Tajemná země Rondo - Čaroděj

2. ledna 2013 v 22:21 | Hráblík = ) |  Recenze

Tajemná země Rondo - Čaroděj


Anotace:
DŮLEŽITÉ!
Otoč klíčkem pouze třikrát.
Nikdy neotáčej klíčkem, dokud hudba hraje.
Když hudba hraje, nikdy skřínku nezvedej.
Nikdy nezavírej víko, dokud hudba nedohraje.

Neposlechneš?
Tak vítej v Rondu...podruhé.
Kouzla a zaklínadla, boj dobra se zlem, chytrosti s hloupostí… budeš se možná trochu bát, ale zažiješ i spoustu legrace.
Najde se ztracený čaroděj?
Objeví se zlá Modrá královna?
Brána je otevřena a dobrodružná výprava začíná...přidáš se?

Stručný děj:
Leo Zifkak dostal od své tety Bethany dřevěnou malovanou hrací skříňku. Jenže tato skříňka není jen tak obyčejný dárek, dostal k ní i instrukce, které musí dodržovat. Leo je chytrý a svědomitý kluk a kdyby bylo jen jeho, jistě by pravidla dodržoval, jenže ještě tu byla sestřenice Mimi, díky které se dostanou do kouzelného světa ve skříňce, tentokrát již po druhé.
Musí se setkat se zlou Modrou královnou a najít ztraceného čaroděje.
Zvládnou to a také se vrátit zpět do svého světa? To se dozvíte, pokud si přečtete tuto knihu a spolu s Mimi a Leem se vypravíte do Tajemné země Rondo :)

Postavy:
Leo - je velmi svědomitý a poslušný kluk, který ovšem nenechá nikoho ve štychu. Někdy je to trochu suchar, ale když jde do tuhého jistě a rád pomůže. Je chytrý, ale řekla bych, že někdy až moc chytrý
Mimi - to je bláznivá sestřenka Lea, díky které zažíjete úžasné dobrodružství, je velmi hodná, ale dost neposlušná a také velmi zlobivá. Neposlouchá Lea a někdy mi opravdu lezla na nervy, díky tomu, že neuměla poslechnout, co se jí řekne.
Modrá královna - to je v tomto příběhu ta černá strana, jde jí o to, aby ovládla celý svět Rondo
a další lidé, kteří jsou nakresleni na skříňce :)

Můj názor:
Knížka je napsána pro mladší čtenáře, ale to mi nevadí, líbí se mi příběh i nápad se skříňkou :)
Začnu obálkou, která se mi osobně líbí :) líbí se mi i velikost knížky :D a docela malá písmena :D :) Text je psán čtivě a zcela vás pohltí. Je napsán jednoduše, všechno chápete a jak už jsem napsala, je to spíše pro mladší čtenáře, ale to mně vůbec nevadí, bylo to takové oddechové čtení, které mě bavilo :)
Jediné mínus, které můžu najít je snad jen to, že tohle je druhý díl, ale to je moje chyba no... už se mi to stalo několikrát... že jsem nejdříve četla druhý díl místo prvního :D
Jinak jsem nějaké zásadní chyby nenašla jak v textu, tak v příběhu :)
Knížka se mi líbila :)
Emily Rodda
Její jméno je pseudonym, pravé jméno je Jennifer June Rowe
- proslulá australská spisovatelka. Pracovala dlouho jako knižní redaktorka a vydavatelka. Od roku 1994 se plně věnuje psaní. Vydala zatím pět desítek knih pro děti různého věku a píše také detektivky pro dospělé - pod svým pravým jménem Jennifer Roweová. Její prvotina Něco zvláštního (Something special, 1984) se stala v Austrálii nejlepší dětskou knihou roku. Později získala toto ocenění ještě čtyřikrát. Emily Roddaová vyrůstala v Sydney se svými dvěma bratry a v roce 1973 promovala na University of Sydney. Je vdaná a má čtyři děti, pro které vymýšlela své první příběhy..

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 22:57 | Reagovat

To znie trochu ako Narnia 8)
Ale vyzerá to zaujímavo 8)

2 Simone Simone | Web | 3. ledna 2013 v 19:37 | Reagovat

Ja takéto knihy pre mladších pre istotu nečítam. Prečítala som Psa z Rowanu a to mi úplne vzalo chuť na ďalšie pokusy (tak fajn, prispel k tomu aj Smaragdový atlas.) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama