Witch&Wizard

4. listopadu 2012 v 20:09 | Hráblík = ) |  Recenze

Witch & Wizard

Čarodějka a a Čaroděj

Anotace:
Světový bestseller, jehož autory jsou Gabrielle Charbonnetová a slavný autor oblíbených detektivek James Patterson.
V zemi se chopil moci nový nenávistný systém. Jeho tvůrce a nejmocnější z mocných si říká Jediný, který je jediný.
Systém dostal název Nový pořádek.
Vše, co lidé měli rádi, je nyní zakázáno. Jsou zakázány knihy, hudba, umění a především veškerá kouzla a magie. Kdo by byl chycen při porušení zákazu, byl by velice tvrdě potrestán.
Vypadá to, že nejvyšší má dokonalý přehled o lidech, kteří v zemi žijí. Přes noc se tisíce patnáctiletých dětí ocitnou ve vězení bez rodin, bez přátel a bez pomoci. Čeká je obvinění a odsouzení ať jsou vinni nějakým přečinem nebo ne.
Mnoho děti trpí ve vězení a mnoho jich je nezvěstných.
Uprostřed jedné noci vpadne policie do domova sourozenců Allgoodových. Vytáhnou patnáctiletou Wisty a sedmnáctiletého Whita z postelí a odvlečou je do vězení. Jediné vysvětlení, kterého se jim dostane je, že jsou obviněni z čaroděnictví.
Bratr a sestra obinění nechápou, nikdy na sobě žádné známky moci nepozorovali a tady jim tvrdí, že jsou čarodějka a čaroděj.

Stručný děj:
Wisteria a Whitforde Allgoodovi jsou sourozenci, kteří se považovali za naprosto normální rodinu, ježe jeden večer k nim vtrhnou policejní zakuklenci, kteří je obviní z čarodjěnictví a byla by to vlastně naprostá kravina, kdyby najednou Wisty nezačala hořet... Policie a soud je odsoudí k trestu smrti na šibenici, který ale může člověk absolvovat až po 18 roku života a tak si budou muset ještě počkat, mezitím je pošlou do psychiatrické léčebny, sice měli na výěr, ale museli by se zřeknout své víry a svého starého života, proto následovala jejich cesta do léčebny.
V léčebně zjišťují svoje schopnosti a vrtchní sestra je týrá, ať už hlady nebo nedostatkem vody...
Při čtení jsem často přemýšlela nad jediným, který je jediný, který vykazuje známky čarodějnictví a přitom čarodějnictví popírá :D
Dostanou se sourozenci z léčebny? A uvidí ještě někdy své rodiče? Čtěte a uvidíte
Postavy:
Wisty - příjde mi jako chytrá holka, která se moc podceňuje, ale je velmi statečná! :)
Whit - bratr Wisty, který je v knize popisován jako slon v porcelánu mi přišel velmi sympatický, přirovnala bych ho k typu kluků Medvídek :D , v knížce prožil velkou ztrátu, ale přesto bojoval za úspěšný konec
Jediný, který je jediný - Přišlo mi, že spisovatelé se u této přezdívky chtějí přiblížit Harrymu Potterovi a Lordu Voldemortovi, který byl nazýván Vy víte kým ... :D Jinak typický záporák ...
a další postavy...

Můj názor:
Kniha mi přišla, že byla psána spíše pro mladší čtenáře tak 12-13 let. Příběh byl psán mírně uspěchaně. Hned ze začátku jsme byli vtažení do děje, který byl strhující. Děj knihy je psán střídavě z pohledu Wisty a Whita, což se mi někdy moc nelíbilo, protože jsem nechápala, proč je kapitola z Wistiina pohledu psána dvakrát po sobě ... no možná to neumím moc popsat... :D
Příběh jako takový mi přišel docela dobrý průměr, jak už jsem psala, Jediný, který je jediný mi příjde jako lord Voldemort, také chce ovládnout svět, také "nepoužívá" své jméno, protože Voldemorta oslovovali Vy víte kdo. Na knize byli originální sourozenci, že se to neodehrává jen jedné hlavní postavě, ale dvěma.
Kniha je v pořadí první z knižní triologie W&W a nevím, nevím, zda budu číst i další díl... kniha mě moc nezaujala, možná by mě více bavila, kdybych ji četla mladší.
Na knize se mi líbilo i to, že Wisty a Whit měli rodiče, i když jsme se s nimi v průběhu knihy moc nesetkali a také se mi líbilo i nelíbilo to, že postupně objevovali svoje schopnosti, ale přišlo mi to až moc rychlé a uspěchané.
Celkově, kdybych měla knížku hodnotit hvězdičkami 1-5, hodnotila bych asi 2.
Obálka se mi líbila, ale co se mi opravdu nelíbilo byla jména spisovatelů, kdy James Patterson byl napsán anglicky a vlastně "česky", zatímco Gabrielle Charbonnet byla "počeštěná" na Gabrielle Charbonnetová, což se ke knížce, kde byl i název agnlický Witch&Wizard nehodí!
James Patterson
patří k nejlepším spisovatelům poslední doby. Za rok napíše dvě až tři knihy, ale jak sám říká, nápadů má stále víc než může sepsat.
Napsal sérii knih s detektivem/psychologem Alexem Crossem, z nichž například dvě byly zfilmovány.
Další řadou jsou příběhy "Woman´s Murder Club" (Ženský vyšetřovací klub) . Na základě těchto románů vytvořila americká televizní stanice ABC seriál. Jedním z producentů je i James Patterson.
James Patterson žije se svou ženou a jejich malým synem v Palm Beach County na Floridě.

Gabrielle Charbonnet
Rodačka z New Orleans, na New York University studovala slavistiku, avšak promovala až po návratu do rodného města na Loyola University. Nejprve pracovala jako asistentka v New Yorku, načež napsala první knihu pro děti, dle svých slov ovlivněná "lidmi, kteří milují čtení stejně tak jako ona sama".
Po osmi letech strávených ve "Velkém jablku" se společně s manželem vrátila do New Orleans a založila rodinu. Jenže se neusadila ani zde a po dalších pěti letech se s rodinou přemístila do Durhamu v Nové Karolíně, kde žije dosud. S maželem Paulem, dvěmi dcerami, dvěma nevlastními syny a "nešťastně vysokým počtem koček."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 23:48 | Reagovat

Knihu som si chcela prečítať, ale neviem či by sa mi teda páčila.

2 Zuzie Zuzie | Web | 5. listopadu 2012 v 14:39 | Reagovat

Vždycky, když u Tebe nějakou tu recenzi čtu, tak si připadám hrozně. Vždycky jsem přečetla i několik knížek do měsíce, teď ale najednou je to stěží jedna. Mohla bych říct, že nemám čas a jsem pořád unavená, ale i tak je to škoda. Nevím, tato knížka mě moc nezaujala. Já teď dočítám Memento, které čtu už podruhé a pořád se mi čte dobře. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama