Percy Jackson - Bitva o Labyrint

17. listopadu 2012 v 20:30 | Hráblík = ) |  Recenze

Percy Jackson - Bitva o Labyrint

Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

4. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku (1), Percy Jackson - Moře nestvůr (2), Percy Jackson - Prokletí Titánů (3).

Stručný děj:
Percy nastoupil do nové školy, tentokrát neměl už udělat žádný průšvih, protože na této škole učí přítel jeho matky. Jenže Percyho si našli empúsy, díky kterým vznikly mýty o upírech, empúsám se zdál Percy tak "sladký", že ho chtěly vysát. Potká zde však i Rachel, se kteou jsme se poznali už v minulém díle. Je to lidská dívka, která dokáže prohlédnout mlhu, takže spolu s Percym místo milých roztleskávaček vidí také empúsu, v minukém díle zachránila Percymu život a teď mu také pomůže - jedna empúsa vybuchne před lidmi, kteří však viděli vybouchnout pouze lidskou dívku... Percy musí pryč!
Percy spolu s Anabeth, která mu vlastně pomohla při útěku, se vrací zpět do tábora, kde má svého bratra a pár dalších kamarádů, jenže v táboře to asi také není tak bezpečné jako kdysi, objevil se zde nový učitel Kvintus, který je Percymu nesympatický. Při jednom cvičení, budou spolu s Anabeth utíkat před velkými štíry a ukryjí se v jedné "vypouklině". Ovšem toto není jen tak obyčejná kamenná prasklina, je to vchod do Labyrintu, ve kterém se vyzná pouze Daidalos... proto se Percy musí do Labyrintu vydat také, ovšem cesta do Labyrintu není jednoduchá, Luke chtěl Labyrint využít pro invazi, je to totiž jedna z mála cest, díky kterým se dostane do Tábora. Luke chce dostat Daidalose na svoji stranu a tak se strhne zuřící honička o to, kdo Daidalose najde první....
Postavy:
Percy - Percy nám tak říkajíc roste před očima, z chlapce který jen trpěl dyslexií, se stal chytrý a správný kluk do nepohody a bojovník proti příšerám! :) Je vidět, že se postava rozvíjí, což je u Ricka úžasné! :)
Anabeth - připomíná mi Hermionu z Harryho Pottera, což však není nic zlého! :) Mám ráda chytrý holky :D tak říkajíc se do nich vciťuji :D říkám si, že kdybych v knize vystupovala, byla bych ta chytrá... teda snad!
Glover - tak ten si nedá pokoj a stále hledá Pana, což je bůh přírody
obohacení této knihy je Tyson a Rachel a další postavy .... :))

Můj názor:
Knihy jsou čím dál lépe psány, postavy dospívají spolu se mnou, to je to, co se mi na knihách, které jsou na pokračování líbí. Řekla bych, že text je kniha od knihy kvalitnější.
Líbí se mi to dospívání postav, kdy Anabeth žárlí na Rachel a všechno se tak nějak páruje. Líbí se mi, že Rick tuto stránku děje nezastínil a nejen, že to mezi Anabeth a Percym jiskří, ale i Glover si najde přítelkyni - dryádu.
Tento díl se mi extra líbil, protože se mi líbí Labyrint, je to něco neznámého, v Labyrintu můžete narazit na cokoliv a hlavně není jisté, že se vrátíte živí, ano zní to trošku morbidně, ale líbí se mi to. Tato kniha se mi asi z Percyho líbila nejvíce. Všechny knihy o Percym jsou úžasný zážitek a já rozhodně nakážu mému bráchovi, až vyroste, že si je povinně přečte! :)
Včem Vám je doporučuji a už teď se těším na zfilmování druhého dílu, který u nás výjde 15. března 2013, mimochodem den před mými narozeninami :)

Film:
V současnosti už se připravuje filmová verze druhého dílu nazvaného Moře nestvůr! Jeho americká premiéra se plánuje na 15.března 2013.

Rick Riordan:
Je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!


Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 17. listopadu 2012 v 20:39 | Reagovat

Tak já jsem teprve za prvním díle :D..
Ale časem se dokopu i k tomuto dílu. Snad to bude brzo :D. Už se na to těším! :))

2 Roxanne Roxanne | Web | 17. listopadu 2012 v 21:22 | Reagovat

Mediátora neznám, ale už jen ten název se mi hodně líbí! :)

3 Roxanne Roxanne | Web | 17. listopadu 2012 v 22:40 | Reagovat

Jo tak já se po tom příště v knihovně kouknu :D.. I když ta naše je dost malinká :D

4 Kane Kane | Web | 18. listopadu 2012 v 9:49 | Reagovat

Jojo.. já věděla, že mezi Percym a Annabeth něco bude. :D :) No a chodit na školu, kde učí matčin přítel? Ne, to bych nikomu opravdu nepřála. Chudák Percy. A také souhlasím, že ty knihy jsou lepší a lepší. :)

5 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 18. listopadu 2012 v 10:04 | Reagovat

Strašně dlouho už si chci Percyho Jacksona přečíst, ale pořád se k tomu nemůžu dostat. Ale díky tvojí recenzi mám chuť pustit se do toho ještě víc:D

6 egogirl egogirl | Web | 18. listopadu 2012 v 17:55 | Reagovat

Já jsem četla všechny díly Percyho Jacksona a zatím dva vyšlé díly Bohové Olympu. V březnu(myslím) má vyjít třetí díl B.O. Je to moje oblíbené čtení a Percy mě uchvátil hned v v prvním díle. Musím přiznat, že jsem nejdřív viděla film a až potom jsem si přečetla knihu. Ale film je taky moc dobrý sice né tak podrobný jako v knížce, ale ujde to. A komu se líbí Percy Jackson tak tomu se bude líbit a Hunger Games - taky film, ale jinak třídílná série knih, která se moc dobře čte. Doporučuji jak Percyho a Anabeth z Percy Jackson  tak Peetu a Katniss z Hunger Games. :-D

7 jijoi jijoi | 14. července 2014 v 16:12 | Reagovat

Já přečetla všechny díly Percyho Jacksona a 4 bohové olympu :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama