Květen 2013

Avena: Skrytá

31. května 2013 v 8:45 | Hráblík = ) |  Recenze

Avena: Skrytá

Anotace:
První část fantasy trilogie o andělech a lidech, o věčném boji dobra a zla. Tihle andělé nejsou žádné laskavé a usměvavé nehmotné bytosti, naopak se spíš podobají lidem, jejichž duše mají ochraňovat. Není jim cizí pýcha, marnivost, závist, ale ani upřímné přátelství a láska.

Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím - skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne - něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.

Stručný děj:
Ebony je jiná, má více síli než ostatní lidé, je rychlejší než ostatní lidé, ale snaží se zapadnout a být průměrná. Do školy s ostatními dětmi začala chodit teprve nedávno, protože její rodiče jsou velmi úzkostliví, vychovávali ji na farmě a nechtějí jí moc dovolovat, což Ebony hrozně dráždí a proto se rozhodne jít se svou nejlepší kamarádkou i bez povolení do jednoho klubu ve městě, kde potká Jordana.
Oboum to rozhodně zamíchá karty osudu :)

Postavy:
Ebony: Je to podle mě dobrá hlavní hrdinka, mírně zmatená, ale to chápu. Nevím co bych dělala, kdybych zjistila, že jsem uloupený anděl, kterého chtějí nebesa zpátky.
Jordan: Přišel mi jako docela chudák, protože měl dost těžký život. Po setkání s Ebony málem zemře, což mu moc nepřidá a je to všechno takové zamotané no ...
a další ...


Můj názor:
Kniha byla rozhodně zajímavá, autorka vytvořila nový zajímavý svět. Andělé jsou podlě mě jedny z bytostí hned vedle upírů a kouzelníků o kterých se teď také hodně mluví. Líbí se mi příběhy psané v ich-formě a jelikož se v této knize střídali dva hlavní hrdinové - Jordan a Ebony, tak byl příběh rozhodně zajímavý.
Co mi v knize trochu chybělo byla nějaká větší akce, po první bitce na začátku jsme si museli na další akci počkat až skoro v závěru knihy. Celou kniha je o Ebony a o Thane, který se snaží Ebony přesvědčit, že je anděl. Ta tvrdohlavě odmítá, prestože jí na zádech pomalu vyrůstají křídla a je prostě jiná než ostatní.
Co se mi na knize nelíbilo, byl místy hodně divný překlad, ale dala se to nějak překousnout, pokud jste zavřeli jedno oko :D
Kniha se mi ale líbila, určitě je to dobrý začátek této triologie.

Autorka:
Marianne Curleyová (1959) je oblíbená australská autorka fantasy literatury. Její knihy byly přeloženy do řady jazyků a prodávají se po celém světě. Do povědomí čtenářů se zapsala románem Dávná kletba, který česky vydalo Nakladatelství JOTA v roce 2010, a především trilogií Strážci času. Její jednotlivé díly Vyvolený, Temnota a Klíč vyšly v Nakladatelství JOTA v letech 2006 a 2007.


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Jota.


Bohové Olympu - Znamení Athény

25. května 2013 v 20:50 | Hráblík = ) |  Recenze

Bohové Olympu - Znamení Athény


Anotace:
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...

Stručný děj:
Oba dva tábory - římský a řecký se setkají v římském táboře, kde dočasně přebýval Percy. Zatímco Anabeth, Jason, Piper a Leo spolu s trenérem hedgem letěli v Argu II na záchrannou výpravu pro Percyho.
V římském táboře se stane mírné nedorozumění...
Římané to berou jako zradu a vrhnou se na příchozí Řeky. Trenér Hedge, Percy, Anabeth, Piper, Jason a Leo, kterého omráčí prchají a spolu s nimi i dva Percyho kamarádi Hazel a Frank.
Anabeth chce vyhovět své matce a následovat znamení Athény i když se to žádnému z jejích sourozenců nepovedlo, Percy chce pomoci Anabeth, což ovšem nejde. Piper a Jason si k sobě hledají cestu a chtějí být za každou cenu spolu i když všichni to Piper nějak vymlouvají. Leo, Hazel a Frank jsou mírně složitý trojúhelník a zajímá mě, jak to všechno skončí!! :D
Pokud i vás, tak určitě se vrhněte do čtení! :)

Postavy:
Trenér Hegde - to je prostě kozel bláznivý, který by nejraději všechny zabil, miluji jeho předlávky říkanek a písniček
Percy - postava, kterou mám nehorázně ráda :) někdy mírně natvrdlý chyluhový mozeček :)
Anabeth - nejchytřejší holka na světě, mám ji moc ráda, ale někdy si ta proroctví moc bere
Piper - řekla bych, že moc řeší, že je dcerou Athény a jak jí to neskutečně vadí
Jason - někdy mi příjde mírně namachrovaný a taky, že chce být za každou cenu lepší jak Percy
Leo - je to sympatický kluk, který se někdy někdy řekne něco dřív, než si to promyslí
Hazel - mi příjde moc ustrašená, na to že dokáže najít kovy a tajné cesty pod zemí si málo věří
Frank - jeho život je na tenkém dřívku - vím, že se říká na tenkém ledě, ale u něj se hodí spíše dřívko... doufám, že mu to dobře dopadne, je to hodný kluk

všechny postavy v knize mám ráda, protože se skvěle do tohoto příběhu hodí :)
Můj názor:
Kniha je úžasná, nikdy by mě nenapadlo, že se takto budu zajímat o řecké a římské bohy a báje, je to strašně dobře vymyšlené, text je psaný lehce, čtení čtenáři ubíhá, že ani nestačí koukat.
Na tuto knížku bych mohla pět chvály a chvály, ale myslím, že bych se jen opakovala. Postavy do knížky zapadají, mají tam dějevou posloupnost, mírně navazují na předchozí knihy, ať už Percy Jacksona nebo Bohy Olympu. Pokud jste ale předchozí knihy nečetli, tak to nevadí v knížce je mírná připomíňka a vy si tím knihu vybavíte a nebo si ji mírně domyslíte.
Co bych knize vytkla? No našla jsem tam pár tiskových chyb, myslím, že tam bylo přecvaklé písmenko navíc a nebo míň, teď si nejsem jistá, ale vím, že jsem na to minimálně dvakrát narazila, tak to pozor!
Jinak kniha naprosto boží! Obálka se skvěle hodí k obálkám předešlým :)

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!

Rick Riordan:
Je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.
Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Básnička :)

22. května 2013 v 21:08 | Hráblík = ) |  Kusovky
Mírně depresivní básnička :D Vlastní tvorba, možná bych to nazvala Bez tebe

Bez tebe

Srdcová dáma bez svého krále,
stromy bez květů na 1. máje.
Tak já se cítím bez tebe,
když jsem sama a koukám na nebe.
Přemýslím o tom, co se stalo,
myslím, že nás to oba dva dost vzalo.

Pikový král s černou korunou,
jako když ztrácím dech pod vodou.
Propiska s dopisující tuží,
člověk, který ztrácí duši.


Neaktivistka je zpátky! :)

20. května 2013 v 17:51 | Hráblík = ) |  Deník
Zdravím všechny, kteří i přes mojí totální neaktivitu na blog nezapomněli.
Můžu Vám všem s potěšením napsat, že se vracím zpátky :)

Doma je to trošku hektické, malovali jsme a tak jsem si přeskládávala všechny knížky, které byly naskládané v naplněných bednách! Kterých byo 5! Mám dvě docela velikostně normální knihovničky a s potěšením můžu říci, že knihovny jsou obě naplněné :)
Přidám foto

Ve škole ani nevím, jak to vypadá, ne že bych byla záškolačka :D To vůbec! Škola je pro mě priorita :) Jsem na praxi. Studuji veřejnou správu a praxi proto vykonávám na městském úřadě. Praxe mě baví, už jsem navštívila tři odbory a můžu přiznat, že takovou budoucí práci bych si klidně nechala líbit :)

Nakladatelství Jota se mnou navázalo spolupráci :) Dostala jsem od nich reading copy Avena: Skrytá, na kterou si již brzy budete moct přečíst recenzi :)

No při přeskládávání knihovny jsem našla pár knížek, které mě moc nezaujaly, proto jsem se rozhodla, že uspořádám soutěž :)

Myslím, že u mě na blogu je, na co se těšit, proto se mnou zůstaňte i nadále.
Zatím Vás zdravím a ať se Vám dobře daří ^^. :)