Srpen 2012

Démon z Hex Hall

31. srpna 2012 v 18:15 | Hráblík = ) |  Recenze

Démon z Hex Hall

Anotace:
Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského - a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?

Stručný děj:
Děj se odehrává asi půl roku po incidentu s Démon v prvním díle. Sophie se rozhodla k odebrání svých démonských schopností, ale její táta - taky démon - se rozhodl jí ukázat is větlé stránky démonských sil. Proto ji vezme do Londýna a spolu s ní i Jennu a Cala, který je bílý kouzelník, který má léčitelské schopnosti. Od táty se dozví, že s Calem je zasnoubená!! :) Bohužel Calovi nefandím, já jsem team Archer, který v prvním díle zmizel beze stopy, ovšem tady se s ním Sophie setká v klubu, kam chodí členové prodigia, ovšem tady ji vyhmátne L´Occhio di Dio, které zabijí členy Prodigia, tady potká Archera, který jí slíbí, že se brzy potkají...
Spolu s Archrem zjistí Sophie, že na hex Hall přeměňují děti na démony, ostatně díky tátovy dva další pozná Daisy a Nicka, kteří si nepamatují, co se s nimi stalo...
Zůstanou spolu? ... Můžu vám prozradit je, že ne a pokud chcete vědět, co se stalo, určitě si knížku přečtěte! ;)
Postavy:
Sophie Mercerová - Ona je prostě správná! :D
Archer Cross - Takovej ten Bad boy :D ♥
Jenna - Upírka a Sophiina kamarádka
Cal - Sophiin snoubenec
Sophiin táta - co víc dodat, prostě táta démon :D
Daisy a Nick - další dva démoni !
a další víly, lykantropové, vlkodlaci a kouzelníci a jistě démoni! :)

Můj názor:
Na knížku nedám dopustit! Je to moje hodně oblíbená sérii, dostane vás hned začátek, jak Sophie odpákuje učitelku, až po konec, který byl hodně překvapivý! Takže u knížky se rozhodně nebudete nudit! V textu jsem neviděla žádné chyby, to sice neznamená, že tam nejsou, ale když čtete příběh u kterého se bavíte, tak chyby asi snadno přehlédnete :)
Obálka se mi líbí, sice mi chybí odraz názvu knížky v plamenech, ale tak co se dádělat, akorát si nemůžu odpustit rýpnutí, že na prvním díle a třetím díle ten odraz je! ;D
Jinak nějaké výrazné mínusy ke knížce nemám, příběh je originální, sarkastický a je úžasný! :D
Už teď se těším na třetí díl! :)
Vlastně jedno velké a podstatné mínus mám! Knížka ubíhá hrozně rychle, takže to mi bylo jedině líto, že knížka je velmi krátká! :D Já bych ji brala rozhodně delší! :D

Rachel Hawkinsová
Triologie Hex Hall je její prvotina! Mimochodem velmi povedená prvotina!
U nás vyšel první díl a druhý díl byl na cestě, knížka pod názvem Démon z Hex Hall.
Už teď se těším na třetí díl, který bude rozhodující a ruzuzlí všechny otazníky, které mi naskákaly! :)
2. díl Démon z Hex Hall
3. díl Bitva o Hex Hall
Tímto děkuji Katie, že jsem měla možnost si knížku přečíst! :) ♥

15 minus

30. srpna 2012 v 19:58 | Hráblík = ) |  Knihy
Obálka titulu 15 minus
Líbily se Vám knihu Hunger Games?
V tom případě by jste měli zkusit knihu 15 minus, což je kniha od českého autora!
A recenze říkají, že velmi povedená! :)
Anotace:
15mínus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...
Já osobně si knihu vyprosila v naší knihovně! :D
Ano paní knihovnice na mě dá a tak jsem ji poprosila o 15 minus. A kniha ještě v ten den byla v košíku na netu! Takže teď už jenom čekám, až kniha příjde do knihovny! :)
Už se těším, až si ji přečtu a pokud se mi bude líbit, tak si ji určitě i koupím ;)

českým autorům fandím!


Gossip girl: Kdo jiný než ty

29. srpna 2012 v 14:45 | Hráblík = ) |  Recenze

Gossip Girl: Kdo jiný než ty

- jak vše začalo

Anotace:
Jak to všechno začalo Než si Blair podmanila Constance Billard, než Serena zmizela na internátní školu a než Nate vstoupil mezi ně… Vítejte v New York City v Upper East Side, kde já a moji kamarádi obýváme ohromné byty na Páté Avenue a docházíme do těch nejlepších soukromých škol, jaké na Manhattanu stojí. Jsme chytří, zdědili jsme dokonale krásné tváře, oblékáme šaty vašich snů a víme, jak dobře rozjet večírek. Nemůžeme za to - už jsme se takoví narodili. Náš příběh začíná trojicí nerozlučných, okouzlujících přátel.

Krátký děj:
Děj knížky se odehrává asi rok před tím, než Serena odejde na internátní školu.
Serena vlastně nejdříve na internátní školu vůbec nechtěla, to chtěli jen rodiče, ale Setrena nesouhlasila. Když se s svými problémy chtěla svěřit svojí nejlepší kamarádce Blair, která miluje Nata a jejím největším problémem je rozvod rodičů... proto se Serena nesvěřila a vlastně udělala něco, za co by ji Blair nenáviděla... Proto se rozhodla opustit rodinu i přátele a odjet na internátní školu.
Celý děj se odehrává i z pohledů Super drbny, která sleduje všechny, co za to stojí a pomáhá čtenářům doplnit a pochopit děj, potom také z pohledů Sereny, Blair i Neta, který v tomto díle se chová jako idiot, začne kouřit trávu a myslí jen na sex.
Potom nás kniha seznamuje s Jenny a Danem Humphrey , ti se přestěhovali do Brooklinu a snaží se zařadit mezi normální lidi. Jenny pořád řeší svoje prsa a Dan svoje myšlenky na Serenu a na novou holku, se kterou se seznámil jménem Vanessa...
Všechny postavy doplňuje známý lamač dívčích srdcí a postelový "don chuan" Chuck Bass - moje láska!
Postavy:
Serena van der Woodsen - blonďatá královna Upper East Side
Blair Waldorf - je chodící diktátorka, které se snaží všichni zavděčit
Nate Archibald - sexy hoch, kterého všichni milují
Chuck Bass - je Chuck Bas!
Dan Humphrey - osamnělý hoch, který si není jistý svými city
Jenny Humphrey - se chce vyrovnat naším královnám (ale v této knize řeší pořád svoje poprsí)
Vanessa Abrams - miluje osamnělého chlapce, ale chce být za každou cenu odlišná

Můj názor:
Knížku jsem dočetla až na podruhé, protože na tuto knížku "musíte dospět". Tedy pesněji řečeno, musíte znát a chápat finty Upper East Side! :D Knížka se mi líbila, protože mě baví ty intriky, bavím se nad problémy Sereny, nebo i Blair, protože některé jejich problémy nestojí vůbec za řešení, ale knížka je celá o jejich problémech.
Co se mi na knížce nelíbilo byly charaktery některých pstav. Nelíbilo se Jennino věčné řešení jejich prs, nebo se mi nelíbilo Blaiřino řešení o tom, zda se má s Natem vyspat nebo ne. Naproti tomu Serena se nepozastavuje a jedná a až potom lituje svých činů.
Nejvíc mi ale v knížce vadil Nate, který byl popisován jako marihuanový šílenec, který myslí jen na sex a to s kýmkoliv.
Líbí se mi obálka a články ze Super drbny. :)


Cecily von Ziegesarová
- sama navštěvovala jednu z elitních středních škol na newyorském Manhattanu, proto má mnoho příhod z knih řady Gossip Girl a To je ona reálný základ v jejích zážitcích. Po maturitě nastoupila na vysokou školu Colby College ve státě Maine, kde se věnovala umění. Po dokončení studia odešla pracovat do rozhlasu v Budapešti, odkud se po roce vrátila do Spojených států a nastoupila na Arizonskou univerzitu ke studiu uměleckého psaní. Poté se přestěhovala do Londýna, kde působila ve vydavatelství. Když se i odtud vrátila domů, našla práci ve společnosti zabývající se balením knih a právě zde ji napadla myšlenka začít se psaním první knížky nesoucí titul Gossip Girl.


V současné době se plně věnuje psaní dalších dílů této úspěšné řady. Práva na sérii Gossip Girl byla prodaná do více než 30 zemí. Americká společnost CW natočila úspěšný televizní seriál Gossip Girl, v Americe se vysílá od září 2007 a u nás od září 2009.
Knižní sérii Gossip girl jsem nakupovala letošní prázdniny a mám doma všech 13 dílů + 3 díly To je ona

Online sledování --> Gossip girl <--

Holandsko - část 6.

28. srpna 2012 v 21:04 | Hráblík = ) |  Fotky
Opustili jsme dům, který měl v sobě odpčívárnů a stůl z Narnie a teď vcházíme do volného prostoru...
Ze všech stran jsou květiny, květinová pole, lány ...
Až oči přecházejí :)

Jak jste si dnešek užili vy? ;) Já byla nakupovat věci do školy. Takže jsem si koupila úžasné kalhoty, mikynu a tričko :)

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

28. srpna 2012 v 13:10 | Hráblík = ) |  Recenze
SIROTČINEC SLEČNY
PEREGRINOVÉ
PRO
PODIVNÉ DĚTI

Anotace:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

Obsahuje spoilery!
Stručný děj:
Hlavní hrdina Jacob má dědečky, který mu od mala povídá "pohádky". Teda vlastně příběhy, o kterých si Jacob myslí, že to pohádku jsou. Dokud se nestane ta věc, díky které může o svém životě mluvit jako předtím a potom.
Po dědečkově smrti, kdy ho všichni přesvědčují, že zemřel kvůli divokým psům, musel Jacob navštěvovat psychologa. Podle Jacoba totiž nezabili dědečka divocí psi, ale nestvůry, které pronásledují i jeho... Psycholog doporučí Jacobovi navštívit bájný ostrov, o kterém mu vykládal dědeček z důvodu, aby jacob viděl, že všechno jsou jen vymyšlené historky.
Jenže jacob naopak zjistí něco, co je naprosto neuvěřitelné. Hlavně to, že dědeček nelhal a taky to že dům, který zná jako sirotčinec ještě stojí, jenže je bohužel rozbitý. Ve válce do domu narazila bomba, která celý dům roztrhala na kusy a dům je v dezolátním stavu a nikdo v něm nebydlí...
Tedy přesněji nikdo v této době .... ;)

Víc nepozradím, protože je to úžasná kniha, kterou si musíte přečíst, aby jste zjistili co se opravdu stalo!
Postavy:
Jacob - Hlavní hrdina, někdy trošku natvrdlý, ale to jen kvůli okolí, které ho pořád přesvědčuje o opaku. Jinak se mi jako hlavní hrdina líbil, byl mi sympatický, bylo mi ho i líto kvůli dědovi a kvůli všemu, co mu děda nestihnul říct...
Dědeček Abraham Portman - byl by to jistě zcela sympatický stařík, který se ve volných chvílích věnoval zabíjení nestvůr a povídáním příběhů, které mu nikdo nevěřil...
Musím zmít Emmu ale nebudu spoilerovat! Ona je super holka, která Vás v knížce chytne za srdce ;)

Můj názor:
Takže knížku jsem si objednala v předprodejí, kdy byla slevněná a byla jsem na ni moc zvědavá, hlavně kvůli obrázkům, které knížku doprovazí, ale také díky zajímavé anotaci!
Příběh mě chytil hned a obrázky mě děsily :D ale užila jsem si knížku a užila jsem si každého písmenka v knížce! Knížka je trochu těžší než normální knihy, ani by mě to vlastně nenapadlo, kdyby jsme včera neprolézaliá knihkupectví a někdo na to upozornil :) Řekla bycvh, že to bude tím silným příběhem ;)
Ne opravdu, kniha se mi líbila, snad jen co se mi nelíbilo byl otevřený konec! Který mě fakt naštval! Ale když jsem se později dozvěděla, že se po úspěšném startu začal psát druhý díl, tak jsem spokojená. I když přeci jenom ten konec je takový až moc otevřený, takže dokud nepřečtu dvojku budu stejně naštvaná! :D

Ransom Riggs
- se narodil na dvě stě let staré farmě v Marylandu, kde chtěl jako dítě zůstat a stát se farmářem. V pěti letech se však s rodiči přestěhoval na Floridu, v současnosti má svůj domov v kraji podivných dětí - v Los Angeles. Prozatím stačil nasbírat diplomy na Kenyon College a na Fakultě filmové a televizní tvorby University of Southern California, oženit se a natočit několik cenami ověnčených krátkých filmů. Melouchaří jako blogger a autor-cestovatel, jeho eseje z cest Strange Geographies najdete na adrese mentalfloss.com nebo ransomriggs.com. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je jeho prvním románem.

A pokud si nechcete přečíst zdlouhavou recenzi, tak si pusťte trailer:
Po tomto videu mě mrazilo i když venku bylo přes 30 stupňů!

Jak už jsem psala - připravuje se druhý díl knihy a také se připravuje film!

3. Knižní sraz Brno!

27. srpna 2012 v 21:08 | Hráblík = ) |  Deník
Jak z názvu článku vypovídá, měli jsme 3. sraz :)

Ahojte moji blogoví příznivci, kteří mě čtete a jste tu se mnou! :)
Dneska jsme měli Sraz v Brně :) který jsem si naprosto užila, i když jsem se chvílemi ztrácela v těch filmech :D ale jinak určitě super strávené odpoledne :))
Jako minule jsme se s Katie sešli chvilku před a mířili přímo k Dobrovskému, :) kde už čekala Rodaw po chvilce dorazili ostatní holky...
Já jsem se seznámila se Zu a s Veryuu, které mi obě příjdou dost sympatické :)
Na sraze jsem se také potkala s Nočním Skřítkem, konečně jsem předala výhru ;) a potom taky s Anette :) no a poslední člen, který se k nám přopojil trochu později byla Terka, pokud se nepletu a ta došla i se svým přítelem, který je z Chorvatska :)
Sraz jsem si užila a ještě potom prohlížení antikvariátu a ochodů s Katie bylo úžasné :)
U této příležitosti jsem si v levných knihách koupila To je ona : Okouzlující, To je ona : Proslulá, To je ona : Bezstarostná. Což je nenavazující pokračování Gossip girl a víte co? Jedna knížka stála 79! :) Děkuji Katie, za to, že mi je našla ;) Takže mám 3 knížky za cenu jedné! ;)
Jsem spokojená a ještě jsem zjistila, že 11.10. bude autogramiády Michala Viewegha v Brně! Tam musím být! :)
Už se těším :)
Takže zatím se s Vámi loučím a ahoj ;)

Holandsko - část 5.

26. srpna 2012 v 18:58 | Hráblík = ) |  Fotky
Hostina :) Z Floriády ;)
Obrázky jsou z toho domu, který měl stěnu z květin a více na levo na fotce je i odpočívárna z minula ;)
Trochu mi to připadá jak z Narnie :)

Pod nekonečnou oblouhou

26. srpna 2012 v 11:58 | Hráblík = ) |  Recenze

Pod nekonečnou oblohou

- aneb, ještě, že už to skončilo! :D

Anotace:
První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.

Krátký děj:
Děj se začíná odehrávat u Arie, která se spolu s jejími "přáteli" rozhodne navštívit svět 6. Tam se trochu nepohodnou a nakonec Aria skoro umře. Setká se zde s "divochem", který se jmenuje Perry a mezi nimi se odehrává příběh knihy. Oba jsou z jiných vlastně světů.
Spisovatelka se nebála hned zkraje zabít pár postav, a tím by možná příběh trochu okořenila, kdybych se ale s knihou více ztotožnila, jenže mně to přišlo moc uspěcháné. Nevěděla jsem, co to jsou vlastěn ty moudrooka, co to je ten Lusk a tak dále. Do děje jsme byli nemilosrdně vhozeni, bez možnosti vysvětlení...
Arie po vyhostění (nebo co to vlastěn bylo :D) se rozhodne pomoci Perrymu s hledáním chlapce, kterého unesli a on si myslí, že je za to zodpovědný. Zatímco Arie pomůže Perrymu, on se bude snažit o to, aby se spojila s matkou.
Když spolu mluvili něco málo jsem o příběhu pochopila, ale přece jenom...

Postavy:
Arie - hlavní postava, která si udělala názor na něco, o čem moc nevěděla. Nevím, ale přišlo mi, že má strach poznávat nové věci. Měla svůj pohled na život, který jen tak někdo nemá ...

Perry - se mi líbil jako hlavní hrdina, protože je to takový kluk na všechno. Umí se o sebe postarat a snaží se dělat vše pro lidi, které má rád a na kterých mu záleží - přirovnala bych ho k hurikánovi v prvním díle Hunger Games


Můj názor:
Knížka se mi nelíbila. Čtyři slova, která možná změní váš názor na mě. Ale musím napsat pravdu, knížka mě nepoutala. Abych se přiznala některé stránky jsem i přeskakovala, protože mi přišly nudné, ale příběhu jsem dávala šanci, opravdu jsem se snažila, ale hodně mi vadily i překlepy, kterých si v knize nemůžete nevšimnout.
Příběh sám o sobě by byl krásný, ale vadí mi, jak byl čtenář vhozen do děje, bez nejmenší informace, jak vlastně tento svět funguje.
Takže dostáváme se k závěru, že knížka, na kterou byly velmi velké ohlasy a docela dost pozitivních recenzí se mi nelíbila a druhý díl si asi nepřečtu.
Jediné, co se mi na knize líbí je krásná obálka, na které je asi řekla bych Aria se smyslným výrazem ve tváři a krásné lesklé pozadí... :)
jedinné plus pro knížku ;)
Omlouvám se všem, kterým se knížka líbila, ale mně nesedla...


Veronica Rossi
Absolvovala bakalářské studium na UCLA a poté pokračovala ve studiu výtvarných umění na vysoké škole v Kalifornii
Její první knihou je Pod nekonečnou oblouhou.
Zahraniční práva na tuto knihu byly prodávány do více než dvaceti pěti zemí.
Filmová práva získal Warner Bros

Nakladatelský Maraton

25. srpna 2012 v 15:29 | Hráblík = )
Projekt z blogu Book and smile
Jako druhé nakladatelství představuji Knižní klub
Knižní klub mám ráda, ale knížky od něj jsou docela finančně náročné, takže jich mám pár :)
Knížek je celkem 8
Dokonalý pár 1
Legenda o Kožešince 1 - Výprava do neznáma
Legenda o Kožešince 2 - Lišák žal
Legenda o Kožešince 3 - Vlčí tajemství
Kronika rodu Spiderwicků 1 - Klíč k určování kouzelných tvorů
Kronika rodu Spiderwicků 2 - Kámen ke koukání
Kronika rodu Spiderwicků 3 - Tajemství tety Lucindy
Kronika rodu Spiderwicků 4 - Strom ze železa
Kronika rodu Spiderwicků 5 - Mulgarath se zlobí

Knihu dokonalý pár ještě nemám přečtenou :)
Ale sérii Legenda o kožešince a Kroniku rodu Spiderwicků mám a jsou to pro mě knížky, které jsem měla moc ráda, když jsem byla malá.

Mimochodem Série Kronika rodu Spiderwicků byla i zfilmována jako celovečerní film ;) Takže se určitě podívejte :) A nebo si ji přečtěte ;)

Čaroděnice z Hex Hall

22. srpna 2012 v 20:41 | Hráblík = ) |  Recenze

Čarodějnice z Hex Hall

Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…

Stručný děj:
Sophie Mercerová se dostane díky svému kouzlu lásky, kterým chtěla pomoci spolužačce dostane do výchovného zařízení pro čarodjěky, kouzelníky, víly, lykantropy, nebo i vlkodlaky... na škole se nachází i Jenna, která je upír a je Sophiinou spolubydlící. Na škole se ale stala vražda, ze které byla Jenna obviňována. Črodějnice Holly byla nalezená s dírami v krku, ale byla to Jennina bývalá spolubydlící a jjí nejlepší kamarádka, proč by to Jenna dělala?
Hned první den si Sophie udělá nepřátele, ale také se stihne zamilovat a kdopak je ten vyvolený ? No přeci Archer Cross! Do něj jsou zamilovány skoro všechny mimichodem ;)
Také odmítne vstoupit do covenu temných čarodějnic, kterou mimochodem Sophie měla být... Elody, Anna a Chaston jsou trio temných čarodějnic, které mezi sebe potřebují čtvrtého člena, kterým kdysi bývala Holly. Sophie členství odmítne, ale to jim nezabrání učinit ceremoniál.
Sophie se setká se svojí prababičkou, která v jejich rodině započala začátek používání magie. Ne jako rodiny kouzelníků, kteří dědili svoji moc, kdež to její prababička Alice převzala moc od démona.
Jak všechno dopadne a napadla Jenna oběti, které chodili na Hex Hall? Je Sophie dobře chráněna, před klany, kteří zabíjejí čarodějnice? Nebo je všechno jinak než se zdá?
To se dozvíte, pokud si přečtete Čarodějnice z Hex Hall!

Postavy:
Sophie Mercerová - hlavní hrdinka, která je vtipná a vždy má co odpovědět! :D
Archer Cross - Sophiin idol! :)
Elody, Chaston a Anna - trio temných čarodějnic, přežijí všichni konec knihy?
Jenna - Upírka a Sophiina spolubydlící a jediná opravdová kamarádka
a další víly, lykantropové, vlkodlaci a kouzelníci, nebo i démoni?


Můj názor:
Kniha byla boží! Prostě pro puberťáky jako stvořená. Četla se sama, byla totiž napsána takovou tou zábavnou formou, která vám nedá spát, dokud ji nedočtete :) a já jsem ráda, že jsem ji měla k dispozici přečíst! :) Protože to je prostě záitek! O knížce můžu napsat, že byla zábavná a pořád jsem s smála, až na ty intimní a napínavé chvilky, jinak byla knížka jeden velký vtip!
Konec hodně zamotaný a dost citový! :/ Trošku mě zklamal, ... Ti kdo čeli ví ;) Ti kdo nečetli, tak můžu říct, že to bude napínavé a hodně složité! :D

Rachel Hawkinsová
Triologie Hex Hall je její prvotina! Mimochodem velmi povedená prvotina!
U nás vyšel první díl a druhý díl byl na cestě, knížka pod názvem Démon z Hex Hall už je k prodeji.
Já se na knížku moc těším, protože jak už jsem napsala, skočilo to dost napjatě! :)

1. díl Čarodějnice z Hex Hall
2. díl Démon z Hex Hall
3. díl Bitva o Hex Hall


Tímto děkuji Katie, že jsem měla možnost si knížku přečíst! :) ♥

Holandsko - část 4.

21. srpna 2012 v 17:23 | Hráblík = ) |  Fotky
Kdo si chce koupit novou sedačku? ;)

Nebo si chtěte ozdobit Váš dům? ;) Stěna domu, ve kterém se nacházelo spoustu krásných věcí!

Třeba malá odpočívárna :)

Eldest

20. srpna 2012 v 20:48 | Hráblík = ) |  Recenze

Eldest

Anotace:
Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ...
Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět!
Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...

Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Stručný děj:
Kniha Eldest navazuje mírně na předchozí díl Eragon.
Eragon porazil Durzu a je nazíván Stínovrahem. Musí se toho hodně učit, protože Galbatorix mu neudělá vřelé uvítání. Jako jezdec se mucí vydat do Elfího města Ellesméry, aby poznal elfské učení a královnu Islanzadí, která jak Eragon zjistí, až v Ellesméře je matkou Arye, ke které začíná Eragon pociťovat city, které nejsou určené jen pro kamarádku. Jejich vztah jim ale není souzený, už jenom proto, že Aryi je více než sto let a také proto, že je vlastně dcera královny a tudíž budoucí dědička trůnu.
Eragon v Ellesméře poznává posledního elfského jezdce Oromise a jeho draka Glaedra. nazývají je mistry a jeho se Safirou je učí všemu od historie, až po let a kouzla...
Děj knížky s odehrává z více pohledů...
Teď přichází na řadu Roran, který se po smrti Gera vrátil do Carvahallu, aby zjistil, jak dopadl dům a co se vlastně stalo. Jenže po pár dnech se do města vracejí Razaci s královými vojáky. A tka začne krutá bitva, kteoru by vesničané nemohli vyhrát, proto se Roran rozhodne vydat do nardy, odkud se potom může dostat do Surdy. Spolu s ním půjde skoro celá vesnice, až na pár lidí, kteří se nechtějí vzdát svých domovů. Na srastiplné cestě je doprovází hlad a srach z odhalení. Po Roranovi a Eragonovi je vyhlášena odměna od králoství, které je označilo za vlastizrádce.
Vracíme se k Eragonovi...
Po smrti Ažihada se musí vyvolit nový král pro Vardeny a rada se shodne na Nasuadě, která byla jeho dcerou. Eragon jí vysloví věrnost a také požehná malému dítěti, které ještě Safira označí znakem jezdce. Požehnání se ale Eragonovi trochu zvrtne...
A jak to všechno dopadne? Setkají se Eragon a Roran? Nebo je dostihne království? ;)
To se dozvíte v Eldestovi!
Postavy:
Eragon, Safira, Arya, Nasuada, Islandzádí, Oromis, Glaedr, Roran, Katrina, Sloun, Razakové, Galbatorix, kočkodlaci, elfy, trpaslíci a další ....

Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz
Můj názor:
Kniha je na první pohled dosti plná. Má dost stran a všechny stránky jsou plné akce a napětí. Obálka Eldesta je sytě červená a spolu s ní je i mapka uvnitř knihy. K ději. Děj byl napínavý a čtenář nevěděl co se doopravdy stane, dokud se to nestalo.
Možná o trochu více mě nejdříve bavilo vyprávění z pohledu Rorana, bylo tam více akce, než u Eragona a přesně to jsem nějak počítala. Rozhodně jsem jim fandila až do konce, aby se potkali, nebo aby se stalo něco! Aby se zase viděli...
Eldest je rozhodně dobrým druhým dílem Eragona! A těším se, až budu číst brisingra, protože kniha zase skončila v dost napínavé části! :)

Christopher Paoliny
- se narodil 17. listopadu 1983 v USA
- ukončil střední školu díky speciálnímu programu v 15 letech, kdy také začal psát Eragona
- trvalo celkem rok, než dal Eragona dohromady, a další rok, než mohl být Eragon vydán v nakladatelství
- Eragon byl objeven Carlem Hiaasenem, který představil knihu svému vydavateli, Alfredu A. Knopfovi. V srpnu 2003 vydalo nakladatelství Random House druhé vydání Eragona. Ubylo v něm 20 000 slov, ale získal nový obal, zdokonalenou mapu (kterou kreslil sám Paolini), rozšířený starověký jazyk a jeho správnou výslovnost. Záhy poté byl Eragon přeložen do několika jazyků a získal si čtenáře a fanoušky po celém světě.
Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Krvavá romance

18. srpna 2012 v 11:15 | Hráblík = ) |  Recenze

Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti

Anotace:
Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?

Obsahuje Spoilery
Stručný děj:
Knížka je psána jak z pohledu Dustina, tak z pohledu Sáry. Příběh začíná Dustinem, který se zrovna přestěhoval donevé školy v Rapids. Sára se vrací po prázdinách zpět do školy, kde se představují nováčky a mezi nimi uvidí Dustina, do kterého si na první pohled udělá sympatie. K Dustinovi ji to přitahuje, chce ho poznat a být s ním. Její nejlepší kamarádka May ji od něho ale zrazuje. Sára nechápe Mayiny pochody, proč nemá ráda Dustina a hlavně ji vadí, že před ní ma May tajnosti. Zatímco Sára Dustina pozoruje a obdivuje z dálky, Anna po něm chňapla všema deseti.
Děj je hrozně zamotaný. Dustin pořád přemýší o minulosti nebo o NÍ, takhle říká dívce jménem Emilia, v knížce pořád popisuje, že ho pronásleduje a je to takové zmatené... ;)
Nakonec v poslední části knihy se děj trochu rozjíždí, začínají jak hlavní hrdince, tak čtenáři docházet důležité detaily a Sára se dozví, že Dustin je upír, kterému může pomoci jedině opravdová láska.
konec knihy je zmatený a hlavně "nedodělaný", protože kniha zkončila uprostřed děje.

Postavy:
Sára - hlavní hrdinka, Dustin - hlavní hrdina, :D
May - nejlepší kamarádka Sáry, která skrývá tájemství, Anna - Dustinova přítelkyně v Rapids, Jonathan - uchází se o Sáru, Carol - kamarádka Sáry, Emilia - v knížce TA zlá :D , máma Sáry, a další...
Můj názor:
Prvním 40 stránek se to hrozně, ale hrozně táhlo, myslela jsem, že knihu snad ani nedočtu! Ale povedlo se a knihu jsem dočetla! :D Knížka se mi zdála nudná a hodně se zabývala spíš vnitřními pochody hrdinů, než dějem, který y byl sím o sobě docela zajímavý. Sára se chovala rozmazleně, nelíbil se jí vztah její mámi s někým, ale sama při tom chtěla Dustina. Tak proč by její máma nemohla mít vztah, ve kterém by byla šťastná?
Dustin se držel spíše v pozadí, ale vadilo mi, když mluvil o Emilíi jako o NÍ, že ONA ho našla, atd. Nad dějem se vznáší dost otazníků, některé otázky nebyly zodpovězené a o některých se až moc mluvilo :D
Celkově knížka se mi moc nelíbila.
Obálka se mi také moc nelíbí, protože jsem viděla zahraniční Viz první obrázek. A tato modelka se mi zdá hezčí :D Možná by na obálce stačil jen ten pohled na město a necpat tam tu hlavu,a ale ta hlava mi příjde divná. Vzory růží se mi líbí, ale jak jsem psala celkový vzhled kazí obličej modelky, která se tváži poněkud naštvaně a smutně....

Alice Moon
Americká autorka, která se přestěhovala do Německa.
V němčině také napsala svou upírskou sérii Blood romance

Tímto děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku

Srdcovka ♥

17. srpna 2012 v 13:23 | Hráblík = ) | 

Chcete vedět něco, co opravdu miluji? :)
Kdo uhodne, co je to za obrázek? ;)
Já nejedu domů, ne opravdu

Holandsko - část 3.

16. srpna 2012 v 12:29 | Hráblík = ) |  Fotky
Foceno s makrem :) aby jste viděli krásy Holandské Floriády! :)
Slibované Gumáky :) Velké asi 4m :)
Kráva už na Floriádě :)

Jinak tenhle týden mám odpolední v práci, takže se omlouvám, že nejsem aktivní...
V sobotu jedu za Katie :) už se těším! ^^
Takže zatím se opatrujte ;) a ahoj!

Temné vize - Odhalení

13. srpna 2012 v 19:30 | Hráblík = ) |  Recenze

Temné vize - Odhalení

Anotace:
Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.

Stručný děj:
Kaitlyn, dívka, které se všichni straní. Všechno začalo už když byla malá a namalovala obrázek, který předvídal budoucnost. Ve škole je to i kvůli jejím očím, které jsou pro lidi divné. Kaitlyn ale díky nim vidí do budoucnosti. Ostatní o ní říkají, že je čarodějice a Kaitlyn dosavadní život nesnáší, kvůli své odlišnosti. všechno se ale změní, když na škole probíhá průzkum ze Zetesova institutu, který hledá tyto nadané děti a lidi, aby je mohli zkoumat. Samozdřejmě, že institut se prezentuje jako bezchybný a zkoumání nadaných lidí nechce nijak využít pro svůj prospěch. To je ale omyl, který nikdo netušil...
Kaitlyn se chvíli rozmýšlí kvůli svému otci, ale nakonec se rozhodne svůj dosavadní život opustit a jít vstříc budoucnosti...
Kaitlyn se samozdřejmě seznámí se stejně nadanými lidmi jako je ona, ale hned na letišti, ještě než stihne potkat kohokoliv jiného potká zvláštího člověka, který ji pronásleduje až do institutu.
Co ten človek vlastně chce a kdo to je? To všechno musí Kaitly zjistit a taky to, jestli se rozhodne pro hodného léčitele Roba a nebo pro bad boye Gabriela, který svoji sílu nenávidí tak, jako všechno ostatní kolem sebe...
Postavy:
Pan Zetes - vedoucí institutu
Joyce - asistentka pana Zetese
Marisol - pracovala pro institut
Kaitlyn - hlavní hrdinka,vidí budoucnost
Anna - mluví a rozumí si se zvířaty
Lewis - ovládá telekinezi
Rob - léčitel
Gabriel - bere si lidskou energii pro svoji potřebu
a další ...

Můj názor:
Kniha byla velice čtivá :) Četla jsem jedním dechem a nebyla moc předvídatelná. Děj vás strh a prostě moc se mi to líbí i ten nápad ... :) Každý má jinou sílu, ale kdyby byli každý sám za sebe, nic by nedokázali, až když pochopili, že se musí spojit, tak jim šlo všechno, na co si ukázali. Trošku jsem tušila, že institut nebude jen dobrý a proto mě ani nepřekvapil navazující děj, který nebudu prozrazovat. Líbí se mi obálka, protože přesně takhle si Kaitlyn představuji :)
Knížka semi teda velice líbila a rozhodně si chci přečíst pokračování a další díl, který má teprve vyjít...
Takže knihu určitě doporučuji ;)

Autorka je: L. J. Smith
Lisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež.
Je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětsku literaturu 19. stol. a knihy o kvatové fyzice
Je nezdolná optimistka
První čtyři díly Upířích deníků vyšli porpvé v roce 1991. Což mimochodem znamená, že to není kopírování Stmívání, jak někdo tvrdí!
Za svůj život procestovala celou Evropu i Dálný východ
V roce 1998 se z osobních důvodů stáhla z veřejného i literárního života. Naštěstí se vše vyřešilo a roku 2008 prožila trimfální návrat s novými díly Upířích deníků
Více informací o knížkách a L. J. Smith najdete na www.ljanesmith.net/

Autorka napsala také Upíří deníky, takže informace o Temných vizích najdete na stránkách Upířích deníků -->www.upiri-deniky.cz

Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

NM

12. srpna 2012 v 15:49 | Hráblík = )
Projekt z blogu Book and smile

Jako první představuji knížky z Fragmentu, které si kupuji a nebo vezmu na recenze moc ráda :)
Knížek je celkem 32

První fotka:
Zleva
Eldest
Bohové Olympu
Sestra co svět neviděl
Hunger Games - Síla vzdoru
Lovkyně snů
Temné vize - Odhalení
Krvavá romance
Kronika Prokletých - Touha

Chybí Stefanovy deníky, které jsem zapomněla vyfotit ,)

Foto dva:
Série Angelika

Ségry na mizině
Totálně ulítlé prázdniny
Ségra ty jsi hvězda
Naše totálně ujetá rodinka
matika a další pohromy
Ségra, tobě přeskočilo

A třetí foto je kniha Přebyteční, která se mi hrozně líbila, když jsem ji četla, hodně pro mě znamená a chytila mě za srdce, protože je o budoucnosti, kde lidé nestárnou, ale nesmí mít děti, kniha je jak jinak než o dívce, která se rozhodla svoje rodiče najít spolu se svým bratrem. Děti nebydlí s rodiči, ale jsou najímani jako otroci ze siročince.
Knihu doporučuji!

Inna - Wow

11. srpna 2012 v 20:46 | Hráblík = ) |  Hudba
Baby don't stop, everybody get up
Put your money here uuh
Don't you leave me

Krásný videoklip :)

Stefanovy deníky - Zrození

9. srpna 2012 v 19:50 | Hráblík = ) |  Recenze

Stefanovy deníky - Zrození

Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho, čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda.
Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád... nemám ji rád... mám... Miloval jsem ji. Určitě. Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéž bych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou... a to by mělo stačit.

Toto je první díl v edici Stefanovy deníky.

Krátký děj:
Takže knížka začíná úrvkem z deníky - koho jiného než Stefana. Potom už se rozjíždí děj! Knížka popisuje život Stefana s jeho otcem, který mu domlouvá nevěstu Rosalyn. Pěkná dívka nevýrazného vzhledu, která Stefana nijak nezaujala. Zato Katherine - jedináček, který po smrtí rodičů v Atlantě - ji otec Stefana přijal do vého domu spolu s její služebnou Emily. V městě se dějí divné věci, ztrácejí se zvířata a když se najdou jsou mrtvá. Ale nejhorší událost se stane na Stefanových zásnubách. Stefan najde Rosalyn mrtvou s prokouslým hrdlem...
Od té chvíle zavládne v městě hon na upíry. A Stefan zjistí, že se o Katherin nezajímá sám, jeho bratr Damon, který se vrátil z války. Katherino tajemství ale není jenom to, že má více napadníků. Katherin je totiž upír! A nezůstane jen u ní, v městě se to upíry jen hemží.
Po honu na upíry, kdy otec Danmona a Stefana, chce nechat všechny upíry uhořet se Damon rozhodne z lásky ke Katherin ji zachránit. To je však pro oba bratry osudné. Zemřou, ale díky tomu, že z nich Katherin pila, nastala výměna krve a oni se na upíry zeění také.
A tak začíná jejich příběh a nastává konec prvního dílu.

Postavy:
Stefan, Rosalyn, Damon, Katherin, Emily, Stefanův a Damonův otec, rodiče Rosalyn, Pearl, Anna a další...

Můj názor:
Začátek, kde je úryvek ze Stefanova deníku byl trošku nezáživný, ale potom po příjezdu Damona a Katherin znastal v knize rychlý spád a zajímavý děj! Moc se mi to líbilo a těším se na další díl.
Děj už jsem tak nějak trošku znala už ale nevím jestli ze seriálu nebo z knih Upíří deníky, ale přesto se mi kniha líbila a moc. Opakuji se, ale co na to napsat. :)
Kdžy k tomu dodáte nádhernou obálku knihy, která je vlastě inspirována filmem, tak mi úplně tečou sliny nad bratry Salvatorovými! :)
Knížku určitě doporučuji všem příznivcům Upířích deníků a fanoušci upírů také určitě nepohrdnou :)

Odkaz na stránky Upířích deníků -->www.upiri-deniky.cz

Odkaz na fan stránku na Face Booku --> www.Facebook.com/upiri.deniky

L. J. Smith
Lisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež.
Je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětsku literaturu 19. stol. a knihy o kvatové fyzice
Je nezdolná optimistka
První čtyři díly Upířích deníků vyšli porpvé v roce 1991. Což mimochodem znamená, že to není kopírování Stmívání, jak někdo tvrdí!
Za svůj život procestovala celou Evropu i Dálný východ
V roce 1998 se z osobních důvodů stáhla z veřejného i literárního života. Naštěstí se vše vyřešilo a roku 2008 prožila trimfální návrat s novými díly Upířích deníků
Více informací o knížkách a L. J. Smith najdete na www.ljanesmith.net/

Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

Holandsko - část 2.

8. srpna 2012 v 20:38 | Hráblík = ) |  Fotky
Holandsko - cesta k mostu lemovaná "lučními" květy :) V pozadí obr holínky, které mám líp vyfocené a jsem s němi vyfocená :)

Holandsko - cesta k mostu z druhé strany doplněna palmou. V pozadí vidíte budovu, kde byl vstup na Floriádu 2012

Záběr z blízka na květiny :) Bylo to opravdu krásné :)