have reported the work completed secretary conscious retreat, only the last one, her hand holding before a relatively minor file.  President negotiate-submitted data into the translator. <br/> Hot good clothes, the son pushed open the door said the storm, and want to take a bath to sleep, Fu Lan smoke will hold the little guy into the bathroom.  Bathtub before a home service Fu Lan smoke, squat on the ground to help his son standing in the pool smear shower gel, naughty Zhelin cupped hand bubble blows and innocence, but also from time to time issue laughter, see her can not help but follow him laughed.  When the little guy is pulling his turn, want to help him scrub back suddenly scratching his a curious head turned, looking at her, "Mom, Can I ask you a question you?"  Spent to help hold the bath scrub with his neck, Fu Lan smoke, smiled and nodded, "Of course."  "Mom, you remember that I told you about the aircraft uncle it? I gave him a nickname that annoying uncle."  "I remember, ah, how?" Fu Lan smoke smiled, continue to help him rub body.  <br/>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama