Prosinec 2012

Pěkný Nový rok :)

31. prosince 2012 v 17:07 | Hráblík = ) |  Deník
Takže dneska už nic nepřidám, žádný knižní článek, ale chci Vám všem poděkovat a popřát do Nového roku spoustu úspěchů, knížek, zdraví, štěstí :) No prostě ať se vám splní všechno, co si přejete a pořád se jenom smějete :)

Užíjte si Silvestr a konec roku :)

Dáte si nějaké předsevzetí? :)

Já asi ne přímo předsevzetí, ale něco sama sobě slíbím :) (moooc knížek) :D
Jinak děkuji všem, co sem celý rok chodí, jsem moc ráda, za každý komentář :) a ráda chodím na ostatní blogy :) a hlavně Knižní sraz :)

No nic, loučím se s Vámi, starým rokem a vyrážím ven, tak AHOJ! :)

Novoroční knižní soutěž

30. prosince 2012 v 11:42 | Hráblík = ) |  Competition
Ano je tu soutěž :) kterou jsem slibovala na Face Fan bookové stránce :D

Pravidla soutěže:
Soutěž je otevřena pro ČR i SK
Musí Vám být víc jak 13 let, mladší se souhlasem rodičů :)
(je to kvůli tomu, aby když vyhrajete balíček převzali :))
Soutěž se koná od 30.12.2012 a končí 20.01.2013
Do soutěže vstupujete odesláním formuláře
Výherce vylosuji pomocí Random.org
Vítěz mi pošle do 48 hodin odpověď nebo losuji znovu ;)
Soutěžíme o dvě knížky, možná když bude hodně zájemců přidala bych i třetí cenu :)
Soutěžíme o Znám tvé tajemství (Metafora) a Poslední pán prstenu (Fantom Print):
Ceny jsem do soutěže věnovala já a jak už jsem napsala, možná jedna cena ještě přibude :)

SOUTĚŽNÍ FORMULÁŘ


Ps. Omlouvám se, ale ještě jsem neposlala ceny do minulé soutěže, pošlu je co nejdříve, nepočítala jsem s tím, že nám doma došli velké obálky :D

Nějaké tipy? :)

28. prosince 2012 v 0:02 | Hráblík = ) |  Deník
Zítra, vlastně už dneska jedu na Knižní sraz :)
a plánuji si koupit nějaké knížky, máte nějaké tipy? :D
Vánoce nám utekly a budou zase za rok :)
tak co jste dostali od Ježíška :)
Já 13 knížek a tím jsem si naplnila knihovnu,
takže už nemám ani místo :D
Což mi ale nebrání v tom, si koupit další knížky :D

Jinak se omlouvám za neaktivitu, ale nemám vůbec čas :( :)

Percy Jackson - Poslední z bohů

23. prosince 2012 v 21:01 | Hráblík = ) |  Recenze

Percy Jackson - Poslední z bohů

Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas…

Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?
Zápas o zachování civilizace začíná!

5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku, Percy Jackson - Moře nestvůr, Percy Jackson - Prokletí Titánů, Percy Jackson - Bitva o labyrint.

Stručný děj:
Percyho narozeniny se blíží a Percy se musí dozvědět o proroctví, které mu všichni připomínají... navštíví otcův palác a válka začne na plno. Polobohů není mnoho, mnoho jich zemře a také se přidávají na stranu Krona. Percy se musí rozhodnout a jeho rozhodnutí má velkou cenu, protože rozhodne o tom, jestli Olymp padne, nebo ne.
Ke všemu je v táboře špeh, který donáší Kronovi, o dění v táboře. Tábornící jsou podezřívaví a hádají se mezi sebou. Mezitím Kronova armáda sílí... a připravuje se k boji, tábornící však neváhali moc dlouho a vyráží na válku, ve které jde opravdu o všechno...
Postavy:
Percy Jackson - vyrostl to je pravda, ale jinak se nějak zásadně nezměnil, pořád je to úžasný hrdina, který za každou cenu chce zachránit své přátele.
Anabeth - je to pořád ta stejná chytrolínka, kterou jsem si ale oblíbila, protože mám ráda chytrý holky :D
pak tu jsou další postavy, které jsem si oblíbila. Ve skutečnosti mám ráda třeba i Luka :) a potom Glover, Clarisse, Thalie a další :)

Můj názor:
Percy zestárl, takže je to takové promyšlenější a úžasně napínavé. Pořád jsem někoho obviňovala z toho, že je špeh pro Krona a potom už jsem to mírně tušila, takové malé náznaky totiž Riordan dával :)
Knížka, no vlastně celá tato série je určena pro mladší čtenáře, ale mně to vůbec nevadí :) já totiž Percyho miluju :D
á bych tuto série klidně zařadila do povinné četby, protože tohle by byl teprve zážitek číst! Aspoň by to ty děcka donutilo číst! :) Já jsem tak ráda, že tyto knížky znám a mám, protože můj brácha (který má teprve rok v lednu) si tyto knížky přečte.
Líbí se mi překlad knih, protože je to velice dobře přeložené, řekla bych a nenarazila jsem ani na žádné chyby, protože jakmile se ponoříte do příběhu, už se neodlepíte :D

Film:
V současnosti už se připravuje filmová verze druhého dílu nazvaného Moře nestvůr! Jeho americká premiéra se plánuje na 15.března 2013.

Rick Riordan:
Je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Kryštof - Střepy

17. prosince 2012 v 22:12 | Hráblík = ) |  Hudba
Na nebe je pozdě, na peklo snad brzy,
po stěnách čmárám, že mě to mrzí,
Prý už jsem v cíli, přitom chci na start zpátky,
ze všedních dnů přes noc udělat pátky!

Vyhlášení vítězů

13. prosince 2012 v 15:49 | Hráblík = ) |  Competition
Tak trochu pozdě vyhlašuji vítěze soutěže Podzimní knižní soutež: :)

č. 12 - Resie
- vyhrála knížku Vidím, to co vrah

č. 44 - Alabell
- vyhrála knížku Bohové Olympu

č. 79 - Veruu
- vyhrála knížku Percy Jackson

č. 17. - Nikarika
- vyhrála knížku Temná akademie

Výhercům gratuluji a knížky pošlu v pondělí :)

Stefanovy deníky - Prokletí

5. prosince 2012 v 21:34 | Hráblík = ) |  Recenze

Stefanovy deníky: Prokletí


Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

Toto je třetí díl v edici Stefanovy deníky.

Stručný děj:
Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku, protože to je město, kde ho nikdo nezná a starat se o něho nikdo nebude. Na lovu potká dívku jménem Briget, která je vážně zraněná a krvácí, místo aby poslechl svůj zvířecí pud a vysál ji krev, sám ji nábídnul svoji, aby neumřela. Její otec je bohatý obchodník a za záchranu dcery a tak mu nabídne, aby u něj na pár dní zůstal. Jenže u Brigetiny rodiny není jediný upír ... :)

Postavy:
Stefan - víte přišlo mi, že se Stefan trošku rychle změnil. Skoro ze zvířete na upíra, který se ovládá a drží se co nejvíce na uzdě
Damon - starý známý bad boy - miluju ho :D

Můj názor:
Kniha je vyprávěna z pohledu Stefana. Příběh je dobrý, ale lepší je z druhé poloviny knihy, kdy se příběh rozproudí. Vznikne tam trochu akce a to se mi líbí. Vidím tu trochu podobnost se seriálem, tady se vlastně dozvíme proč se bratři Salvatorovi chovají tak, jak se chovají.
Knížka se mi líbí i její obálka, která je vytvořená z motivu seriálu, což je na ní nejlepší! :) Vím, že teď nedávno vyšel 4. díl Stefanových deníků a chci si je, co nejdříve přečíst.
Co mě trochu na příběhu udivuje, je to, že kamkoliv Salvatorovi příjdou, tam se děje něco dost ošklivého... a to se mi moc nelíbí. Nikdo přece nemůže mít takový "dar" :D
Líbí se mi změny vztahů mezi nimi a to obkecávání, ale doufám, že nakonec dojdou na to, že jsou to bratři a patří k sobě a budou spolu vycházet, což jak zjistíme i ze seriálu, asi nebude pravda ...

Odkaz na stránky Upířích deníků -->www.upiri-deniky.cz
Odkaz na fan stránku na Face Booku --> www.Facebook.com/upiri.deniky
L. J. Smith
Lisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež.
Je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětsku literaturu 19. stol. a knihy o kvatové fyzice
Je nezdolná optimistka
První čtyři díly Upířích deníků vyšli porpvé v roce 1991. Což mimochodem znamená, že to není kopírování Stmívání, jak někdo tvrdí!
Za svůj život procestovala celou Evropu i Dálný východ
V roce 1998 se z osobních důvodů stáhla z veřejného i literárního života. Naštěstí se vše vyřešilo a roku 2008 prožila trimfální návrat s novými díly Upířích deníků
Více informací o knížkách a L. J. Smith najdete na www.ljanesmith.net/


Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Rozdělená srdce

2. prosince 2012 v 16:27 | Hráblík = ) |  Recenze

Rozdělená srdce

Anotace:
Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí.

Stručný děj:
Elisabeth se přestěhuje a cítí se dost načtvaná, na rodiče a řekla bych, že i trochu na kamarádky, protože se s jejím odchodem jen tak smířili. Rušný Kolín nahradilo městečko Kaulenfeld. Její kamarádky jí tu nikdo nemůže nahradit, protože to tady vypadá zprvu velmi nudně, snad až k smrti nudně, než však potká Colina. Colin je záhadný kluk, který si nikoho moc nepouští k tělu a El už vůbec ne. Elisabeth ho však chce poznat blíž a poznat a prokouknout jeho tajemství, možná by jí to šlo i rychleji, kdyby se slečna nechovala jako rozmazlený spratek, který musí mít vždycky poslední slovo. Trochu divné mi přišlo to, že v noci nemůže spát kvůli velkému tichu, ale já myslím, že když je člověk unavený, tak prostě usne. Za to Elis ne, ta si usínala a snila ve škole, mezitím co slyšela hlasy... no občas jsem si říkala, že asi vím proč je její otec psychiatr :D Děj se točit hlavně kolem Colina a Elisabeth a jestli chcete vědět jak to mezi nimi vlastně dopadne / nedopadne, tak si knihu přečtěte ... to Vám ale nepomůže, protože by jsme měli očekávat ještě 2 díly :)

Postavy:
Elisabeth - upřímně hned od první stránky mi přišla hrozně ukňouraná a dost rozmazlená, možná bych na ni svedla i to, že se knížky místy táhla a moc mě nebavila. Kdyby se chovala jako normální holka a né jako fiflenka, kniha mohla být tenčí a nebyly by tam zbytečné odstavce navíc.
Colin - ten mi přišel jako suprový hrdina, který ví co chce. Samozřejmě se nechtěl stýkat s Elisabeth, aby ji chránil před sebou... což se mu moc nepovedlo, protože jinak by byl děj o ničem. Podle mě to byl sympaťák :)

Můj názor:
Knížka není anglický román, na který jsme většinou skoro všichni zvyklí, nýbrž je to román německý. Možná si někdo řekne, že na tom nezáleží, ale ano záleží. Knížky, které jsou psány anglickými a nebo naopak německými autory poznáte. Možná tam jsou jen nepatrné náznaky, ale poznáte to. Už jen kvůli tomu, že se Elisabeth odstěhovala z Kolína... :)
Jak už jsem psala. El se chovala jako rozmazlená fiflena, což mi někdy vadilo a brzdilo mě to ve čtení. Zatímco Colin byl úplný zlatíčko :D Možná by to někdo přirovnal ke Stmívání, což bych já asi nedělala, protože to co mají tyto dva příběhy stejné jsou jen "charaktery" postav. Nedokonalá chudák holka a Nejdokonalejší kluk, kterej má pár tajemství. Tady podobnost končí, potom už Belitz udělala jiný svět :)
Děj se chvílemi táhnul a jak už jsem psala asi bych vyškrkala nějaké ty kapitolky ze středu knihy, kdy Elis usínala ve škole...
Konec knihy skončil mírně otevřeně, ale to je proto, že kniha má ještě dvě pokračovaní :) Knížka se mi docela líbila, ale nějak úplně mě nenadchla ;))

Bettina Belitz
- se narodila roku 1973, jelikož vyrostla mezi nespočtem knih, zamilovala se do tohoto kouzla písmen hned od začátku.
Po studiu historie, literatury a mediálních studií Bettina Belitz pracovala jako redaktor a novinář na volné noze.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku