Září 2012

Nightwork - Kniha knih

30. září 2012 v 20:04 | Hráblík = ) |  Hudba
Tak tohle video pobavilo :)
Nightworku fandím už od Teplákové soupravy, ale toto je boží! ;)

Která je vlastně ta Kniha knih pro Vás? ;)

15 minus

29. září 2012 v 20:13 | Hráblík = ) |  Recenze

15 minus

Anotace:
15mínus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...

Stručný děj obsahuje Spoilery!

Stručný děj:
Takže když jsem četla Prolog - teda doufám, že ta věc na začátku knihy se tak nazývá :). Tak jsem si říkala, že to asi nebud nic moc, ... To jsem se ale pletla! Protože kniha 15 minus byla skvělá! Jakmile se hráči dostali na ostrov, začalo to být hodně drsné, hned po prvním nebo druhém dnu první mrtvý ... který nezemřel nešťastnou náhodou - Vrah je v jejich řadách!
Hlavní hrdina Don - je úžasný vůdčí typ, který se mi zálíbil, možná až moc důvěřivý, ale jinak jsem ho měla moc ráda! :)
Obálka se mi docela líbí :) Protože moc mě nenapadá, co dát na obálku, kde se lidé snaží přežít ... :)
Děj je propracovaný, vypravěcí, hodně čtivý! :)
Prostě super kniha.
Když jsem ji chválila naší paní knihovnici, která ji koupila hlavně pro můj tip na knihu, tak jsem jí řekla, že je to úžasná kniha - Mírně podobná Hunger Games, ale krutější! :D

Stručný děj obsahuje Spoilery!
Postavy:
Don - Jak už jsem napsala - úžasný hlavní hrdina - i když možná mu pár věcí mělo docvaknout dřív a nebylo by tolik "ztrát"
Diego - Můj další velice oblíbený hrdina této knihy :) Takového přítele si člověk může snad jen přát!
Garet - Milovala jsem to jeho nadávání! On byl úžasný! :D Moje knižní láska! :D
Bakari - Úžasný, chytrý, prostě dokonalý. :)
Byly i další, ale tyto jsem si nejvíce zapamatovala a měla jsm je nejraději :)

Můj názor:
Takže asi to pletu všechno dohromady ... :D
Knížka se mi velice líbila, protože děj byl hodně propracovaný, čtivý, prostě super!
Víte, vlastě nevíte, ale děj je hodně propracovaný od názvu s Prologem až po konec knihy s Epilogem! Prostě boží. Název knihy je odvozený od názvu reality show 15 minus, kde je na začátku 15 lidí, kteří jdou bojovat na život a na smrt o 60 milionů korun! A když někdo zemře, tak se odečte - když zemřou čtyři lidé je to 15 minus 4 ;)
Takže závěr - kniha je bomba, určitě si ji přečtěte ;) Pokud nemáte rádi nějaké přeslazené románky, ale mírné krváky je to super!
Tomáš Zářecký:
Narodil se roku 1988 v Chrudimi, ale záhy se přesídlil do Pardubic. Jeho první literární pokusy spadají do období docházky na základní školu. Během osmi let gymnaziálních studií stačil odmaturovat a zároveň vést dva vlastní časopisy. V Literární soutěži O cenu Filipa Venclíka 2007 a v klání Pisálek 2007 obsadil shodně druhé místo. Již o rok dřív publikoval historický článek v časopise Epocha a jeden ze sedmi příspěvků ve sborníku sci-fi povídek Zlatá Zebra 2007. V létě 2008 začal psát pro Pozitivní noviny, v kterých mu dosud vyšly takřka tři desítky článků. Souběžně s tím načal i vysokoškolské studium na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, kde se věnuje historii a společenským vědám.

Knihu si rozhodně přečtěte!

Deprese :/

26. září 2012 v 16:46 | Hráblík = ) |  Citáty
Nikdy nebudete dokonalý, ne pro všechny :(

Mayské proroctví

25. září 2012 v 17:20 | Hráblík = ) |  Recenze

Mayské proroctví - Zápas o osud lidstva


Anotace:
Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje.
Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva.
Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?

Stručný děj:
Caity se s rodiči přestěhuje do Irska, kde její rodina zdědila hrad Breidablik. Její pokoj se jí moc líbí ale na stěnách jejího pokoje nachází zvláštní znaky. Chvilku ji trvá, než přesně určí, co ty znaky vlastně znamenají - jde o známé mayské proroctví a Katie musí zjistit, jak může pomoci v osudu lidstva!
Caity je vlastně obyčejná, ale vždycky chtěla být objevena lovcem talentů, ať už při zpěvu, nebo jako herečka, prostě chtěla být slavná :) Asi jako každý z nás ;)
Do všeho se plete podivný (prý) znalec nemovistostí - pán Schlacter, který Caity vyhrožuje! Ona však zjistí, že na ostrov nepřijel jen kvůli jejich hradu a ohodnocení ho, jako hotelu, ale protože je členem skupiny Fraternitas, která chce zničit svět.

Postavy:
Caity - já nevím přišla mi taková obyčejná ... :) ale docela sympaťačka, která má hlavu v oblacích ;D
Pan Papírek - když si ho dovedete představit je úžasný! :)
Alex - je takový princ, trochu najivní, ale hrozně milý! :)
a další ...

Můj názor:
Knížka, no upřímně, čekala jsem něco jiného :) ale kniha sama o sobě nebyla špatná, ale moc se zabývala vnitřními pochydy hlavní hrdinky, která prostě nezapře to, že je dívka ;)
Knížka mě vlastně dost zklamala, protože jsem čekala jak hlavní hrdinka bude běhat mezi doutnajícím městem, kde je vše v plamenech a všude jsou zbořené budovy! Z jedné strany se žene tornádo a z druhé hurikán :D
Bohužel knížka byla spíš takový napínavější románek :) který mi trošku připomínal Tygří partu :) a nebo Scooby Doo :D
Ale určitě nejsem zklamaná, že jsem knížku přečetla, protože i tak se mi líbila. Bylo to takové odpočinkové čtení, které se sice trošku táhlo a utilo vás přemýšlet, ale ušlo to.
Co se mi na knize na líbí byla básnička o proroctví, které mě opravdu zaujala a líbí se mi i obal :)
Christy Readeke
napsala knihu Mayské proroctví, více informací jsem bohužel nenašla :D

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Brisingr

22. září 2012 v 18:41 | Hráblík = ) |  Recenze

Brisingr

Anotace:
Přísahy, zkoušky oddanosti, střet mocných sil...
Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…
Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor.

Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!

Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz.

Stručný děj:
Brisingr, stejně jako Eldest končí začíná přesně tam, kde předchozí kniha končí. Krásně na sebe navazují :) Trpaslíci přišli v boji o svého vůdce Hrotgara. Safira a Eragon mají hlavní problém, který spočívá v tom, že Galbatorix každým dnem sílí, což není vůbec dobré! Naštěstí Eragon není bezbraný, vždyť už jsme byli tolikrát svědky toho, co dokáže jeho pouhé Brisingr! Vlastně v této knize se dozvídáme mnoho o Alagaësijské magii :) což se mi líbílo! ;) V knize se lae především dozvíme kdo je Eragonů otec, no řekněte! Už jenom kvůli tomu stojí za to knihu přečíst... protože kdo je jeho otec mě zajímalo už v prvním díle! Líbilo se mi, že i když kniha byla plná cestování Eragona, byla zde i bitva, na kterou čekám taky od prvního dílu!

Mezitím Roran byl na různých výpravách a byl jako hlavní vůdce, bohužel jednou se mu jeho výprava nepovede a tak ho zbaví vední, což se mě trochu dotklo, protože toho udělal hrozně moc a hlavně se snažil!

A pak to už bylo u Feinster nastala bitva, která byla fakt ve velkém! Nejvíc mě ale překvapil konec knihy, kdy Nasuada rozhodla, že se pokusí zabít krále!
Postavy:
Eragon - je to prostě mocná bytost této knížky, která ukazuje, že i obyčejnému chlapci se může stát něco kouzelného ;)
Safira, Arya, Nasuada, Orik, Roran, Katrina a další....

Můj názor:
Myslím, že Paolinymu se nejvíce povedl Eragon, který se mi z knih asi líbil nejvíce, i když jde poznat, že se postupně zlepšoval. Snažil se aby Brisingr byl hodně propracovaná.
Líbílo se mi, tak jako v předchozím díle, že se děje protínaly, jak s Eragonem, tak s Roranem a Katrinou!
Na tomto díle jsem si hodně uvědomila, že se všechny postavy dost podstatně změnily, kdybych si přečetla teď znovu první díl asi bych nepoznala Eragona, který dospěl, asi ani Safiru, která vyrostla a celkově zmoudřela :)
Nasuada také není neschopný vůdce, jak si představenstvo v Eldestovi myslelo!
No ale co bych asi fakt vytkla bylo důkladné popisování všeho... kapitola, která se mi nejvíce táhla byla asi ta, kde se vyráběl meč. Vím, že je to pro dračího jezdce důležité, ale myslím, že čtenáře to moc nezaujalo. Knížka má bezmála 700 stran, ale myslím, že knížka by se dala zcvrknout :D Jak píšu, možná bych tam méně okecávala okolí ... a dala do knihy více akce :) I když akce jsme si užili taky dost, hlavně v bitvě :)...

Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.
Christopher Paoliny
- se narodil 17. listopadu 1983 v USA
- ukončil střední školu díky speciálnímu programu v 15 letech, kdy také začal psát Eragona
- trvalo celkem rok, než dal Eragona dohromady, a další rok, než mohl být Eragon vydán v nakladatelství
- Eragon byl objeven Carlem Hiaasenem, který představil knihu svému vydavateli, Alfredu A. Knopfovi. V srpnu 2003 vydalo nakladatelství Random House druhé vydání Eragona. Ubylo v něm 20 000 slov, ale získal nový obal, zdokonalenou mapu (kterou kreslil sám Paolini), rozšířený starověký jazyk a jeho správnou výslovnost. Záhy poté byl Eragon přeložen do několika jazyků a získal si čtenáře a fanoušky po celém světě.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Psycho

20. září 2012 v 19:14 | Hráblík = ) |  Citáty
Je psycho slyšet kolem sebe hlasy, když je ticho,
ale větší psycho je slyšet ticho, když všichni kolem tebe řvou!


Dva meče

19. září 2012 v 16:29 | Hráblík = ) |  Recenze

Dva meče

Anotace:
V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.
Druhý díl romantické upírské fantasy trilogie je volným pokračováním knihy Dvě zrcadla.

Stručný děj:
Hlavní hrdina je Daniel, který se už delší dobu stále utápí kvůli Kate, která ho nechtěla a odešla s upírem... Pro něj, jakožzo lovce upírů Kate umřela a dopisy, které mu posílá ani nečte. Myslím, že to bude tím, že ho její odchod hodně vzal a dopisy by otevřely průchod vzpomínkám ...
I přes to, že Kate je upír a on vlastně Kate miloval, svojí práce se nevzdá, takže lovec upírů v plné zbroji! :D Po Minneapolis, kde se právě vyskytuje řádí upír, nechává za sebou mnoho mrtvých lidí a proto se Danny rozhodne vypátrat, kdo mu vlastně leze do revíru.
V průběhu pátrání po upířím vrahovi pozná Selenu Toresovou, mimochodem taky upírka! A víte, co ho mohlo potkat ještě horšího? Ano zamiloval se... když to tak počítám v pořadí druá upírka :) Chudák lovec upírů :) to se mu to pěkně zamotalo...
Teď možná někdo kroutí hlavou a říká si - Upírka a lovec upírů? Co to je za hovadinu, ano v knize je hodně zvratů a hodně impulsivních scén, ale určitě stojí za to, si ji přečíst :)


Postavy:
Daniel - Hlavní hrdina, lovec upírů, který se zamiluje do upírky :)
Selena - její minulest je hodně zajímává, prozradím, že pochází z rodiny lovců upírů a měla se stát jedním z lovců, jenže ji přeměnili na upíra

Můj názor:
Takže na druhý díl této triologie jsem se těšila o trochu více, než na první, který se mi sice líbil, ale přece jen mmi trochu vadila podobnost se Stmíváním. Druhý díl se mi líbil víc i proto, že to nebyla taková ta pohádková love story jako v prvním díle, tohle mi přišlo i trochu reálné, když si odmyslíme ty upíry :D
Líbilo se mi, že kniha byla psána jak z pohledu Seleny, tak z pohledu Dannyho, tak jako v prvním díle Kate a Joshua.
Co můžu i pochválit je, nádherná obálka, která se mi moc líbí, hlavně to oko, které je lesklé a má jiný povrch než zbytek obalu :) Co však vytýkám, je chybná obálka na internetě, kde je to oko upravené do modra, obálka by byla fakt pěkná :) , ale kdyby si ji potom někdo objednal, mohl by být zklamaný, protože oko je do žluta ;)
Rozhodně jsem zvědavá o čem bude a jak skončí třetí a poslední díl této triologie :)

Karolina Limrová
Česká autorka!

- Pracovala několik let jako redaktorka Českého rozhlasu.
- Beletrii se začala věnovat coby autorka romantických, hororových a humoristických povídek s fantasy tematikou, které publikovala na populárních fan fiction webových stránkách.
- Roku 2011 vyšla její knižní prvotina Dvě zrcadla - první díl romantické upírské trilogie, jehož pokračováním jsou Dva meče.
- S manželem a dvěma dětmi žije v Hradci Králové.
Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Nakladatelství HOST

Hrablik.blog.cz nově i na Face Booku!

Ektor & DJ Wich - Number 1

19. září 2012 v 14:41 | Hráblík = ) |  Hudba
Ten videoklip má příběh :) Kooukněte se :) Jinak se mi líbí i ta písnička :D

Princezno, pochop to, nežiješ v pohádce,
máma ti lhala když řekla, že všechno je o kráse,
musíš se snažit ukázat, že máš ten mozek,
ale to ty nechápeš a to je přesně problém

Holandsko - část 10.

18. září 2012 v 20:30 | Hráblík = ) |  Fotky
Nějaká květina? :D

Masožravky! :D
Krásný to bylo :)

Stefanovy deníky - Chuť krve

16. září 2012 v 19:23 | Hráblík = ) |  Recenze

Stefanovy deníky - Chuť krve

Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

Stefan a Damon Salvatore se stali upíry a musí se vypořádat s následky svého osudu. V rodném městečku Mystic Falls už pro ně není bezpečno. Na každém kroku je pronásledují lovci upírů. Vydají se tedy do New Orleans, které nabízí pokušení, ale i nebezpečí. V patách jim je totiž sadistický lovec upírů...

Toto je druhý díl v edici Stefanovy deníky.

Stručný děj:
Stefan se s Damonem po úspěšné přeměně na upíry rozhodli vydatz se z jejich domova někam, kde je nikdo nezná.
Stefan je ze začátku takový bezstarostný, chce si užívat naplno života a svých upířích sil. Oproti tomu Damon chce vlastně umřít, říká si, že jeho život už nemá cenu... Postupem knihy se však jejich povahy hodně mění. Bratři začínají dospívat a mění svoje plány...
Po útěku z Mystic Falls se vydají do New Orleans, kde se rozdělí, po pár dnech se Stefan seznámí s jinými upíry, kteří se rozhodnou, naučit ho, jak používat svoje síly a nevyužívat přitom lidi. Stefan s pomocí Lexi se vyrovnává sám se sebou a učí se bráát lidi jako sobě rovným a ne jen jako potravu. Všechno se ale zvrhne, když Damona chytne cirkusák a Lovec upírů - Gallagher. Stefan se rozhodne Damonovi pomoct a přitom se zamiluje právě do dcery lovce upírů - Callie. Právě díky Callii se Stefan změní! Rozhodne se nepít lidskou krev a nemarnit lidské životy a právě díky Callii se se svým bratrem porve na život a na smrt, na štěstí nezemřel ani jeden z bratrů Salvatorových, ale právě Callie...

Postavy:
Stefan - vše se vypráví z jeho pohledu, příjde mi trochu vyšinutý :D nevím proč :)
Damon - se mi velmi líbil na konci knihy, kdy se projevil jeho charakter, který znám ze seriálu
Lexi - neznámá stará upírka, která ukáže, jak se žije v upíří společnosti
Callie - dívka která změní Stefanův život
Gallagher - Calliin otec a lovec upírů

Můj názor:
Kniha Chuť krve se mi hodně líbíla a asi i o dost více než první díl, protože tohle bylo něco, co diváci u seriálu nezjistili a seznámili se s novými postavami, které ovlivnily životy bratrů Salvatorových!
Na knihách se mi líbí seriálové obálky i když se možná ke knihám nehodí, kvůli tomu, že popisují život přel Elenou ... ale mně osobně to nevadí :)
Ale opačně mi na knize vadila ta Stefanova "zlá stránka", která se k němu vůbec nehodila, přišlo mi, jako by se předváděl a oproti tomu Damon byl zase zbytečně nudný!
Vše se ale změnilo ke konci knihy, takže na konci jsme byla spokojená ;)

Odkaz na stránky Upířích deníků -->www.upiri-deniky.cz
Odkaz na fan stránku na Face Booku --> www.Facebook.com/upiri.deniky


L. J. Smith
Lisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež.
Je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětsku literaturu 19. stol. a knihy o kvatové fyzice
Je nezdolná optimistka
První čtyři díly Upířích deníků vyšli porpvé v roce 1991. Což mimochodem znamená, že to není kopírování Stmívání, jak někdo tvrdí!
Za svůj život procestovala celou Evropu i Dálný východ
V roce 1998 se z osobních důvodů stáhla z veřejného i literárního života. Naštěstí se vše vyřešilo a roku 2008 prožila trimfální návrat s novými díly Upířích deníků
Více informací o knížkách a L. J. Smith najdete na www.ljanesmith.net/


Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Turné v Hajzlu!

15. září 2012 v 14:31 | Hráblík = ) |  Deník

Turné v hajzlu!


Tak pokud jste si oblíbili úžasnou sérii Mládí v hajzlu, určitě Vám neušlo nové vydání nezávazného pokračování Mládí furt v hajzlu!

A u příležitosti vydání této knihy uspořádalo vydavatelství Jota ve spolupráci s knihami Dobrovský autogramiádu C. D. Payne!

Takže včera ve tři hodiny, ve Vaňkovce jste se mohli potkat a získat autogram od volnomyšlenkáře, autora Mládí v Hajzlu, Holubí mambo a nebo Americké krásky, no prostě s C. D. Payne.

Já tam byla a jsem ráda. :) U této příležitosti jsem si koupila knihu Mládí furt v Hajzlu a nechala si ji podepsat :)

Holandsko - část 9.

14. září 2012 v 19:57 | Hráblík = ) |  Fotky
V džungli? ;)
Kdopak tady bydlí? Že by Mauglí? :D
Pokud se nepletu Orchidee :)

Zase posílám pár vzpomínkových fotek z Holandska :)
Mimochodem dneska jsem byla na autogramiádě C. D. Payne --> Zítra se pochlubím, zatím ahoj :)

Percy Jacskon - Moře nestvůr

13. září 2012 v 14:45 | Hráblík = ) |  Recenze

Percy Jackson - Moře nestvůr

Anotace:
Mytologické bytosti ožívají...
Krvelačné nestvůry se bouří...
Bohové z Olympu kladou další úkoly...

"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy.
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu.
Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení...
Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí...
Jdeš do toho s námi?"

Obsahuje mírné spoilery :) Sorry!
Stručný děj:
Percy by měl možná klidný školní rok, kdyby ho v hodině tělocviku nechtěli dostat lidožravý obři, kteží se s ním určitě nechtěli kamarádit! Za to se s ním ale začal bavit Tyson, který také není tak úplně člověk a rozhodně v této knize není pro nic za nic, je to totiž Percyho nevlastní bratr! Což Percy a ostatní zjistí až v táboře, do kterého je dopraví Anabeth, která Percyho zachrání z tělocvičny. Mimochodem Tyson je kyklop! ;)
Když se Percy vrací do tábora, zjišťuje, že jeho kamarád Grover byl unesen na ostrov, na kterém bylo Zlaté rouno, které měl Grover za úkol najít a dosnést.
Tantalos ale vybral na záchranou misy Clarissu, která rozhodně nechce pomoc od Percyho Jacksona a tak se stane, že Percy a jeho kamarádi utečou....


Postavy:
Percy Jackson - můj miláček :D Hlavní hrdina :)
Anabeth - dcera Athény, dost chytrá borka! :D
Tyson - nováček této knižní série, Percyho brácha
Clarissa - řekla bych, že ona potřebuje být pořád nejlepší, což mi na ní trochu vadilo
a další...

Můj názor
Knížka je boží, protože je to úžasná odpočinková četba u které zažijete dobrodružství a 100 stránek vám uteče jako nic! Rick Riordan prostě umí vystihnout situaci. Řekla bych, že tento díl byl vypracovanější oproti jedničce, což se mi dost líbí! :)
No... někde jsem četla, že někdo srovnával Percyho Jackson s Harry Potterem, ale to prostě nejde! :) Harry u mě bude vždycky jednička, protože on byl první úžasný fantasy příběh, který jsem kdy přečetla a to mi nikdo nevezme! :) Ono vlastně ty dvě knížky nejde ani srovnat, protože je to sice stejná tématika, ale je to něco naprosto jiného.
Spíše bych řekla, že Percy je oproti HP jednodušší, ale rozhodně stojí za přečtení a nebo i za shlédnutí :) Už jenom kvůli očím hlavního hrdiny ve filmu! :)
A dost se mi líbí, že obálky si jsou trošku podobné, hlavně díky lesku přebalu :)


Film:
V současnosti už se připravuje filmová verze druhého dílu nazvaného Moře nestvůr! Jeho americká premiéra se plánuje na 15.března 2013.

Rick Riordan:
Je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku


SKIPE - Nejsme dokonalý

10. září 2012 v 19:32 | Hráblík = ) |  Hudba
Sám jsem si vybral svou životní cestu,
osud vždy rozhodnul o výši trestu.
Závisí na mě,co budu chtít a kudy pudu,
otvírám oči,chci v sobě zabít zrůdu.

Nakladatelský maraton - Furtuna libri

9. září 2012 v 14:45 | Hráblík = )
Projekt z blogu Book and smile

Ahojte, dneska Vám představím můji jedinou knížku z nakladatelství Fortuna Libri

Takže z Fortuna Libri mám knížku Past, která se mi velmi líbila a určitě si chci přečíst i pokračování Horečka která ma vyjít v září/říjen ? :)
A také knížku Závist si chci rozhodně přečíst a snad i pořídit :)

Recenzi na knihu Past si můžete přečíst ZDE

Temná akademie - Vyvolení

7. září 2012 v 20:35 | Hráblík = ) |  Recenze

Temná akademie - Vyvolení

Anotace:
Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Stručný děj:
Cassie se dostala na úžasnou univerzitu, která však není tak obyčejná, jak se zdá. I ta stařenka, kterou potká hned na začátku není jen tak nějaká!Ve škole se událo pár vražd, ale to nikomu ani tak nevadí, jako to, že Cassie se pravdu potřebuje dozvědět. A to pro ni nemusí být zrovna dobré!
Akademi se každý rok stěhuje jinam, pro dnešní rok je to Paříž... kterou si ale čtenář moc neužije, protože se spíš děj odehrává ve škole.
Cassie je z dětského domova a v Darkově akademii, kde jsou spíše děti těch bohatých se necítí příliš ve své kůži. Na štěstí se skamarádi se sice bohatou, ale v pohodě holkou Isabellou, která ji drží nad vodou. Ale víte co je vážně smůla? Stihen se zakoukat do toho nejvíce přitažlivého kluka na škole, ale také nejvíce tajemného kluka na škole, takže začátek školy nebudevůbec jednoduchý a konec knížky bude dost napínavý! ;)
Postavy:
Cassie - prostě obyčejná holka, která výjde s málem. Pochází z dětského domova, ze kterého bych řekla, že nemá zrovna super vzpomínky a tak se snaží žít svůj život, který ji naruší Darkova akademie!
Ranjit - ou to je ten sexy hoch, který je v knize popisoán jako nejvíce tajemný chlapík, doufám, že ve druhém díle se o něm dozvíme trochu víc! :D
Isabella - i když je bohatá, řekla bych, že je to super kamarádka, která by Cassie podržela vždy, za každé situace :)

Můj názor:
Takže nejdříve jsme si myslela, že knížka bude nezáživná, že mě skoro ani nezaujme, ale opak byl pravdou, sice je to už dost ohrané téma, ale myslm, že dost lidí neomrzí a i když se v těch upírech a všech těch potvorách ztrácím, tak mě to docelabaví :D
A tato knížka není vyjímkou :)
Knížka se mi líbila, děj vás napínal, rozhodně vás poutal :) Líbí se mi i obálka, ty oči :D mi trošku připomínají moji únavu ze školy, ale líbí se mi, nestěžuji si! :D
V textu jsem neviděla nějaké grafické ani češtinářské chyby, možná to bylo tím zaujetím v textu, ale děj zaujal a chyb jste si ani nevšimli ;)

Gabriella Poole
- je to pseudonym pro Gillian Philip
Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně. Psala spíše pro dospělé.
Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.
Její rodina jí zapřísahala, že už mají těch domácích mazlíčků vážně dost a další rozhodně nepotřebují. Příběhy postav se odehrávají jen v její hlavě a spíše jí postavy našeptávají, co se bude dít dál, než aby sama věděla přesný konec příběhu.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Holandsko - část. 8

6. září 2012 v 16:34 | Hráblík = ) |  Fotky

Z pavilonu Inspiration ;)
Tohle se mi moc líbí, určitě bych si to chtěla udělat jednou doma :))

Jak prožíváte první školní dny? ;)

Nakladatelský maraton

4. září 2012 v 21:26 | Hráblík = )
Projekt z blogu Book and smile
Jako druhé nakladatelství představuji CooBoo
Rudá jako rubín
Monster High
Kiki Strike ve stínovém městě
Divergence

Celkem knih - 4 :)

určitě si plánuji knížky z CooBoo dokoupit :) protože CooBoo jsou Cool Books ;)

Zahrada nesmrtelnosti - Past

3. září 2012 v 15:26 | Hráblík = ) |  Recenze

Zahrada nesmrtelnosti - Past

Anotace:
Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete?

Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…

Obsahuje spoilery!
Stručný děj:
Hlavní hrdinka Reina se dostala k bohatému manželovi, ale ne díky rodičům, ale proto, že ji unesli. Unesli ji výkupčí, kteří prodávají nevěsty do bohatých rodin, které se bojí, aby nezanikl jejich rod. Lidé totiž umírají velmi brzy - muži ve 30 a ženy v 25.
Rein se chce za každou cenu dostat zpátky k bratrovi, o kterého se bojí, protože po smrti rodičů, kteří zahynuli při nehodě v nemocnici, už její bratr neměl pro co žít, jen pro ni.
Rein se seznámí se sluhem Gabrielem a díky tomu, že si ji oblíbí její manžel, dostane se ven do společnosti. Postupem času ale zjišťuje, že ke svému manželovi nic necítí, za to ale má velké sympatie ke Gabrielovi...
Jak tento příběh dopadne? Dostane se Rein z pozlacené klece, ve které je zavřená, nebo bude čekat na svou smrt?
To se dozvíte, pokud si knihu přečtete :)
...což vám mimochodem doporučuji!! :)

Postavy:
Rein - hlavní hrdinka, kterou jsem si určitě oblíbila, protože ona si jde za svým snem, ať se stane, co se stane a rozhodně se nenechá zastavit neúspěchem
Linden - Manžel Rein, který žije jen ve světě představ...
Rowan - bratr Rein
Můj názor:
Knížka si mě nejprve získala obálkou a chvilku jsem váhala, zda si ji koupit, nebo ne, ale rozhodně jsem ráda, že jsem neváhala zbytečně dlouho a knihu koupila. příběh samotný mě okouzlil, sice se mi nelíbí ta představa, že bych vlastně měla v 25 letech zemřít, ale v tomto příběhu vidíme, co se může stát, když budou lékaři až moc zkoušet lidské hranice :)
Kniha se mi tedy líbila, líbily se mi myšlenky Reiny, která se rozhodovala naprosto správně, myslím, že bych se zachovala stejně a jediné co mi nesedí je trošku Gabriel, který mi moc do příběhu nezapadá .... možná by to chtělo nějakého Bad boye :D ale jinak knížky podle mě nemá chybu a těším se na dlaší díl! :)
Vlastně mi trošku vadila velikost textu - příliš velká!! :D

Lauren Destefano
- se narodila v New Havenu v Connecticutu a nikdy necestoval daleko od východního pobřeží. Získala titul BA v angličtině od Albertus Magnus College, psala již od dětství. Jejím autorským debutem bylo psaní na zadní strany dětských nabídek v restauracích. Její první rukopis byl napsán do žlutého bloku červeným perem. Bylo to o strašidelné boudě, která jedla malé děti.

Teď, když vyrostla, píše beletrii pro mladé dospělé. Mezi její nepodařené profese patří: nejhorší recepční, sympatická výběrčí dan a anglická lektorka. Když zrovna nepíše, nadává svému Nintendo DS, rozčiluje svoji kočku s laserovým ukazovátkem nebo přebudovává sekáč na obchod s vybavením pro zabijáky.

V září 2012 má vyjít druhý díl knihy Zahrada nesmrtelnosti: Horečka

Holandsko - část. 7

2. září 2012 v 12:18 | Hráblík = ) |  Fotky
V pozadí vidíme lanovku, ve které jsem taky jela ;)
Další květinový záhonek? :D
Přecházíme do Indického území :)

Už se to trochu táhne to Holandsko, ale mám tolik fotek ještě ;D