Říjen 2012

Halloweenský knižní hop

31. října 2012 v 13:33 | Hráblík = ) |  Competition

Halloweenský knižní hop


Pravidla soutěže:
Soutěž je otevřena jen pro ČR
Musí Vám být víc jak 13 let, mladší se souhlasem rodičů
Soutěž se koná od 31.10.2012 a končí 11.11.2012
Do soutěže vstupujete odesláním formuláře
Výherce vylosuji pomocí Random.org
Vítěz mi pošle do 48 hodin odpověď nebo losuji znovu ;)
a o co že budete soutěžit?
Takže rozhodla jsem se do soutěže věnovat knihu od Stephena Kinga - Ostrov Duma Key,
tak doufám, že se Vás zúčastní co nejvíce! ;)
A ještě upozorňuji, že se můžete zúčastnit mojí předchozí soutěže

Formulář


A teď si odhopkejte jinam :) Přeji hodně štěstí :)

HOP


Učení je mučení ! :)

30. října 2012 v 17:05 | Hráblík = ) |  Citáty
Kdo nepodvádí, ten se málo snaží... aleb jdu se učit :D :)

Zahrada nesmrtelnosti - Horečka

28. října 2012 v 14:23 | Hráblík = ) |  Recenze

Zahrada nesmrtelnosti - Horečka

Anotace:
Rein je opět v akci. Po útěku ze sídla se dostane do zajetí ke kuplířce, avšak odhalí její úmysly a začne opět vzdorovat. Jak dopadne strastiplná cesta k Rowanovi? Vaughn je rozhodnutý přivést Rein zpět do sídla za každou cenu. Tentokrát jde Rein o všechno.

Pokračování mrazivého románu Past

Stručný děj může obsahovat spoilery!
Stručný děj:
Rein utekla spolu s Gabrielem ze sídla Vaughnových a vydala se na cestu za domovem a za svým bratrem Rowanem. Hned v záčátku útěku je chytí paní Soleskiová, u které to není zase tak rozdílné jako v domově manžela. Paní Soleskiová sice nědělá na děvčatech pokusy, ale děvčata prodává, totéž chtěla udělat Rein, kterou přejmenovala na Zlatušku, ale Rein byla silná a hlavně chytrá. Seznámila se zde s Pomněnkou, která v "cirkuse" madam Soleskiové žije už dlouhou dobu a stihla i porodit dceru - Debbie, která ale nemluví a celkově je chudinka jiná, ale přitom je velmi inteligentní! Rein měla být prodána, ale díky Debbie byl výkupčí zabit. Stala se horší věc, její tchán pan Vaughn ji našel! Rein se spolu s Gabrielem a s Debbie vydají na útěk, Pomněnka měla jít s nimi, ale bohužel to nestihla... Rein se vydává k domovu, kde chce najít bratra, mezitím ještě poznají podivnou čarodějnici Anabell, která čte budoucnost a nechá je u sebe přes noc. Potom s pomocí i nepomocí pár dalších lidí se dostanou zpátky domů, kde ovšem už Rowan není... Rein se zhroutí celý svět a chce bratra najít. Podle adresy v Debbiině knížce najdou takový "sirotčinec", kde jim Claire poskytne střechu nad hlavou.
Bohužel idilka nebude trvat věčně, zdá se že na Rein začíná působit virus a k tomu všemu se opět objeví Vaughn!

Postavy:
Rein - Hlavní hrdinka této knížky, která si jde za svým cílem za každou cenu, mám ji hodně ráda, je to velmi silná osobnost a jak bylo i v knížce zmíněno, má ocelovou páteř!
Gabriel - Mně Gabriel nesedl už od začátku, takže nejsem moc nadšená, že dělá Rein společnost... V této knížce poznáváme jiného Gabriela, není to už jen ten hodný sluha, přišlo mi, že se změnil. Byl sice na Rein hodný a vím, že každý člověk má chyby, ale Gabriel mi prostě nesedí...
Pan Vaughn - To je prostě ten záporák, ale ten špatný záporák, protože záporní hrdinové dělíme na dva druhy, jedni ti dobří, kteří i přes to, že v knize vystupují jako zloduši jsou hodní a potom pan Vaughn, který je záporný až moc, patří do té druhé skupiny, kteří jsou proradní a zlí až na kost! Jak jsem u Rein psala, že má ocelovou páteř, tak Vaughn je bezpáteřní!
Pomněnka - Matka Debbie je velmi silná a statečná, protože nechat své dítě osudu je velmi těžké rozhodnutí, rozhodně lepší než zůstat v Lunaparku madam Soleskiové
Debbie - Je velmi chytrá i když má mírné postižení, prokáže se v knize jako velmi přemýšlivá dívenka :)
V knize se potom oběvují další postavy ....

Můj názor:
Horečka byla o dost akčnější než Past, ale u Pasti mi to vůbec nevadilo... řekla bych, že tento druhý díl byl hodně nepředvídatelný. Vy už čekáte štastný konec a Happy end, který zatím ani nastat nemůže, protože tohle je teprve druhý díl této neobyčejné triologie!
Text je napsán čtivě, ale písmu se dá vytknout, že je příliš velké a proto čtení rychle utíká. Musím ještě upozornit, že jsem našla pár chyb, většinou teda překlepy, že písmenko přebývalo a nebo bylo napsáno jinak:
např. Pamatuješ, jak jsi mi vyprávěla a papírovém drakovi? - Citace str. 322
Jinak, kniha velice rychle utekla, příběh je strhující, moc se mi líbí, je zde dost neočekávaných situací a hlavně jsem celou dobu v knize očekávala toho slavného Rowana! A jestli se tam Rowan objevil? Tak si knihu přečtěte a uvidíte! :)
Knížka se mi líbila, obálka je krásná, zase jsou zde zachycené hodně podstatné detaily. Jako je Reinin svatební prsten, nebo karta Svět a na zadní straně obálky taky černý Havran. Obálka od Pasti se mi líbila o trochu více, ale tato je také moc krásná. Obálku k těmto knihám poznáte po přečtení knihy. Jsou zde symboly, které hrají nějakou roli v knize :)
Lauren Destefano
- se narodila v New Havenu v Connecticutu a nikdy necestoval daleko od východního pobřeží. Získala titul BA v angličtině od Albertus Magnus College, psala již od dětství. Jejím autorským debutem bylo psaní na zadní strany dětských nabídek v restauracích. Její první rukopis byl napsán do žlutého bloku červeným perem. Bylo to o strašidelné boudě, která jedla malé děti.

Teď, když vyrostla, píše beletrii pro mladé dospělé. Mezi její nepodařené profese patří: nejhorší recepční, sympatická výběrčí dan a anglická lektorka. Když zrovna nepíše, nadává svému Nintendo DS, rozčiluje svoji kočku s laserovým ukazovátkem nebo přebudovává sekáč na obchod s vybavením pro zabijáky.

Na třetí díl této triologie - Zahrada nesmrtelnosti: Sever - budeme muset čekat až do roku 2013

Brno

26. října 2012 v 16:26 | Hráblík = ) |  Básničky

Napsala: Kateřina Robeová

Brno
Moravské město - srdci nejbližší -
a Praho? Ty se nepyšni!
Sedím tak nad stolem
a přemýšlím dále nad Brnem,
jak dlouho tu asi ještě pobudem?
To město je stále plné změn.
Zdá se mi o něm skoro každý den!

Brno - srdce Moravy -,
dodnes se tam jezdí tramvají!
Ptáte se na vůni mechu a kapradí?
Vždyť tu mi Brno nahradí!

Proto teď už báseň končím
a se všemi se v Brně loučím.

Básnička byla napsaná u příležitosti Brněnské sedmikrásky, ale neuchytila se, tak se o ni s Vámi aspoň podělím :)

Temná akademie - Spoutaní

25. října 2012 v 18:36 | Hráblík = ) |  Recenze

Temná akademie - Spoutaní

Anotace:
Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnostmi. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Cassie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..

Druhý díl napínavé tajemné série.

Stručný děj:
Cassie - hlavní hrdinka knihy se vrací zpět na Darkovu akademii, která se jako každý semestr stěhuje jinam, tentokrát do New Yorku. Na konci prvního dílu se stala Vyvolenou i když o to nestála a rituál nebyl dokončen... pořád v ní přebývá část ducha, který toužil popadnou prvního člověka co jde kolem a vysát z něj život. Což asi nebyl zrovna nejlepší pocit :) Cassie ale byla silná a dost jí pomáhala její kamarádka Isabell, která je její spolubydlící a když píšu, že pomáhá tak to doslova, ona se totiž Cassie bude krmit z Isabell... Vztah s Jakem už nebyl jako dřív, což mi trochu vadilo, vždyť tam nebyla žádná otevřená bitva nebo něco.. Jake měl v prvním díle Cassie rád, protože mu připomínala sestru, takže nevím co se zvrtlo?
No potom ale Cassie budem mít průšvih, protože se přestane ovládat a málem přizabije jednu členku Vyvolených, kvůli tomu bude muset jít před Radu Starších, která rozhodne, co s Cassie bude dál ....

Postavy:
Cassie - už není ta zakřiknutá holka, která na začátku pořád nemohla uvěřit tomu, že se na školu dostala. Je z ní cítit velká síla, asi to bude z části práce ducha, který v Cassie hnízdí, ale to téhle hrdince dodalo šmrnc! :)
Isabella - to je pořád ta veselá holka, která je v tomto díle možná trochu veselejší, protože konečně chodí s Jakem!
Jake - jde pořád za svým cílem a to je pomsta smrti jeho sestry
Ranjit - čekala jsem něco jako velkého drsňáka, protože on má nejsilnějšího démona, ale to jsem si jenom představovala, řekla bych, že mi na něm vadilo to, že je moc v pozadí, možná bych s jeho postavou udělala víc akce, jinak vztah on + Cassie bylo vidět, už od začátku že tento vztah to asi nějak nevydrží ... příjde mi hrozně skřípavý, plný nedostatku, zkrátka se k sobě moc nehodí a přitom tak hrozě ... :D to ani nejde popsat.

Můj názor:
Takže přišlo mi, že začátek byl trošku pomalejší, ale to je u většiny knížek ... ten začátek v domově byl takový trochu o ničem. Cassie se hádala s Duchem, který by nejraději snědl všechny, co kolem Cassie prošli.
Kniha byla jinak čtivá, čtení mi rychle utíkalo a líbily se mi všechny ty hádky, zamyšlení, zkrátka kniha byla fajn, o knížce ale nemůžu říct, že by byla nějak extra úžasná. Příběh se mi líbí, ale zatím je to takový střed. Zajímá mě, jak kniha bude pokračovat dál. Ke knížce mám jisté výhrady, některé odstavce by se měly vyškrtnout, ale tak přežila jsem je a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla :)
Konec byl takový ukončený, ale byl tam jistý příslib budoucího dílu, což je jistě suprové! Líbilo se mi, že se Cassie změnila, sice nepatrně, ale změnila, protože přeci jenom ten duch je částice, která ke Cassie nepatřila, ale teď už je její součastí, tudíž musí být v něčem jiná.
Na závěr jsem zvědavá, kam se Darkova akademie přesune na dalí semestr.
Gabriella Poole
- je to pseudonym pro Gillian Philip
Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně. Psala spíše pro dospělé.
Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.
Její rodina jí zapřísahala, že už mají těch domácích mazlíčků vážně dost a další rozhodně nepotřebují. Příběhy postav se odehrávají jen v její hlavě a spíše jí postavy našeptávají, co se bude dít dál, než aby sama věděla přesný konec příběhu.
Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Bohové Olympu - Neptunův syn

24. října 2012 v 20:56 | Hráblík = ) |  Recenze

Bohové Olympu - Neptunův syn

Anotace:
Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří.
Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?

Stručný děj:
Knížka začíná Percyho útěko-bojem s gorgonamy, které Percyho ale nemůžou zabít a on je také ne... Složí zkoušku, se kterou rozhodne, jestli zachrání sám sebe nebo i své přátele. V táboře Jupiter se skamarádí s Hazel a Frankem, oba mají své tajemství, ale spřátelí se natolik, že se svěří a vyrazí spolu na výpravu, kterou vede Frank, k němuž se přihlásil jeho otec Mars.
Tábor Jupiter není jako tábor Polokrevných, protože tábor Jupiter vedou Římané, bohové mají římská jména, narozdíl od tábora Polokrevných, kde jsou řekové, bohové mají řecká jména.
Oba tábory žili nevědomky o druhé straně, ale teď nastávají časy, kdy se řekové i římané musí spojit.
Do celého děje zasahuje Gaia a její Giganti. Potom také ostatní Polobohové a nebo bozi, ať už v řecké, či v římské podobě.

Postavy:
Percy Jackson - I když ztratil paměť, kterou mu sebrala Juna (Hera) - nemám ji ráda, čím dál víc! - je to pořád náš Percy, který by za kamarády obětoval život :)
Frank - sympaťák, který asi jako jediný Polobůh nemá žádne poruchy v učení :) Dostal i ceny za hláskovaní. Je to jeden z nejhodnějších dětí Marse :)
Hazel - Je velmi hodná, ale žije ve špatné době a to doslova.... po přečtení knížky pochopíte. Hazel mám ráda, akorát mi vadí, že si moc nevěří, což je její jediná chyba! :)
Gaia - matka země není tak hodná, jak popisují pověsti, s Giganty chce ovládnou a zničit svět!
a další polobohové, bohové a tak dál ... :)
Můj názor:
Rick Riordan píše čím dál tím lépe! Tato kniha byla úžasná! Od začátku do konce plná napětí a zvratů! Percy byl úžasný, i když neměl svoji paměť, byl to pořád náš starý Percy, který je prostě boží! Knižká byla akční už od začátku ... kde se setkáváme s percym a Gorgonami ... :) líbil se mi ten nápad, že jsou dva tábory, jeden řecký, druhý římský! Což je sakra dobrej nápad!
Líbily se mi nové postavy a propojení s jinými knížkami ... přesněji myslím s Percy Jacksonem. Jediné co bych asi vytkla je Octaviánus, který mi vadil už od prvního písmene! Vraždí plyšáky, chápete to?! :D
Nejvíce se mi líbil konec knihy, kde se konečně setkají dva tábory ... tedy přesněji římský tábor s Leem, Piper a Jasonem, možná i s Anabeth, na kterou se velice těší Percy!! :)
Co bych knížce vytkla? Nic, protože Rick je bezchybný spisovatel! :D Líbily se mi proroctví, které jsou v knihách, protože tohle jim dodává šmrc! :)

Rick Riordan:
Je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Rest - Priority

22. října 2012 v 19:51 | Hráblík = ) |  Hudba
Tak kurva kde jsou ? Sny a představy ?
Přijde mi, že se lidi bez drog bavit přestali.
A možná proto některý z nich tolik zestárli,
nebo proto, že si svoje sny splnit nezvládli.
...
Věř mi že, já neprodám, svoje tělo drogám,
ukradnou ti duši, a nechaj ti jen obal.
....
Myslim, že jsem nic nepropás, když sem stál dál vod vás, minula mě propast, ve který jste po pás.

Ten text má opravdu význam! :)

Pro milovníky knih :)

20. října 2012 v 20:24 | Hráblík = ) |  Mix
Pro milovníky knih jsem našla něco opravdu úžasného!
Mně samotné se to moc líbí a jestli (opravdu jestli) si jednou koupím "dotykáč", nebo prostě lepší telefon, tak si rozhodně tento kryt pořídím! :D
Co vy? máte něco speciálního ? ať už přívěšky na řetízky, nebo jenom obrázky? :)

Knižní soutěž :)

19. října 2012 v 19:38 | Hráblík = ) |  Competition
Podzimní knižní soutěž

Omlouvám se, ale nějak mi nefunguje Giveaway na Face booku, tak sem dám normální soutěžní formulář.

Pravidla soutěže:
Soutěž je otevřena jen pro ČR
Musí Vám být víc jak 13 let, mladší se souhlasem rodičů
Soutěž se koná od 10.10.2012 a končí 10.12.2012
Do soutěže vstupujete odesláním formuláře
Výherce vylosuji pomocí Random.org
Vítěz mi pošle do 48 hodin odpověď nebo losuji znovu ;)
Ceny:

Soutěžní formulář ZDE


Tímto ještě jednou mockrát děkuji Nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí výtisků do soutěže :)

Ještě jednou se omlouvám ...
...a ať Vás doprovází štěstěna! :)

Percy Jackson - Prokletí Titánů

16. října 2012 v 18:02 | Hráblík = ) |  Recenze

Percy Jackson - Prokletí Titánů

Anotace:
Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných, už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis?
Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?
Stručný děj:
Percy musí s Anabeth a s Thálii zachránit dva polokrevné z Westoverské základní vojenské školy, kteří se jmenují Bianca a Nico di Angelovi. Při školním plese unese Angelovi Thorn, nakonec zajme i Percyho, ale v boji jim pomohou Artemisiny Lovkyně, v čele s Anabeth a Gloverem...
Anabeth bude muset držet oblohu, ale Percy ji půjde zachránit, mezitím se bude muset střetnout s vládcem Titánů - Atlasem, který na něho poštve Nemejského lva a zombie. Percy spolu s kamarády zvládnou, zjistí, že o zombie se postará Bianca, která spolu se svým bratrem jsou děti Háda.
A percy v tomto díle konečně pochopí, za pomoci Afrodity, že miluje Anabeth, i když si to neumí přiznat! :D
Bohužel, někdo z jejich výpravy zemře, protože jim to předpoví Orákulum, stane se to na Hefaistově smetišti

...Jednoho pozbudou v krajině kde děsť nepadá...

Rachel Dareová je jedná z hrdinek v této knížce, o které se dočtete i v dalším díle... zachrání totiž Percyho i když je to jen smrtelnice, má totiž dar prokouknout mlhu...
...Jeden pak pod rukou rodiče zahyne...

Ano v tomto díle bude pár mrtvých hrdinů, ale někdo není tak mrtvý jak se zdá ...


Postavy:
V tomto díle se nachází hodně postav, které si oblíbíte, ale také jich bohužel pár zemře ...
Percy Jackson - Miláček :) škoda, že miluje Anabeth! :D
Anabeth - v tomto díle prokázala hodně síly a udatnosti!
Glover - je to kozel bláznivý!
Bianca a Nico - sourozenci, kteří byli zvyklí starat se o sebe, což se mi moc líbilo!
Zoe - Jedna ze členek Lovkyň
Luk - prostě záporňák
Rachel - obyčejná dívka, která má úžasný dar: Prokouknout mlhu a má předtuchy
Thalie - vstoupí do Lovkyň, aby se jí vyhlo proroctví ...

Můj názor:
Tato kniha byla plná velkých dobrodružství, rozhodně je to jeden z nejvíce akčních dílů knihy a moc se těším, jak to ztvární ve filmu! Líbilo se mi proroctví, které malinko napovídalo, jakým směrem se bude příběh vyvíjet, ale upřímně nikdy by mě nenapadlo, že to bude ukončeno právě tak to. Proroctví Vám napoví, ale nemáte šanci na to přijít, dokud se to nestane, což se mi na knize líbilo.
Moc se mi líbilo oživení děje o nové postavy, které jste musely, tak trochu "zkoumat" protože se najednou zjevily a nevěděli jste, jestli jsou ti dobřá, nebo naopak na té druhé straně. Postupem příběhu, ale pochopíte jejich charakteristické rysy, které nejde přehlédnout.
Kniha se mi moc líbila. Jak už jsem psala, jsem velmi zvědavá na film :) - který doufám nepokazí!
Nakladatelský maraton

15. října 2012 v 19:32 | Hráblík = )

Nakladatelský maraton - Fantom Print Metafora


Takže jelikož nemám žádnou knížku z nakladatelství Fantom Print, představím Vám moji jedinou knížku z Metafory:

Znám tvé tajemství


Počet knih 1 :D

Krásní mrtví - Phoenix

13. října 2012 v 19:30 | Hráblík = ) |  Recenze

Krásní mrtví - Phoenix

Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší... Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.
Krásný mrtvý Phoenix, Darinin kluk, její největší láska. Už je to skoro rok, co zemřel, a oficiální verze vypovídá o rvačce na benzínce, při které byl ubodán. Kdo je zodpovědný za jeho smrt? Darina ví, že to musí zjistit, a že pak Phoenixe ztratí navždy... Opouštějí ji síly, nenachází u nikoho pomoc. Dokonce samotný Phoenix jako by pravdu znát nechtěl. Neviditelná křídla tlučou a Krásní mrtví nenaleznou klid, dokud pravda nevyjde najevo. Čas běží...

Toto je čtvrtý díl v edici Krásní mrtví.

Stručný děj:
Darina se chová pořád stejně tvrdohlavě a to mě na knížce docela deptalo. V tomto díle se hodně seznámíme s celou Phoenixovou rodinou a také s drogovým podsvětím.
Nelíbilo se mi Darinino chování vůči rodičům, kteří se jen snažili o to, aby byla v pořádku ... Myslím, že tato knížka byla o trochu tlustší než ty předchozí, ale to mi nevadio ... celá knížka pojednávala o případu Phoenixe, který nebyl dosud vyřešel, pachatel se stále nenašel a zbývalo už jen pár dní, než opustí náš svět. Trochu se mi líbilo, že Darina mohla komunikovat s Arizonou, Summer i Jonasem, kteří jí mírně ladili, co má dělat.
Moc se mi nelíbilo to, že se nemohla vyrovnat s tím, že Phoenix odejde a že ji fyzicky opustí, protože jinak s ní bude pořád v jejím srdce, myšlenkách a jeho duše ji taky jen tak neopustí.
Co se mi ale líbilo a to moc byla jistá zápletka a vyřešení Hunterovy smrti :)
Nebudu prozrazovat konec knihy, ale moc se mi líbil... byla jsem spokojená, lépe to skončit asi nemohlo... :)

Postavy:
Darina, Phoenix, Brandon, Zak, ...
Můj názor:
Kniha byla dobře napsaná, řekla bych, že byla velmi propracovaná. Jak už jsem psala naprosto mě nadchlo řešení Hunterovy smrti, líbilo se mi, že byla jeho smrt vyřešena a že se všichni dozvěděli, jak dopadlo Mariino a Hunterovo dítě! :)
Phoenix v tomto díle neměl nic jiného na práci než zachraňovat Darinu. Jeho smrt byla totiž velmi zamotaná, jsou do toho zapleteni drogoví dealeři... do toho všeho jsou také přimotaní jeho dva bratři a vknize se poprvé objeví i jeho otec! Který na mě působil knižně sympaticky :D
Konec knihy dopadl nad moje očekávání. Od začátku knihy jsme čekala, že Darina zemře, protože na obálce knihy byly dvě postavy, jedna holčičí a druhá klučičí, vypadalo to jako Darina, která se v knize ostříhala přesně jako na obázku a druhý byl samozdřejmě Phoenix. Nebudu vám říkat, jestli zemřela, nebo ne, ale konec dopadl opravdu dobře :)

Eden Maguire
Žije střídavě ve Velké Británii a Spojených státech. Kromě literatury se zajímá o nadpřirozeno a temné stránky života. Volný čas tráví ze všeho nejraději v přírodě, především u svých přátel na ranči v Coloradu.
Na opuštěné coloradské farmě rovněž nalezla inspiraci pro svou tetralogii Krásní mrtví, která vyšla v originále v letech 2009-2010 a stala se jejím prvním hitem.
Všechny čtyři díly Krásných mrtvých vydává v češtině Nakladatelství Fragment.
V současnosti už pracuje na další sérii, která se bude jmenovat Dark Angel a její první dva díly vyjdou v angličtině v roce 2011.
Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Giveaway! :)

10. října 2012 v 18:13 | Hráblík = ) |  Competition

Tak je to tady - Podzimní Giveaway u Hráblíka :)


Pravidla soutěže:
Soutěž je otevřena jen pro ČR
Musí Vám být víc jak 13 let, mladší se souhlasem rodičů
Soutěž se koná od 10.10.2012 a končí 10.11.2012

Ceny:

Tak Vám přeji hodně štěstí

Giveaway najdete na FB ZDE


Tímto ještě jednou mockrát děkuji Nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí výtisků do soutěže :)

Autogramiáda :)

8. října 2012 v 20:56 | Hráblík = ) |  Knihy
Tímhle článkem neříkám, nebo nenutím někoho ke čtení jeho knih, prostě každý má rád něco jiného :) Tohle je jen můj názor. :)
Michal Viewegh :)
Je to můj velmi oblíbený autor.
Víte, možná někdo teď kroutí hlavou, ale myslím, že na Viewegha musíte trošku dospět. S jeho knihami jsem se setkala jako s povinou četbou a tak jsem k nim přistupovala s mírným odporem, asi jako skoro všichni...

Někdy v sedmé - osmé třídě jsem se rozhodla pro přečtení Báječných let pod psa, i když už jsem viděla film. Což je jedna z chyb, kterou můžete u knih udělat, vidět nejdříve film, který naprosto umrtví vaši fantazii a vy si nemůžete nic představit, protože už vlastně "víte" jak hrdinové vypadají :) ...

No abych se dostala k věci. Knížka mě absolutně nezaujala. Už jen kvůli tomu, že jsem věděla, že je to vlastně povinná četba, která je hrozná sama o sobě. Knížku jsem nepřečetla a raději si znovu pustila film. Asi tak po roce, nebo po dvou jsem se rozhodla knížku zkusit znovu. A světe div se, knížka mě naprosto bavila. Bylo to jako sen! Líbily se mi jeho vtipy, popis prostředí, i děje samotného ... :)

Do jeho knížek jsem se zamilovala a když se na to dívám s odstupem času, možná je to proto, že jsem ke knihám nepřistupovala jako k povinné četbě, ale jako k příběhu samotnému. Po přečténí Báječných let pod psa jsem četla Báječná léta s Klausem, Výchova dívek v Čechách, Báječný rok (deník 2005), Další báječný rok (2011), Lekce tvůrčího psaní ... :)Také jsem viděla skoro všechny jeho filmy :)

Takže se prostě těším na autogramiádu! :)

S kým se tam potkám, kromě mojí blogové kamarádky a vlastně ségry :) Katie

Gossip girl: líbej mě

6. října 2012 v 21:48 | Hráblík = ) |  Recenze

Gossip Girl: líbej mě

Anotace:
Podívejte se s námi do otřesného světa Super Drbny - do světa, v němž jsou doma ty nejpropranější tváře ve městě; do světa žárlivosti, zrádcovství a nemravných obrázků vylepených po stěnách autobusů.
…S je zpátky z internátní školy. Má o něco delší a světlejší vlasy. A její jasně modré oči říkají, že nesmí prozradit mnohá tajemství… Pokud si nebudeme dávat pozor, vyzraje S nejen nad učitelkami, ale navleče se do šatiček, které jsou nám ostatním malé, slízne smetanu, pocintá nás svým Campari a ukradne srdce našich bratříčků i lásek. Zkrátka, s neuvěřitelnou grácií nám totálně zkazí život.
Já budu u toho a budu dávat velký pozor na všechny a na všechno. Tohle bude zatraceně divoký a hříšný rok. Cítím to v kostech.

Stručný děj může obsahovat spoilery!
Stručný děj:
Serena se vrací z internátní koly a myslí si, že všechno bude tak, jako když odjela. Jenže Blair si už život naplánovala bez ní a rozhodně se nechce dělit s někým o Nata. Chuck Bass je pořád stejný. Jen Jenny už neprobírá velikost svého poprsí. V tomto díle Blair pořádá sbírku na záchranu Sokolů, která se jmenuje Líbej mě na rty. Pozvánky jí vyrobí Jenny s tím, že si může dvě udělat pro sebe. Serena na tuto párty neměla být pozvaná, ale nakonec svoji pozvánku dostane, avšak ji nevyužije. Rozhodla se, podle bratrovy rady kašlat na kamarády, kteří o ni nestojí! Vanessa točí film s Danovou pomocí, jako další hlavní hrdinku ve filmovém snímku chtěla stvárnit Serena, na kterou Vanessa žárlí a tak roli přenechá někomu jinému.
Do toho všeho se plete naše oblíbená Super drbna, která nás všechny sleduje... :)


Postavy:
Serena van der Woodsen - blonďatá královna Upper East Side
Blair Waldorf - je chodící královna dramatu
Nate Archibald - sexy hoch, kterého všichni milují
Chuck Bass - je Chuck Bas!
Dan Humphrey - osamělý hoch, který si není jistý svými city
Jenny Humphrey - se snaží vyrovnat naší smetánce
Vanessa Abrams - se asi vykašle na osamělého chlapce a najde si barmana! :)

Můj názor:
kniha se mi líbila o trochu méně než ten začáteční díl. Ale přesto se styl psaní nezměnil. Jen mi trošku přišlo, že tento díl byl o ničem. Myslím, že se mohl přidat k druhému ... knížka by sice byla lustší, ale byl by tam nějaký děj! :) I přes to tu bylo pár momentů, kdy jsem se od srdce zasmála :) A jsem rozhodně ráda, že mám sérii doma. Kniha je taková oddechovější a možná by mě bavila více, kdybych byla mladší.. i když pár těch sprostých výrazů by mi asi radost neudělaly, kdybych to četla jako malá. No nebudu knížkuzbytečně pomlouvat, protože se mi líbila. Mám prostě pro Super drbnu slabost :) A už se těším na další díl :)


Cecily von Ziegesarová
- sama navštěvovala jednu z elitních středních škol na newyorském Manhattanu, proto má mnoho příhod z knih řady Gossip Girl a To je ona reálný základ v jejích zážitcích. Po maturitě nastoupila na vysokou školu Colby College ve státě Maine, kde se věnovala umění. Po dokončení studia odešla pracovat do rozhlasu v Budapešti, odkud se po roce vrátila do Spojených států a nastoupila na Arizonskou univerzitu ke studiu uměleckého psaní. Poté se přestěhovala do Londýna, kde působila ve vydavatelství. Když se i odtud vrátila domů, našla práci ve společnosti zabývající se balením knih a právě zde ji napadla myšlenka začít se psaním první knížky nesoucí titul Gossip Girl.

V současné době se plně věnuje psaní dalších dílů této úspěšné řady. Práva na sérii Gossip Girl byla prodaná do více než 30 zemí. Americká společnost CW natočila úspěšný televizní seriál Gossip Girl, v Americe se vysílá od září 2007 a u nás od září 2009.

Online sledování --> Gossip girl

Kaktusy :)

6. října 2012 v 15:34 | Hráblík = ) |  Fotky
Naše sbírka kaktusů :)
Tyto jsou koupené v Holandsku :)

Co sbíráte vy? Kromě knížek? :D

Děsivé splynutí - Vidím to, co vrah

4. října 2012 v 17:23 | Hráblík = ) |  Recenze

Děsivé splynutí - Vidím to, co vrah

Anotace:
Středoškolačka Vee je normální dívka, která řeší problémy jako každý teenager. Kromě toho však trpí poruchou spánku, která způsobuje dočasné bezvědomí. Během tohoto stavu se Vee ocitá v těle jiných lidí a vidí jejich očima. Jednoho dne se ocitne v těle vraha, který má na svědomí smrt její nejlepší kamarádky. Tento čin zamaskoval jako sebevraždu. Brzy poté zemře další dívka a Vee se začne strachovat o svou mladší sestru.
Stojí před rozhodnutím, zda pátrání ponechat na policii, nebo se do něj pustit na vlastní pěst. Dokáže vrahovi jeho vinu?

Stručný děj může obsahovat spoilery! ;)
Stručný děj:
Tak nevím kde začít, asi od začátku :) Vee, jinak Silvie je normální dívka, která má takový dar, propadnout se do lidí, keří zanechali nějaký citový otisk na věci, které se Vee dotkla. Bohužel, když toto začala vysvětlovat doma otci, poslal ji k psychiatrčce a potom ji označili jako narkolepsičku.
Silvie má nejlepšího kamaráda Rollinse, který ji loni zachránil na plese ... a od té doby se prostě kamarádí. Její mladší sestra se přidala k roztleskávačkám, jenže se stane něco hrozného! Dvě roztleskávačky a mimo jiné taky sestřiny nejlepší kamarádky najdou mrtvé. Jejich smrt byla řešena jako sebevraždy a tak se tím nikdo moc nezabýval, jenže Vee měla důvod se o důvody jejich smrti zajímat, byla totiž v těle vraha, který zrovna zabil Silvii a viděla její mrtvé tělo a vrahovy ruce .... Jenže k vrahovi se dostala díky stránky vytrhnuté z kalendáře, který jim dal někdo na dveře. Vee se bojí, aby její sesta nebyla další! A do toho se do školy přestěhuje nový kluk, který je Silvii velmi sympatický. Jmenuje se Zane a potkají se na ošetřovně :)
Postavy:
Silvie (Vee) - Je suprová hlavní hrdinka, která je mi moc sympatická, musí to mít v životě hodně těžké, ale ona se nevzdává a bojuje :) Jinak se mi moc líbili její růžové vlasy, musela mít dost odvahy se obarvit na růžovo :)
Rollins - Veein nejlepší kamarád, který ji ale ještě nikdy nepozval domů! Ale to ani nevadí. Zdá se mi hrozně milý, ale jemu jsem v knížce nefandila, přišel mi jako nejlepší kamarád, radši jsem měla Zana!
Zane - Já ho miluju a miluju a miluju! On je prostě úžasnej a víte, kdy si mě naprosto získal? :) Když řekl Vee, ať si přečte knížku a sám četl! Och kluk, který čte já ho miluju! :)

Můj názor:
Začneme od obálky, která se Fragmentu velmi povedla! Líbí se mi moc, protože se k tématu knihy hodí, možná bych obarvila modelce na knize vlasy na růžovo, ale nejsem až takový detailista :) Obálka se mi líbí! :)
Děj knihy je úžasný, dost nepředvídatelný, než jsem došla na to, kdo je vrah, obvinila jsem už další tři lidi :D Takže policista být asi nemůžu :) Postavy jsou naproste perfektně popsány, vidíte kdo e ten zlý, nebo kdo je ten hodný. Poznáte vlastně takovou tu normální střední, kde se ale vraždí...
Tak a ted k Zaneovi! :) On je naprostý smypaťák, kterého bych chtěla moc poznat, protože on je prostě dokonalý. Získal si mě od té chvíle, kdy doporučil Vee knížku! Kluk, který čte a ke všemu ještě povinnou četbu! :) Neříkám, že i u nás nejsou kluci, kteří čtou, ano jsou tu. Znám pár blogerů i recenzistů :) ale Zane je přímo pohádkový :)
Celkový vzhled knížky i dojem je 100% kladný, příběh se mi naprosto líbil a jediné mínus, které můžu vytknout je, že kniha měla malý počet stran, chtěla bych aby byla delší, protože na takovouto knihu nenarazíte jen tak, aby Vás až takto zaujali postavy i děj knihy :)
Doporučuji rozhodně! :)

Jill Hathaway:
Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů. ( tak tady vidím spojitost s Rollinsem, ten taky tiskl časopisy, ale neprodával je:))
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.
Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Miluju košile :)

3. října 2012 v 20:39 | Hráblík = ) | 
Aby návštěvníci věděli, jak vlastně vypadám :)
Jen tak mimochodem, miluju košile :)
a modrou barvu :D ale vlastně, hlavně ty košile :)

Nakladatelský maraton - BB/art

1. října 2012 v 20:53 | Hráblík = )

Projek z blogu Book and Smile

BB/art

Moje BB/art polička :D :)*
Gossip girl: líbej mě
Gossip girl: ty víš, že mě miluješ
Gossip girl: nechci víc než všechno
Gossip girl: protože mám svou cenu
Gossip girl: tak se mi to líbí
Gossip girl: chci jedině tebe
Gossip girl: nikdo není lepší
Gossip girl: nic nás spolu neudrží
Gossip girl: jen ve tvých snech
Gossip girl: lhala bych ti
Gossip girl: nezapomeň na mne
Gossip girl: miluji tě napořád
To je ona: bezstarostná
To je ona: proslulá
To je ona: okouzlující
Luxus
Velikost XL
Velikost L
Roztomilé malé lhářky
Roztomilé malé lhářk: Nevinné
Roztomilé malé lhářky: Dokonalé
Moje dětská polička :)

Celkem 33 knih