Ztracený svět v PODZEMÍ

4. dubna 2013 v 15:52 | Hráblík = ) |  Recenze

Ztracený svět v PODZEMÍ


Anotace:
Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ.
Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí.
Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ?
Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!

Stručný děj:
Hlavní hrdina Will Burrowse zdědil po svém otci lásku ke kopání. Při touze po otcovské pochvale Will kopal se svým kamarádem Chesterem, aby objevil, nějaký převratný nález, ale narazil při tom na nějaký tunel, který byl dost zvláštní, proto se kluci rozhodli, že tunel prozkoumají...

Všechno o sérii Podzemí najdete na www.svet-v-podzemi.cz!

Postavy:
Will Burrows - zajímavý klučina, který ve škole není moc oblíbený, doma to taky nemá zrovna ideální a proto se nedivím, že se plně vrhl na svůj koníček kopání
Chester - je mi sympatický kluk. Je to Willův nejlepší přítel a myslím, že jsou takoví ti kamarádi do deště, kteří pro sebe udělali skoro cokoliv


Můj názor:
Knížka měla své slabší i silnější chvilky. Musím říct, že někdy mě opravdu bavila, ale někdy jsem myslela, že usínám. Řekla bych že tyto chvilky ovlivňovaly kapitoly, které byly rozděleny podle postav. Mohli jste se podívat do hlavy Willovi, nebo Chesterovi, nebo Rebecce, která mě právě vůbec nebavila.
Knížku bych možná oživila nějakou vtipnější scénkou, kterých bylo v knize dost málo, ale jinak bych si ani moc nestěžovala, překlad byl dobrý, řekla bych, že jsem nenašla nějaké nesrovnalosti, což textu dodávalo ten správný spád.


Roderick Gordon
- se narodil v listopadu 1960, vyrůstal v severním Londýně. V dětství byl velmi plachým chlapcem a tak hledal útočiště v psaní a kreslení. Svůj první krátký příběh publikoval již ve věku dvanácti let ve školním časopise.

Brian Williams
- Učitel angličtiny, spisovatel.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama