Únor 2013

Deník malé blondýnky O prázdninách

12. února 2013 v 14:11 | Hráblík = ) |  Recenze

Deník malé blondýnky O prázdninách

Anotace:
Začínám dnes psát tenhle svůj deník. Né, že by to byl můj nápad, nejsem padlá na hlavu. V dnešní době blogů si píše papírovej deník jenom TT (totální tydýt) a HP (Homo pitomec). Ale chce to máma, tak jí dělám radost. "Deníček si psala už moje maminka, maminka mojí maminky i maminka maminky mojí maminky." říká mi, když vidí, že vejrám jako péro z gauče po babičce. Reportážní a umělecký fotograf Jiří Urban spolu se svojí dvanáctiletou dcerou Ann předkládají úsměvný dokument o životě českých puberťaček a puberťáků, do nějž se ponoří se zájmem i každý dospělák. Humorné situace v obrázcích výstižně zachytila známá ilustrátorka Tana Tanko. Společné dílo obou autorů se bez problémů vyrovná světovému bestselleru Deník malého poseroutky a v mnoha směrech ho i předčí.

Děj knížky je o Šárce, která zrovna slaví svátek a dostane dárky od babiček, což jsou barbíny od vietnamců :) Šárka z nich není vůbec nadšená, protože očekávala iphone! Deník dostala od svojí maminky, která si také psala deník a myslí si, že deník je dobrá věc, kterou potom může Šárka ukázat svým dětem, ale Šárka říká, že žádné děti nechce :D

Knížka je psána úžasně s humorem, opravdu jsem se u knížky od srdce zasmála a opravdu mě bavila! Knížku jsem ihned po dočtení vnutila kamarádce se slovy, že si ji určitě musí přečíst! Přečetla jsem si ji s chutí a i když je pro mladší čtenářky, jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala! :)

Tímto chci poděkovat nakladatelství KNIHCENTRUM.cz, které mi knížku poskytlo k recenzi :)

V knížce vystupuje Šárka jako hlavní hrdinka, její táta a máma, kteří jsou bohužel rozvedení, proto má táta novou dceru, která Šárce kazí plány, když chce dár rodiče zase dohromady. Potom tam jsou kamarádky. Dost mě pobavila teta Ohebná, nebo i její dědeček, který miluje levné knihy :D
Zkrátka, pokud vás moje recenze alespoň trochu zaujala a chcete nějaké oddechové čtení, které vás pobaví, rozhodně sáhněte po této knížce. Já bych knížku doporučila spíše holkám ve věku 10-12 let.


Jinak knížka je napsána Jiřím a Ann Urbanovými, kdy vlastně Ann za pomocí svého otce napsala tuto knížku. Opravdu ji obdivuji, protože já se asi nesnažím tolik jako ona, protože zatím se mi nepodařilo dopsat něco, co by stálo za vydání a taky jsem si ani nedala s tím čas... ale dost o mě.
Jiří Urban spolu se svojí dvanáctiletou dcerou Ann předkládají úsměvný dokument o životě českých puberťaček a puberťáků, do nějž se ponoří se zájmem i každý dospělák. Humorné situace v obrázcích výstižně zachytila známá ilustrátorka Tana Tanko.

Knížku bych možná přirovnala k Deníku poseroutky, ale možná bych i řekla, že Deník blondýnky je lepší!

Tímto ješzě jednou děkuji nakladatelství KNIHCENTRUM.cz za poskytnutí recenzního výtisku.

Knížku si můžete koupit ZDE a přečíst si i ukázku :)

I am sorry ^^

2. února 2013 v 13:29 | Hráblík = ) |  Deník
Ahojte :)
Chci se Vám omluvit za neaktivitu :)
Ve škole to byly samé testy a tak... však to znáte :)
Jako omluvu chci udělat soutěž nejen o knižní ceny :) Zúčastníte se ? :)
A o co si asi tak představujete soutěžit :) ?

Copak jste dostali na vysvědčení? :)
Já jsem dostala sedm dvojek, ale mám i vyznamenání, takže jsem spokojená :) chci se odměnit a co nejdřív si koupit nějakou knižní odměnu :D Takže co mi doporučujete?

Jinak se mi povedlo navázat spolupráci s internetovým knihkupectvím KNIHCENTRUM.cz , což je naprosto super a ještě jednou děkuji :)
K zrecenzování mi poslali knížku Deník malé blondýnky o prázninách, což je možná knížka pro mladší čtenářky, ale u knížky se dost nasměji, takže určitě nelituji, že toto oddechové čtení mám :D

To je asi vše, co jsem Vám chtěla napsat, chci Vám popřát krásné jarní prázdniny (jestli už Vám začaly, protože mně začínají až za týden) a mějte se fanfárově! :)
Hráblík.