Březen 2013

Stefanovy deníky - Stopy minulosti

27. března 2013 v 22:19 | Hráblík = ) |  Recenze

Stefanovy deníky - Stopy minulosti

Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Stefanovy deníky odhalují temnou minulost dvou znepřátelených bratrů, kteří se marně snaží utéct děsivému osudu.

Uběhlo dvacet let a Stefan se přestěhoval do Anglie. Jeho poklidný život na statku na venkově přeruší zprávy o vraždách v Londýně. Pachatelem je podle novinářů Jack Rozparovač, ale Stefan si je jistý, že jde o dílo upírů. Rozhodne se vraha vypátrat a zabránit dalším zločinům. Stefanovi i Damonovi hrozí nebezpečí, znovu je dostihla minulost...

Toto je čtvrtý díl v edici Stefanovy deníky.

Stručný děj:
Stefan má před sebou dlouhý život, utíká však před minulostí a řekla bych, že i před svým bratrem Damonem, který se rozhodl vzít do svých rukou nejenom svůj život, ale někdy i životy ostatních. Vypadá to, jako by zapomněl, že jednou byl člověk.
Stefan se usadil v Anglii, kde se za podivných událostí začnou dít vraždy. Lidé mají roztrhané krky a jsou vystavovýni na různých místech. Stefan sám už lidi nezabíjí, takže je jasné, že tohle nebude dílo obyčejného člověka, v tomto má prsty upír, nebo bych spíše měla napsat tesáky? No a když už mluvíme o tomto "vyléčeném" upírovi, napadne mě hned i jeho bratr Damon, který ho provází na kterékoliv cestě. Stefan si ale myslí, že i Damon je v tomto nevinně, protože takováhle zvěrstva by podle něj nedokázal udělat.
Ubránit se hrozbě násilníka a vraha by pro Stefana nebyl probém, dokud do toho nevstoupí city k servíce Violet, kterou chce Stefan za každou cenu ochránit...
A jak to dopadne? Zachrání ji? Stojí za vraždami jeho bratr?
Pokud to chcete vědět, tak si knížku určitě přečtěte :)


Postavy:
Stefan - se nám rychle změnil, ze zvířete - upíra - na skoro člověka s nadpřirozenými schopnostmi, které se snaží udržet na uzdě, spolu se zvířecími instinkty a hladem!
Damon - je ten, kterého znám ze seriálu, už to není ten ufňukánek, který nechtěl být upír, už je to drsnej kluk!

Můj názor:
Takže příjde mi, že v každé knize se Stefan k někomu upne a ne vždy to skončí dobře no ... Upřímně, když trošku odbočím, tak může být rád, že mu to v seriálu s Elenou tak nějak skoro vyšlo (seriál nemám dokoukaný, takže se omlouvám, jestli lžu :D)
Stefan je taková hrozná citlivka, ale to už jsem si zvykla, že tyto knížky jsou psány z jeho pohledu, ale musím uznat, že mě baví. Jsou takové čtivé, kapitolky jsou delší a je jich méně, takže knížku máte přečtenou v docela rekordním čase :)
Jinak, myslím, že jsme to psala už u předchozí recenze, že vlastně kamkoliv Salvatorovi příjdou se děje něco hrozného, třeba teď v Londýně ty vraždy ... oni asi mají takový dar, skoro všechno zničit :D

L. J. Smith
Lisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež.
Je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětsku literaturu 19. stol. a knihy o kvatové fyzice
Je nezdolná optimistka
První čtyři díly Upířích deníků vyšli porpvé v roce 1991. Což mimochodem znamená, že to není kopírování Stmívání, jak někdo tvrdí!
Za svůj život procestovala celou Evropu i Dálný východ
V roce 1998 se z osobních důvodů stáhla z veřejného i literárního života. Naštěstí se vše vyřešilo a roku 2008 prožila trimfální návrat s novými díly Upířích deníků

Více informací o knížkách a L. J. Smith najdete na www.ljanesmith.net/


Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Tajemná země Rondo - Klíč

24. března 2013 v 13:31 | Hráblík = ) |  Recenze

Tajemná země Rondo - Klíč

Anotace:
Otevři bránu a vydej se do Ronda!

DŮLEŽITÉ!

Otoč klíčkem pouze třikrát.
Nikdy neotáčej klíčkem, dokud hudba hraje.
Když hudba hraje, nikdy skříňku nezvedej.
Nikdy nezavírej víko, dokud hudba nedohraje.

Teta Bethany odkáže Leovi krásnou malovanou hrací skříňku i s návodem na zacházení. Sám by přísná pravidla nikdy neporušil, ale sestřenice Mimi je zvídavější a odvážnější. Láká ji fantastický svět plný známých i neznámých pohádkových postav! Pravidla skříňky jsou porušena a brána do Ronda otevřena. Dobrodružná výprava plná nečekaných setkání a vypjatých situací právě začíná!

Stručný děj:
Leo zdědí po své tetě Bethany malovanou hrací skříňku, při které musí dodržovat striktní pravidla, které by sám jen tak neporušil, protože Leo je velice svědomitý! Skříňka ale nejen svým kouzlem přitahuje Leovu sestřenici Mimi, která je velice živá a nějaká pravidla ji nijak nepřekáží v tom, aby je porušila.
Skříňka je kouzelná a pokud se dodržují pravidla, nemůžu se přece nic stát, nebo snad ano?
Do našeho světa se dostane Modrá královna a následně se vrátí do skříňky spol use psem Mimi, která se nehodlá jen tak vzdát svého kamaráda, proto následuje královnu do skříňky, no a Leo ji nenechá jít samotnou.
A takhle začne dobrodružství! :)


Postavy:
Leo - je velmi svědomitý a poslušný kluk. Někdy je to trochu suchar, ale když jde do tuhého jistě a rád pomůže. Je chytrý, ale řekla bych, že někdy až moc chytrý, někdy mi to jeho přemýšlení dost lezlo na nervy, ale zapadalo do děje, takže mi to čtení nijak nenarušovalo
Mimi - to je bláznivá sestřenka Lea, díky které zažíjete úžasné dobrodružství, je velmi hodná, ale dost neposlušná a také velmi zlobivá. Neposlouchá Lea a někdy byla trošku otravná, díky tomu, že neuměla poslechnout, co se jí řekne.
Modrá královna - to je v tomto příběhu ta černá strana, jde jí o to, aby ovládla celý svět Rondo
a další lidé, kteří jsou nakresleni na skříňce :)


Můj názor:
Knížka je pro mladší čtenáře, než jsem já, ale opravdu mě bavila, baví mě tyto dobrodružné fantasy, takže pokud baví i vás tento styl, jako je: Percy Jackson a podobně, potom si určitě přečtěte i toto dobrodružství! Myslím, že kdyby knížka měla větší reklamu, byla by o dost známější, já sama jsem na tuto knížku narazila zcela náhodou asi před rokem v knihovně a dost mě zaujala svým lesklým obalem, ale jinak z reklamy jsem ji neznala, takže jestli bych mohla poradit, tak zapracovat na reklamě.
Jinak v knížce jsem nenašla nějaké chyby v textu, což je velké plus, líbí se mi leská a barevná obálka královny s psíkem Mimi (obálka má skryý význam) musíte se zamýšlet :D protože tuto scénu najdete v knize, což se mi líbí.
Co se mi na knížce nelíbilo, no to byla asi mírna otravnost hlavních hrdinů, kteří dělali pravý opak toho, co jsem jim radila, ale jinak se mi příběh líbil :D

Emily Rodda
Její jméno je pseudonym, pravé jméno je Jennifer June Rowe
- proslulá australská spisovatelka. Pracovala dlouho jako knižní redaktorka a vydavatelka. Od roku 1994 se plně věnuje psaní. Vydala zatím pět desítek knih pro děti různého věku a píše také detektivky pro dospělé - pod svým pravým jménem Jennifer Roweová. Její prvotina Něco zvláštního (Something special, 1984) se stala v Austrálii nejlepší dětskou knihou roku. Později získala toto ocenění ještě čtyřikrát. Emily Roddaová vyrůstala v Sydney se svými dvěma bratry a v roce 1973 promovala na University of Sydney. Je vdaná a má čtyři děti, pro které vymýšlela své první příběhy..

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku