Leden 2013

Vyhlášení vítězů

22. ledna 2013 v 8:52 | Hráblík = ) |  Competition
Vyhlášení vítězů:

Adolf Hitler

17. ledna 2013 v 21:11 | Hráblík = ) |  Recenze

Adolf Hitler

Anotace:
Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945?

Omyl! Adolf Hitler unikl a zemřel v poklidu v Argentině až v roce 1962. Skutečnost, nebo fikce?
Vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams rozvíjejí strhující scénář, který až dosud nebyl nikdy podrobně prozkoumán.
Po pěti letech výzkumu překládají autoři přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve nedávno odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů.
Konkrétní osoby, místa a data, letadla, ponorky, základny a skrýše. Dunstan a Williams sledují únikovou trasu, kterou podle nich Hitler použil. Odhalují i možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Útěk století, který je v rozporu se všeobecně přijímanými dějinami, byl dokonale naplánován.

Stručný děj:
Kniha je rozdělena do čtyř částí ( Triumfující nacisté, Lovci, Útěk, Šedý vlk v Patagonii ) Na úvod vás uvítá slovo nakladatele. Musíte se dostat přes obsah a také přes postavy, které v knize vystupují a vy se o nich musíte trochu více dozvědět. A potom? Potom konečně začal příběh Adolfa Hitlera, nešlo tu ovšem o zmizení Hitlera do Argetiny, ale dozvíte se všechno od začátku. Dozvíte se kde se objevila jeho zaujatost proti židům a tak trochu celý jeho příběh. V knize se ale nedozvíte konec, protože tu pravdu asi ví málokdo a tato kniha není tak úplně příběh, tady jde pouze o skutečnost, kterou kniha zachytává.

Můj názor:
Kniha se mi líbíla, protože mám ráda příběhy podle skutečnosti, ale co mi trošku vadilo, bylo to, že příběh v knize nešel popořadě. V jedné kapitole jste se dočetli datum 1938 a o pár stránek dál bylo datum 1956. Každá kapitola se ale zabývala určitým tématem, takže vám vlastně skoky v čase nevadí. Knížka byla hlavně o faktech, takže koho baví dějepis, tak určitě doporučuji.
Jako dozvěděla jsem se docela dost novinek a osvěžila jsem si pár znalostí, takže knížka se mi líbila. Někdy se možná trochu táhla, ale to může bý i tím, že jsem se pořádně nesoustředila na čtení ...
Gerrard Williams
Narodil se v roce 1959, je britský režisér, který podnikl svou první roli Ředitelství o rok před ve věku 53. Jeho první ředitelování bylo se společností s názvem "Grey Wolf Media Ltd", kde jeho pozice byla uvedena jako "B1754".

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Čtěte a žíjte pozorně :)

9. ledna 2013 v 21:39 | Hráblík = ) |  Citáty
Musíme přečíst hodně knih,
abychom zjistili, o čem je život,
a musíme hodně zažít,
abychom přišli na to,
že buď špatně žijeme,
nebo jsme četli špatné knihy.

Anna Karenina

6. ledna 2013 v 12:55 | Hráblík = ) |  Recenze

Anna Karenina

Anotace:
Kvůli své vášnivé lásce se rozhodla definitivně změnit svůj život a volit mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Nechce dále tajit svůj milostný poměr a je odhodlána opustit muže a syna, ztratit své společenské postavení a čelit opovržení ze strany bývalých přátel a společnosti. Nový život jí však nepřináší to, po čem opravdu touží, a vír událostí vede její kroky na osudové nádraží…

Skutečný příběh Anny Kareniny.
Edice světových klasiků
Převyprávěná a zkrácená verze
Dobrodružství jako v originále
Ušetřete čas!

Stručný děj:
Děj knížky se začne odehrávat u Annina bratra Štěpána, který má spory s manželkou Darjou, kvůli své milence. U bratra se seznámí se snoubencem Darjiné sestry Kitty, s rotmistrem Alexejem Vronským. Kitty byla poblázněná Vronským a proto odmítne žádost o ruku od rodinného přítele Konstantina Dmitriče Levina, který byl do ní už dlouhou dobu zamilovaný, po odmítnutí jeho žádosti odjíždí zpět na svoje venkovské sídlo, ale milovat ji nepřestává... I když je Vronský zasnouben s Kitty, neodolá kouzlu Anny a proto zruší zasnoubení.
Anna je však dáma z vyšší společnosti a žije v Petrohradě se svým manželem Alexejem Alexandrovičem, který je o 20 let starší než ona a mají spolu syna Sergeje. Do Petrohradu ji pronásleduje Vronský a vyznává jí lásku i když ho sama Karenina odmítne, je neodbytný a nakonec spolu začnou mít poměr...
Jak příběh dopadne? Dopadne smutně, ale to si přečtěte sami.


Postavy:
Anna Karenina - dáma z vyšší společnosti, která si brala svého o 20 let staršího muže z lásky a měli spolu syna, co však způsobí mladší milenec z jejího života? Velkou černou díru, Anna příjde o všechno, co milovala, ale zase má Vronského, kterého miluje...
Alexej Vronský - Příjde mi, že díky jemu se všechno zkazilo, kdyby se trochu ovládal a nezrušil zasnoubení s Kitty, bylo by všechno normální ...
Kitty - tak ta si totálně pošlapala štěstí, když odmítla Levina, i když v tu dobu ještě nevěděla, že Vronský zrušil zasnoubení...
Levin - tak toho mi bylo líto, Kitty chtěl již dlouho, ale pořád nechtěl dát najevo svoje city
potom tu byly další postavy jako Annin bratr Štěpán, jeho manželka, sluhové, Annin manžel ...


Můj názor:
Knížka byla zjednodušená, četla se mi líp než originál, protože tam nebyly přebytečné části. Byla čtivější. Celá zápletka knihy byla dobrá líbí se mi příběhy ze života a tohle se klidn mohlo stát. Byly zde ukázány příběhy dvou rodin. Obě rodiny má v moci Anna Karenina, která se vlastně prolíná v příbězích obou rodin a víří tak osudy všech.
Líbily se mi ilustrace v textu i obálka.
Jinak jsem nenašla žádné chyby nepo překlepy, možná jsem byla tak začtená, že jsem is jich nevšimla, ale ne myslí, že chyby tam nebyly :)
Co se mi však na knížce nelíbilo a trochu mi vadilo byla ty hrozný jména! To bylo někdy umění celý to přečíst, protože ty jména se mi někdyi popletly a to bylo potom umění orientovat se v textu :) Nejdříve jsem si trochu pletla Kitty a Annu Kareninu, potom zase někoho jiného, asi bych nemohla číst ruskou literaturu pořád, protože bych byla blázen z těch jmen :D

Jinak je několik knižních i filmových zpracování :)


Lev Nikolajevič Tolstoj
- se narodil v Jasné Poljaně ve staré šlechtické rodině. Studoval práva v Moskvě a v Kazani, studium však nedokončil, vrátil se do Poljany a chtěl se věnovat venkovskému hospodářství. Věnoval sepedagogické činnosti, literární práci a rodině.
Po přestěhování rodiny do Moskvy se věnoval novinařině - ve svých článcích odsuzuje bídu, opilství, negramotnost, despotismus a hrubé represálie. Jeho dílo představuje vrchol kritického realismu a je velkou inspirací pro světový román 20. století.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Olly Murs feat. Flo Rida - Troublemaker

3. ledna 2013 v 19:24 | Hráblík = ) |  Hudba
Oh oh oh
Trouble troublemaker yeah
That's your middlename
Oh oh oh

(It´s me :))

Tajemná země Rondo - Čaroděj

2. ledna 2013 v 22:21 | Hráblík = ) |  Recenze

Tajemná země Rondo - Čaroděj


Anotace:
DŮLEŽITÉ!
Otoč klíčkem pouze třikrát.
Nikdy neotáčej klíčkem, dokud hudba hraje.
Když hudba hraje, nikdy skřínku nezvedej.
Nikdy nezavírej víko, dokud hudba nedohraje.

Neposlechneš?
Tak vítej v Rondu...podruhé.
Kouzla a zaklínadla, boj dobra se zlem, chytrosti s hloupostí… budeš se možná trochu bát, ale zažiješ i spoustu legrace.
Najde se ztracený čaroděj?
Objeví se zlá Modrá královna?
Brána je otevřena a dobrodružná výprava začíná...přidáš se?

Stručný děj:
Leo Zifkak dostal od své tety Bethany dřevěnou malovanou hrací skříňku. Jenže tato skříňka není jen tak obyčejný dárek, dostal k ní i instrukce, které musí dodržovat. Leo je chytrý a svědomitý kluk a kdyby bylo jen jeho, jistě by pravidla dodržoval, jenže ještě tu byla sestřenice Mimi, díky které se dostanou do kouzelného světa ve skříňce, tentokrát již po druhé.
Musí se setkat se zlou Modrou královnou a najít ztraceného čaroděje.
Zvládnou to a také se vrátit zpět do svého světa? To se dozvíte, pokud si přečtete tuto knihu a spolu s Mimi a Leem se vypravíte do Tajemné země Rondo :)

Postavy:
Leo - je velmi svědomitý a poslušný kluk, který ovšem nenechá nikoho ve štychu. Někdy je to trochu suchar, ale když jde do tuhého jistě a rád pomůže. Je chytrý, ale řekla bych, že někdy až moc chytrý
Mimi - to je bláznivá sestřenka Lea, díky které zažíjete úžasné dobrodružství, je velmi hodná, ale dost neposlušná a také velmi zlobivá. Neposlouchá Lea a někdy mi opravdu lezla na nervy, díky tomu, že neuměla poslechnout, co se jí řekne.
Modrá královna - to je v tomto příběhu ta černá strana, jde jí o to, aby ovládla celý svět Rondo
a další lidé, kteří jsou nakresleni na skříňce :)

Můj názor:
Knížka je napsána pro mladší čtenáře, ale to mi nevadí, líbí se mi příběh i nápad se skříňkou :)
Začnu obálkou, která se mi osobně líbí :) líbí se mi i velikost knížky :D a docela malá písmena :D :) Text je psán čtivě a zcela vás pohltí. Je napsán jednoduše, všechno chápete a jak už jsem napsala, je to spíše pro mladší čtenáře, ale to mně vůbec nevadí, bylo to takové oddechové čtení, které mě bavilo :)
Jediné mínus, které můžu najít je snad jen to, že tohle je druhý díl, ale to je moje chyba no... už se mi to stalo několikrát... že jsem nejdříve četla druhý díl místo prvního :D
Jinak jsem nějaké zásadní chyby nenašla jak v textu, tak v příběhu :)
Knížka se mi líbila :)
Emily Rodda
Její jméno je pseudonym, pravé jméno je Jennifer June Rowe
- proslulá australská spisovatelka. Pracovala dlouho jako knižní redaktorka a vydavatelka. Od roku 1994 se plně věnuje psaní. Vydala zatím pět desítek knih pro děti různého věku a píše také detektivky pro dospělé - pod svým pravým jménem Jennifer Roweová. Její prvotina Něco zvláštního (Something special, 1984) se stala v Austrálii nejlepší dětskou knihou roku. Později získala toto ocenění ještě čtyřikrát. Emily Roddaová vyrůstala v Sydney se svými dvěma bratry a v roce 1973 promovala na University of Sydney. Je vdaná a má čtyři děti, pro které vymýšlela své první příběhy..

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Kapitola 2013 Stránka 1. z 365

1. ledna 2013 v 23:41 | Hráblík = ) |  Deník
Kapitola 2013
Stránka 1. z 365
Takže vítám Nový rok 2013 :)
V tomto roce se budu snažit, abych toho hodně zvládla :) myslím knížky i školu a vlastně všechno :)
Moje cíle i sny si budu na blog přidávat a budu se o ně s Vámi dělit :)

Především si chci začít poctivě zapisovat knížky které přečtu, protože někdy ani nevím, kolik jsem toho přečetla :D Budu se tu dělit i o filmy, na které se budu dívat, začnu postupně s maturitní četbou, kterou chci doplnit filmem (pokud bude :D)
Jinak chci dosáhnout lepších výsledků ve škole :) a taky možná udělat něco se sebou :D

Chci, aby tento blog byl oblíbený, ale to nemyslím oblíbený všemi, stačí pár návštěvníků, které tohle moje povídání o knížkách a o mně zajímá :) Ti jsou důležitější, než někdo, kdo sem příjde jen proto, aby nakonec zvýšil návštěvnost sobě :)
Letos to bude čtvrtý rok od založení :) a letos to bude sedumnáct let, co jsem se narodila :) letos dodělám a úspěšně ukončím druhý ročník střední školy a letošek snad bude ještě lepší než ten loňský :)

Abych tak nějak završila ten loňský rok :) Potkala jsem mnoho úžasných lidí, ať už na blogu (Kane, Zuzie, Rodaw a další pro mě důležití blogeři :)), tak i ve skutečnosti (T.) :) začala jsem se bavit s lidma, kteří pro mě hodně znamenají a poznala, jací jsou někteří "kamarádi". Konečně jsem se taky nějak začala projevovat ve škole a ne jen tiše sedět :D :)

Proto doufám, že tento rok bude o mnoho lepší než 2012 :), protože kdyby byl, bylo by to naprosto BOŽÍ!

Takže Vám všem přeji boží rok 2013! :)
Váš šťastný Hráblík.