Děsivé splynutí - Vidím to, co vrah

4. října 2012 v 17:23 | Hráblík = ) |  Recenze

Děsivé splynutí - Vidím to, co vrah

Anotace:
Středoškolačka Vee je normální dívka, která řeší problémy jako každý teenager. Kromě toho však trpí poruchou spánku, která způsobuje dočasné bezvědomí. Během tohoto stavu se Vee ocitá v těle jiných lidí a vidí jejich očima. Jednoho dne se ocitne v těle vraha, který má na svědomí smrt její nejlepší kamarádky. Tento čin zamaskoval jako sebevraždu. Brzy poté zemře další dívka a Vee se začne strachovat o svou mladší sestru.
Stojí před rozhodnutím, zda pátrání ponechat na policii, nebo se do něj pustit na vlastní pěst. Dokáže vrahovi jeho vinu?

Stručný děj může obsahovat spoilery! ;)
Stručný děj:
Tak nevím kde začít, asi od začátku :) Vee, jinak Silvie je normální dívka, která má takový dar, propadnout se do lidí, keří zanechali nějaký citový otisk na věci, které se Vee dotkla. Bohužel, když toto začala vysvětlovat doma otci, poslal ji k psychiatrčce a potom ji označili jako narkolepsičku.
Silvie má nejlepšího kamaráda Rollinse, který ji loni zachránil na plese ... a od té doby se prostě kamarádí. Její mladší sestra se přidala k roztleskávačkám, jenže se stane něco hrozného! Dvě roztleskávačky a mimo jiné taky sestřiny nejlepší kamarádky najdou mrtvé. Jejich smrt byla řešena jako sebevraždy a tak se tím nikdo moc nezabýval, jenže Vee měla důvod se o důvody jejich smrti zajímat, byla totiž v těle vraha, který zrovna zabil Silvii a viděla její mrtvé tělo a vrahovy ruce .... Jenže k vrahovi se dostala díky stránky vytrhnuté z kalendáře, který jim dal někdo na dveře. Vee se bojí, aby její sesta nebyla další! A do toho se do školy přestěhuje nový kluk, který je Silvii velmi sympatický. Jmenuje se Zane a potkají se na ošetřovně :)
Postavy:
Silvie (Vee) - Je suprová hlavní hrdinka, která je mi moc sympatická, musí to mít v životě hodně těžké, ale ona se nevzdává a bojuje :) Jinak se mi moc líbili její růžové vlasy, musela mít dost odvahy se obarvit na růžovo :)
Rollins - Veein nejlepší kamarád, který ji ale ještě nikdy nepozval domů! Ale to ani nevadí. Zdá se mi hrozně milý, ale jemu jsem v knížce nefandila, přišel mi jako nejlepší kamarád, radši jsem měla Zana!
Zane - Já ho miluju a miluju a miluju! On je prostě úžasnej a víte, kdy si mě naprosto získal? :) Když řekl Vee, ať si přečte knížku a sám četl! Och kluk, který čte já ho miluju! :)

Můj názor:
Začneme od obálky, která se Fragmentu velmi povedla! Líbí se mi moc, protože se k tématu knihy hodí, možná bych obarvila modelce na knize vlasy na růžovo, ale nejsem až takový detailista :) Obálka se mi líbí! :)
Děj knihy je úžasný, dost nepředvídatelný, než jsem došla na to, kdo je vrah, obvinila jsem už další tři lidi :D Takže policista být asi nemůžu :) Postavy jsou naproste perfektně popsány, vidíte kdo e ten zlý, nebo kdo je ten hodný. Poznáte vlastně takovou tu normální střední, kde se ale vraždí...
Tak a ted k Zaneovi! :) On je naprostý smypaťák, kterého bych chtěla moc poznat, protože on je prostě dokonalý. Získal si mě od té chvíle, kdy doporučil Vee knížku! Kluk, který čte a ke všemu ještě povinnou četbu! :) Neříkám, že i u nás nejsou kluci, kteří čtou, ano jsou tu. Znám pár blogerů i recenzistů :) ale Zane je přímo pohádkový :)
Celkový vzhled knížky i dojem je 100% kladný, příběh se mi naprosto líbil a jediné mínus, které můžu vytknout je, že kniha měla malý počet stran, chtěla bych aby byla delší, protože na takovouto knihu nenarazíte jen tak, aby Vás až takto zaujali postavy i děj knihy :)
Doporučuji rozhodně! :)

Jill Hathaway:
Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů. ( tak tady vidím spojitost s Rollinsem, ten taky tiskl časopisy, ale neprodával je:))
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.
Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 4. října 2012 v 18:22 | Reagovat

Ten děj mne naprosto upoutal...
Obzvlášť nápad přenést Veeino tělo do těla vraha a tím docílit výjimečnosti této knihy právě tím...
Je ale dobře, že se tam neřeší jen to - protože například náš učitel češtiny říká, že román bez lásky není úplně to pravé, že by v každém románu měla být láska, což podporuji ;-)

2 Ettelëa Ettelëa | E-mail | Web | 4. října 2012 v 20:15 | Reagovat

Snad první pozitivní recenze na tuhle knížku... Zrovna dneska jsem si ji rozečetla a čte se dobře a rychle, děj mě ale bohužel nezaujal tak, jako tebe... Ale každý máme jiný vkus :)

3 Katie Katie | E-mail | Web | 5. října 2012 v 14:49 | Reagovat

Kluk a čtenář, jo? Hmm.. :D No chtěla bych nějakého znát osobně. Nemyslím takové ty kluky, co čtou, aby měli co do čtenářáku a před knihou dají přednost počítači. Já chci poznat maniaka jako jsem já. :D Knihu si nejspíš přečtu. Jsou na ni zajímavé recenze. :) Mimochodem - pustila ses už do akademie? :P :D

4 Roxanne Roxanne | Web | 5. října 2012 v 15:21 | Reagovat

Jo knížku si chci taky už delší dobu přečíst :D!
Četla jsem na ni už takovou kupu recenzí :DD..
No, ale zatím mám doma jiné :D..

5 Annie^^ Annie^^ | Web | 6. října 2012 v 10:28 | Reagovat

;) Wáu! Podle recenze to musí být suprová knížka. Zkusím si ji sehnat ;)

6 Sofie Sofie | 6. října 2012 v 14:49 | Reagovat

Tak nevím, ejstli sereš jenom na mě, nebo jak se věcí mají...ale tohle už mě trochu začíná líst na nervy a připadá mi, jak když se z tebe stává někdo jiný, než koho jsem znala..

7 Sofie Sofie | 6. října 2012 v 15:00 | Reagovat

Z toho zase vyrosteš :)

8 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 16. října 2012 v 4:54 | Reagovat

Cruise show period of your time is type of odd - instead of possessing a precise style day especially where all in the collections are introduced together, they are introduced slowly in exhibits near to America and Europe, each and every with really distinctive backdrops and moods. For example, Chanel, a brand that continually exhibits at Paris style Week, chose to present its Cruise choice these twelve weeks on the Venice boardwalk.Louis vuitton handbags, an extra home that traditionally exhibits in Paris, do not possess a genuine show in any way - instead, the outfits experienced been introduced as we see them here. it is a much more understated option for just about any much more informal period of your time and scaled-down collection, but that does not show the sailor-and-pinup-inspired outfits and factors are any much less exciting. In fact, they are refreshingly completely clean and pretty, but with just enough 80s urban impact to satisfy Buy Louis Vuitton resourceful director Marc Jacobs' signature spin for the retro looks.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama