Tajemná země Rondo - Klíč

24. března 2013 v 13:31 | Hráblík = ) |  Recenze

Tajemná země Rondo - Klíč

Anotace:
Otevři bránu a vydej se do Ronda!

DŮLEŽITÉ!

Otoč klíčkem pouze třikrát.
Nikdy neotáčej klíčkem, dokud hudba hraje.
Když hudba hraje, nikdy skříňku nezvedej.
Nikdy nezavírej víko, dokud hudba nedohraje.

Teta Bethany odkáže Leovi krásnou malovanou hrací skříňku i s návodem na zacházení. Sám by přísná pravidla nikdy neporušil, ale sestřenice Mimi je zvídavější a odvážnější. Láká ji fantastický svět plný známých i neznámých pohádkových postav! Pravidla skříňky jsou porušena a brána do Ronda otevřena. Dobrodružná výprava plná nečekaných setkání a vypjatých situací právě začíná!

Stručný děj:
Leo zdědí po své tetě Bethany malovanou hrací skříňku, při které musí dodržovat striktní pravidla, které by sám jen tak neporušil, protože Leo je velice svědomitý! Skříňka ale nejen svým kouzlem přitahuje Leovu sestřenici Mimi, která je velice živá a nějaká pravidla ji nijak nepřekáží v tom, aby je porušila.
Skříňka je kouzelná a pokud se dodržují pravidla, nemůžu se přece nic stát, nebo snad ano?
Do našeho světa se dostane Modrá královna a následně se vrátí do skříňky spol use psem Mimi, která se nehodlá jen tak vzdát svého kamaráda, proto následuje královnu do skříňky, no a Leo ji nenechá jít samotnou.
A takhle začne dobrodružství! :)


Postavy:
Leo - je velmi svědomitý a poslušný kluk. Někdy je to trochu suchar, ale když jde do tuhého jistě a rád pomůže. Je chytrý, ale řekla bych, že někdy až moc chytrý, někdy mi to jeho přemýšlení dost lezlo na nervy, ale zapadalo do děje, takže mi to čtení nijak nenarušovalo
Mimi - to je bláznivá sestřenka Lea, díky které zažíjete úžasné dobrodružství, je velmi hodná, ale dost neposlušná a také velmi zlobivá. Neposlouchá Lea a někdy byla trošku otravná, díky tomu, že neuměla poslechnout, co se jí řekne.
Modrá královna - to je v tomto příběhu ta černá strana, jde jí o to, aby ovládla celý svět Rondo
a další lidé, kteří jsou nakresleni na skříňce :)


Můj názor:
Knížka je pro mladší čtenáře, než jsem já, ale opravdu mě bavila, baví mě tyto dobrodružné fantasy, takže pokud baví i vás tento styl, jako je: Percy Jackson a podobně, potom si určitě přečtěte i toto dobrodružství! Myslím, že kdyby knížka měla větší reklamu, byla by o dost známější, já sama jsem na tuto knížku narazila zcela náhodou asi před rokem v knihovně a dost mě zaujala svým lesklým obalem, ale jinak z reklamy jsem ji neznala, takže jestli bych mohla poradit, tak zapracovat na reklamě.
Jinak v knížce jsem nenašla nějaké chyby v textu, což je velké plus, líbí se mi leská a barevná obálka královny s psíkem Mimi (obálka má skryý význam) musíte se zamýšlet :D protože tuto scénu najdete v knize, což se mi líbí.
Co se mi na knížce nelíbilo, no to byla asi mírna otravnost hlavních hrdinů, kteří dělali pravý opak toho, co jsem jim radila, ale jinak se mi příběh líbil :D

Emily Rodda
Její jméno je pseudonym, pravé jméno je Jennifer June Rowe
- proslulá australská spisovatelka. Pracovala dlouho jako knižní redaktorka a vydavatelka. Od roku 1994 se plně věnuje psaní. Vydala zatím pět desítek knih pro děti různého věku a píše také detektivky pro dospělé - pod svým pravým jménem Jennifer Roweová. Její prvotina Něco zvláštního (Something special, 1984) se stala v Austrálii nejlepší dětskou knihou roku. Později získala toto ocenění ještě čtyřikrát. Emily Roddaová vyrůstala v Sydney se svými dvěma bratry a v roce 1973 promovala na University of Sydney. Je vdaná a má čtyři děti, pro které vymýšlela své první příběhy..

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Táňa Táňa | E-mail | Web | 24. března 2013 v 14:02 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. O knížce jsem před tím neslyšela, ale jelikož mám ráda fantasy, juknu po ní v knihovně :-) Děkuji za typ! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama