Červen 2012

Malý kousek přírody

26. června 2012 v 20:41 | Hráblík = ) |  Fotky
Foceno na dnešní procházce :)
Tak doufám, že nesedíte jen u počíteče, ale taky chodíte ven :)
Já jsem se dneska byla projít s mojí spolubydlící, spolusedící a spoluspíci v jedné osobě :) A bylo to fajn, po dlouhé době jít ven :D Dělám si srandu, to že jsem na intru neznamená, že nechodíme ven! :D Chodíme, aspoň do obchodu :D
Foceno v Hustopečích ;) na kopci, zvaném Krajcák.

Ne vždy se sny plní, tak jak chceme

25. června 2012 v 16:25 | Hráblík = ) |  Krátké Přiběhy
Moje vysvědčení předčilo moje očekávání... no horší to být nemohlo. Povedlo se mi získat dvě pětky a zbytek samé čtyřky, až na angličtinu, tělocvik a chování, z toho mám jedničku. Nevím, kdy jsem stihla si to tak pokazit?! Možná to byly ty noci, kdy jsem ležela opilá za diskotékou s ním, nebo to taky byly ty dny, kdy jsem do školy nešla vůbec...
Domů se mi nechce, je tam máma a ten její přísný pohled, který mi říká, jak jsem ji zklamala..., ale to ona zklamala mě! Vždyť kdyby se tolik nestarala o "naše" mimino, nic by se nestalo a všechno by bylo ok, jenže oni s tátou nemyslí na mě, mají oči jen pro naši malou a mladšího bratra! Tak doufám, že se postarají aspoň o ně, když už to nezvládli u mě. Nesnáším jejich výčitky, vždyť to všechno způsobili oni, tak ať mi nic nevyčítají. Kdo se prosil o další dítě, když už dvě měli?!
A já jsem nejstarší, já mám být ta rozumná a ta co ustupuje, to ať se nezlobí, ale já mám svůj život a to, že do třeťáku jsem prolezla tak tak, neznamená, že příští rok třeba nezaberu. Nakonec můžu být premiantka, můžu, ale nechci. Je to moje rozhodnutí, já totiž do čtvrťáku nenastoupím, odjedu do Ameriky a už se nevrátím. Tady svoje štěstí nenajdu...

Už jsem v Americe, odpověděla jsem na inzerát práce v baru. Na letišti mě vyzvedl chlápek v obleku a vzal mi tašky a doklady, abych se o nic nemusela starat. Myslím, že to bude fajn... Můj sen se splnil, už nikdy se nevrátím domů, tady to bude mnohem lepší!
Titulek v novinách:
Bylo nalezeno tělo ženy, které nelze identifikovat... Jedno mezi dalšími tisíci...

Možná :)

24. června 2012 v 12:11 | Hráblík = ) |  Citáty
Možná nemám ideální míry ani výšku.
Možná se do mě nezamiluje každý kluk.
Možná neumím odpovědět na každou otázku.
Možná nemám kopec oblečení a šminek.
Možná nejsem vždy ta poslušná.
> Ale vždy jsem to já!
Když poslouchám hudbu, zpívám si a tančím.
Když vyprávím, vždy se někde seknu.
Když se zamiluji umím být úplně mimo.
Nikdy neudělám něco co nechci.
...A hlavně:
Se nikdy nezměním jen proto, aby byl druhý spokojený..
Sama sebou taková já chci být!

Naše Nela :)

22. června 2012 v 21:00 | Hráblík = ) |  Fotky
V těchto slunečních dnech chce mít pohodlí i naše Nela :D
A proto zalehla tetě lehátko, aby se sama mohla opalovat,
no není krásně opálená? ;) :D

Vítejte Prázdniny u Hráblíka :)

20. června 2012 v 17:52 | Hráblík = ) |  Competition

Soutěžní formulář --> ZDE

Projekt vymyslela Rodaw z Knihánkova
Pravidla:
Soutěž probíhá od 20.6. do 10.7. 2012
Do soutěže vstupujete odesláním formuláře
Soutěže se mohou účastnit lidé starší třinácti let, mladší se souhlasem rodičů.
Výherce vylosuji pomocí Random.org
Vítěz mi pošle do 48 hodin odpověď nebo losuji znovu ;)

Knihy, které zasílám do soutěže :)
Přeji hodně štěstí ;)

Mandrage - Mechanik

19. června 2012 v 16:47 | Hráblík = ) |  Hudba
Mandrage :) Já je si miluju! :D Jak víte nebo nevíte, byli u nás na Slavnostech. Já jsem je měla ráda už předtím a byla jsem jenom ráda, že u nás to vystoupení měli! :)
Bylo to fajn, doufám, že je ještě někdy uslyším a uvidím ;) :)

Mám velkej klíč
a rychlej šroubovák,
to chce jen zahřát motor,
Je to tak!!!

Povídky Malostranské

19. června 2012 v 16:15 | Hráblík = ) |  Recenze

Povídky malostranské


Napsal: Jan Neruda
Anotace: Povídky malostranské patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Jan Neruda ve svých povídkách vykreslil celou řadu svérázných postaviček obyvatel Malé Strany. Máme možnost sdílet osudy obyčejných lidí, jejich upřímný cit a spravedlnost. Kniha je ilustrovaná originálními ilustracemi Petra Urbana, který ve svých obrázcích dokonale ztvárnil malostranské postavičky jednotlivých příběhů i atmosféru Malé Strany.

Krátký děj: Takže povídky malostranské kupodivu vyprávějí o sousedech a vlastně lidech, kteří se na Malé straně ukázali. Jsou zde různé povídky na různá témata. Velmi se mi líbil příběh o Babě Milionové, který se myslím jmenuje Přivedla žebráka na mizinu. Tento příběh vypráví o panu Vojtíškovi, který na Malé straně žebrá a o babě, které se říkalo Milionová. Šlo tam o to, že ona chtěla pana Vojtíška tak trochu pro sebe, že by spolu žili a tak, prostě ho chtěla sbalit! :D Jenže pan Vojtíšek ji rázně odmítl a to se jí nelíbilo. Od té doby se na Malé straně začaly šířit klepy, o tom, že pan Vojtíšek má dva domy a dcery na vdávání a podobně. Nakonec pan Vojtíšek už na Malou stranu nechodil žebrat, protože už mu nikdo nechtěl nic dát... Takovéhle povídky psané pěknou spisovnou češtinou vytvořily vlastně tuto knihu.

Postavy: Tak to nejde popsat takhle narád, v každém příběhu figuruje někdo nový... :)
Můj názor: Takže kniha byla velice zajímavá, vybrala jsem si ji, částečně proto, že ji máme jako povinnou četbu a částečně proto, že jsem si ji chtěla přečíst, protože mě zajímala. Kniha se mi líbila, ale byla to taková kniha, která se nečte sama, je to spíše kniha na delší dobu, protože si musíte dávat srovnalosti do sebe, ale jinak se mi aji líbila, jak jsem napsala, kniha byla tvořená vlastně povídkami, takže to bylo takovou zábavnější tvorbou, plus byla doplněná krásnými obrázky Petra Urbana.

Jan Neruda
- Byl významný český básník a novinář¨
- Člen družiny Májovců
- Pocházel z Malé strany
- Měl problémy s alkoholem

Takže je tu jedna zajímavost ještě - Povídky malostranské můžete najít i jako poslech. Na internetu jsem našla i napovídané povídky, které byly také velmi dobré, i když jsem u nich usla, ale to jen proto, že byly tak profesionálně namluvené ! :D Ne opravdu, kdo by nechtěl knihu, kterou by jste si však přečíst měli, tak si stáhněte poslechy ;)

Včera večer :)

17. června 2012 v 16:25 | Hráblík = ) |  Citáty
Dnes večer neusnu a nebudu spát, slzy si neutřu a nebudu se smát. Nepláču proto, že bys mě neměl rád, ale proto, že jsi mě naučil milovat.
Všera večer jsem neusla a nešla jsem spát, protože jsem se chtěla celý večer smát a slavnostech v Pohořelicích stát :D

A co jste měli v plánu vy ? ;)

Máj

16. června 2012 v 13:48 | Hráblík = ) |  Recenze

K. H. Mácha - Máj

Napsal: Karek Hynek Mácha
Anotace: Máj je lyrickoepická skladba Karla Hynka Máchy vydaná roku 1836. Bývá považována za vrcholné dílo českého literárního romantismu. Mácha v této skladbě zcela vybočil z obrozeneckého programu 1. poloviny 19. století a pojal ji jako osobní zpověď rozervaného romantického člověka plného nejistot a otázek po smyslu života.

Krátký děj: Báseň vlastně vypráví o obávaném pánovi lesů - Vilémovi, který kvůli svojí lásce Jarmile zabil svého otce, protože mu vlastně dělal soka. Svoji vinu popírá, všechnu vinu hází na svého otce. Kvůli vraždě musí být Vilém popraven, v žaláři, kde čeká na smrt vzpomíná a přemýšlí o životě, o svém osudu, vzpomíná na Jarmilu, ...
Když ho ráno vedou na popraviště, tak se loučí se zemí, kde vyrůstal. Jarmila nakonec z lásky k němu skočí do vody a utopí se. Včechno z povzdálí sleduje poutník Hynek, ke kterému se přirovnává autor.

Postavy: Vilém, Jarmila, Vilémův otec, Hynek
Můj názor: Takže knihu Máj jsem si chtěla přečíst už jen kvůli tomu příběhu, ale také z části kvůli tomu, že jsem ji musela přečíst, kvůli tomu, že je to povinná četba :) Příběh byl krásný, samozdřejmě romatický a taky tragický ... Kniha jako taková se mi líbí, musela jsme ji přečíst několikrát, abych ji pořádně pochopila a četla příběh mezi řádky. Pro lepší orientaci jsem si stáhla a zkoukla jsem i film, který mi to ještě lípe osvětlil a můj první názor po tom, co jsem dokoukala film, můj první názor byl: Jarmila je teda pěkně zlá holka! :D No použila jsem horší název, ale tak, nechci být sprostá. :)
Film: Jak asi víte, Máj už je i filmové zpracování, které se mi moc líbilo, film vysvětloval a doplňoval krásně knihu! Určitě bych doporučila, ať si každý knihu jak přečte, tak ať se podívá na film, protože to vám příběh krásně doplní.

Máj má i internwtoví stránky --> Máj

K. H. Mácha:
- Byl český básník a prozaik, představitel českého romantismu a zakladatel moderní české poezie
- Proslavil se jak svým životem, tak dílem, jemuž dominuje lyrickoepická skladba
- Své první básnické pokusy psal v němčině
- V roce 1830 se definitivně uchýlil k češtině a celá jeho další tvorba zůstala tomuto jazyku věrná

Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

Dokonalý pár

15. června 2012 v 14:39 | Hráblík = ) |  Knihy
Dokonalý Pár je kniha, kterou bych si chtěla koupit :)

Jen posuďte sami - Anotace: V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.

A ta obálka! :)

Lovkyně snů - Vstříc temnotě

14. června 2012 v 20:16 | Hráblík = ) |  Recenze

Lovkyně snů - Vstříc temnotě

Napsala: Lisa McMann

Anotace:
Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná…

Krátký děj:
Jsme zase nemilosrdně vhozeni do děje, kniha začíná tím, že se Janie vrací domů a hned ji přepadne sen její mámy... tak se vlastně čtenář dozví, že Janie je jiná, než ostatní, ona má dar, o kterém si někdo může nechat jen zdát, i když to vlastně ne! Sny nejsou pro Janie nejlepší .... ona totiž vidí sny ostatních. Většinou, když někdo usne, Janie zachytí jeho sen a vidí ho... janie spolu s jejím přítelem Cabelem, pomáhají k vyřešení detektivních případů. Tato kniha je o sexuálním násilníkovi, který je podle všeho učitel a má něco se studentkami... Nebudu prozrazovat moc z děje, který je velmi poutavý, akorát mám takový dojem, že je to druhý díl.... :D
Postavy: Janie, Cabel, Kapitánka - Fran komiská, a další....

Můj názor:
Takže knihu jsem začala číst a chvíli jsme si myslela, že to bude nuda a vlastně, že když jsem si ji vybírala, bude to krok přes rozpočet :D Není to vůbec pravda, knížka je sice chvíli mírně nezajímavá, ale jakmile se začne něco dít, tak to stojí za to, si ji přečíst :) Janie je taková vystrašená, řekla bych, že nevyrovnaná s tím, že má takový "dar" nejhorší pro ni asi bylo zjištění na konci knihy, o kterém sem musím napsat.
Janie bohužel z toho jak se dostává do cizích snů slábne a její tělo chátrá, to znamená, že brzy oslepne, ochrne a bude vypadat straší než ve skutečnosti je...
Ale jinak pokud máte zájem přečíst si dobrou knížku, tím určitě Lovkyně snů je, je to taková průměrná knížka, které potěší :)
Obálka je krásná Modrá s očima a se svíčkou působí trochu magicky, vlastně jako ve snu :) A to se ke knížce hodí ne? ;)
Lisa McMann:
* 27. února 1968, americký autor.
Narodila se v Holandsku, Michigan a nyní žije v Phoenixu, oblast Arizona.
Má i své Fan stránky na Face booku

Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

Už tady budou prázdniny! :)

13. června 2012 v 19:23 | Hráblík = ) |  Deník
Krásná písnička :)
Ahojte :)
Tak jsme psali test z němčiny a uvidím, jak to dopadne :) Když to bude dobrý, dostanu dvojku a budu mít tři dvojky aa jinak samý jedničky :D Což by bylo krásný :) A mně se to povede, teda snad! :)
Dneska jsme měli na intru uklízecí den, protože zítra jedeme domů a v pátek je volno! :)
Což je úžasný! :) A za chvilku prázdniny, jak se těšíte?
Já jsem si sháněla brigádu, snad se poštěstí :)
Musím si nějak vydělat na nížky, chci si jich koupit moc a moc :D

No nic, jdu se kouknout na dějepis, zítra jsem ještě zkoušená! :)
A příští týden už bude pohoda a leháro :)

Xoxo :D Vaš Hráblík! :)

Naučila jsem se ...

12. června 2012 v 15:29 | Hráblík = ) |  Citáty
Naučila jsem se, že věčná láska může skončit během jedné noci...
Že velcí kamarádi se můžou opět stát velkými neznámými...
Že nikdy nikoho nepoznáme opravdu dokonale...
Že ještě nevymysleli nic lepšího než objetí...
Že slovíčko "nikdy" se nikdy nesplní a že "navždy" vždycky skončí...

A teď se jdu učit němčinu :D Držte mi palce... :)

Krásní mrtví - Jonas

11. června 2012 v 19:18 | Hráblík = ) |  Recenze

Anotace: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix.
Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska…
Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává?
Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek…
Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
Toto je první díl v edici Krásní mrtví.

Krátký děj: Darina nachází na opuštěném kopci sídlo" nemrtvých" kteří se vlastně nazývají Krásní mrtví, mezi kterými je i její kluk, který se zabil při rvačce, mezi dalšími je tu i Jonas, který se zabil na motorce, Arizona a Summer. Tito čtyři lidí zemřeli v jednom roce při podivných událostí... a žijí jen proto, aby se dozvěděli pravdu o svém úmrtí, kteoru jim pomůže objasnit právě Darina. Krásní mrtví můžou na zemi zůstat jenom rok, potom se ztratí jejich duše navždy a nikdy nedostanou příležitost se sem vrátit. Jako první musí jít na řadu Jonas, který za chvilku bude slavit 1. výročí své smrti, proto se musí Darina pustit do vyšetřování po svém...

Postavy: Darina, Darinina máma, Jonas, Arizona, Summer, Phoenix, Phoenixův bratr....

Můj názor: Takže do knihy a příběhu Krásných mrtvých jste nemilosrdně vhozeni autorkou, která vás vtáhla do děje bez ptaní a zbytečných vět navíc. Příběh začíná Darininou cestou na vrch s domem, kde Krásní mrtví jsou. Darina je nejdříve zmatená, ale potom se tam chce stále vracet... příběh jako takový se mi líbí, snad jen ten začátek mohl být trochu "pomalejší" :) Jinak trochu podivnosti v příběhu, které se mi moc nezdály bylo třeba to, že krásní mrtví jsou vlastně "zombíci" a přesto mají vytetovaná křídla jako andělé, když chtěla Darina proniknout přes jejich obranu okolo domu, slyšela tlukot křídel... No zdá se mi to takové divní ale dá se to akceptovat... :) Jinak moc se mi líbí obálka, která opravdu zaujme na první pohled. Určitě se těším na další díl, který si budu chtít přečíst co nejdříve...


Odkaz na stránky: Krásní mrtví

Eden Maguire
Žije střídavě ve Velké Británii a Spojených státech. Kromě literatury se zajímá o nadpřirozeno a temné stránky života. Volný čas tráví ze všeho nejraději v přírodě, především u svých přátel na ranči v Coloradu.
Na opuštěné coloradské farmě rovněž nalezla inspiraci pro svou tetralogii Krásní mrtví, která vyšla v originále v letech 2009-2010 a stala se jejím prvním hitem.
Všechny čtyři díly Krásných mrtvých vydává v češtině Nakladatelství Fragment.
V současnosti už pracuje na další sérii, která se bude jmenovat Dark Angel a její první dva díly vyjdou v angličtině v roce 2011.


Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

Knižní výměnný bazar

9. června 2012 v 20:38 | Hráblík = )
Takže na mém blogu bude probíhat výměna knížek. Asi každý někdy dostal třeba dvě stejné knížky, nebo ho prostě kniha neoslovila a tak ji doma nepotřebuje. Já jsem se rozhodla udělat bazar, který by probíhal následujícím způsobem:
Zde je můj email Kacka.Robeova@seznam.cz , sem by jste mi posílaly tituly knih, které jste ochotni vyměnit a já bych je zveřejnila na blogu, s vaším kontaktním emailem. V komentářích by mohla probíhat dražba :D

Možná je to trochu "odvážný projekt" u mě na blogu, ale zkusím to.
Nadpisek jsem si tvořila sama, to mě prosím omluvte, já totiž nejsem grafik :D :)

Přemýšlím :)

8. června 2012 v 10:31 | Hráblík = ) |  Úvahy
Přemýšlím o tom, že uspořádám soutěž o knížky :)
Chtěla bych udělat něco jako Giveaway, ale nechci tomu tak říkát. Nemám ráda, když se používá příliš anglických slov :D Takže bych tomu třeba mohla říkat.... no nevim jak :D
Takže by mě zajímalo, jestli by se někdo zúčastnil. Pokud by bylo více zájemců, bude to zajímavější, takže o tom popřemýšlejte a dejte mi vědět :)

Potom jsem chtěla udělat nějaký projekt, teda spíš výměnný bazar, kde by se nabízely knížky, které jste ochotni vyměnit za jiné. :) To by bylo fajn ne? ;)

Tak co, zúčastníte se? ;)

Být jiná je osvěžující :D

7. června 2012 v 19:08 | Hráblík = ) |  Citáty
Jednou se opiješ a už jsi alkoholik... Jednou řekneš svůj názor a už jsi drzá... Jednou zvedneš hlavu vzhůru a už jsi namyšlená... Jednou blbneš a už jsi trapná...
A jednou budeš tam kde ostatní nejsou a všichni ti budou závidět..♥
Jo, já prostě budu prezident a napíšu knížku! :D

Východ Slunce

6. června 2012 v 11:54 | Hráblík = ) |  Fotky
Dnešní východ Slunce :) Chtěla jsem ho vidět, také proto, že Venuše měla jít vidět na Slunci, bohužel jsem to asi propásla, tak jsem vyfotila, aspoň nějaké fotky :)
Snad se Vám líbí ;)

Tomáš Klus

3. června 2012 v 14:25 | Hráblík = ) |  Mix
Tomáš Klus
Tomáš Klus je kus :D
To, že je hezký není jediná jeho přednost. Je to především zpěvák :) Který umí zachytit podstatu písnička a zaujmout vás! :)
A hlavně bude u nás ve městě na Slavnostech! :)
Písnička -> Báno Bohu do oken se mi líbí nejvíc :)
Určitě bych chtěla podpis :) Který získám buď u nás na slavnostech :D a nebo si napíšu na adresu z jeho internetových stránek :)
Odkaz na stránky: Tomáš Klus

Pokud jste si ještě nevšimli, T. Klus vydal knížku Já, písničkáŘ
Já, písničkáŘ je originálním zpěvníkem mladého písničkáře Tomáše Kluse, o němž se mluví jako o pokračovateli Karla Kryla či Jarka Nohavici. Obsahuje akordy a noty k písním z obou doposud vydaných desek a k tomu i něco navíc... Kromě písní tu najdete také fotky z koncertů a nahrávání nové desky, průvodní slovo Tomáše Kluse a hromadu trefných komentářů...

Knížku vydalo nakladatelství CooBoo

Hunger Games - Vražedná pomsta

2. června 2012 v 14:41 | Hráblík = ) |  Recenze

Hunger Games - Vražedná Pomsta

Napsala: Suzanne Collinsová

Anotace: Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Krátký děj: Katniss Everdeenová se po výhře v Hladových hrách vrátila zpátku domů s Peetou, kterého si bude muset pod nátlakem kapitolu brát. Kapitol a především prezident Snow je má na Katniss trochu zasednuto, po akci s rulíkem, který chtěli s Peetou sníst, aby sabotovali ukončení Hladových her smrtí jednoho z nich. Prezident naštvaný, že ho doběhla nutí Katniss, aby si vzala Peetu, dokonce jí pošle i čaty na svatbu, kterou s napětím očekává celý Kapitol, který sleduje "osudem pronásledované milence". Čas utíká rychle a za chvilku tu budou dalčí hladové hry, tentokrát Čtvrtohry, které se odehrávají každého čtvrt roku. tenhle ročník je 75. Každý předchozí ročník byl něčím výjmečný. Poprvé museli nominovat lidé sami někoho a druhý ročník šlo do "bitvy" 2x tolik dětí. Ten ročník vyhrál Haymitch, který o něm nechce mluvit a svůj život utápí v alkoholu. 75. ročník Hladových her bude také jiný... Do něj totiž budou vybráni dosavadní výherci. Katniss s Peetou se znovu ocitají v aréně, z které se tentokrát bude moci dostat jen jeden...
Pokud chcete vědět jak to dopadlo a to můžu říct, že to bylo napínavé! Tak si určitě knížku přečtěte ;)
Postavy: Katniss, Peeta, Haymitch, Cetkie, Prim, prezident Snow, Finick a další bývalí výhrci Hladových her.

Důležitá informace: Prezident Snow jde po Katniss hlavně proto, že její akce s bobulemi a také ůvyzdobení" Routina těla a další rozpoutala mnoho odbojů, které se prezidentovi vůbec nelíbí! Prezident proto vyhrožoval Katniss smrtí jejich blízkých, pokudd neudělá co chce.
Katniss je ale reprodrozd a ten se nevzdává!
Můj názor: Takže knihu jsem měla přečtenou za necelé dva dny a bylo to úžasné, prožívala jsem vše s postavami a doplňovala jsem si to brbláním, takže jsem vypadala jako blázek. Když jsem si tak četla a z ničeho nic jsem zařvala: "Ty jsi blbá! Vždyť je to jansný!" No asi jsem u toho vypadala legračně :D Knížka se opravdu povedla a to můžu vzít od začátku do konce. Možná jen na začátku tam bylo trochu opakování první knihy, ale to bylo tak pro připomenutí, které by mi pohohlo, kdybych to četla po dlouhééé době :) Já jsem ale neváhala a na knihu jsem se vrhla hned.
Libí se mi Krásná obálka, u které mě mohlo hned napadnout, že se něco bude dít, když je jasně červená! :D Silný argument :D Na obálce je reprodrozd, který je vlastně patronem celé knihy, takže se mi moc líbí! :) Děj byl napínavý a hlavně hrozně nepředvídatelný! Do všeho se tam motal Hurikán, kterej mě akorát štval! A hlavně po přečtení třetího dílu nemám Hurikána ráda!

Odkaz na stránky: HUNGER GAMES

Suzanne Collins
Žije v Connecticutu společně se svojí rodinou a dvěma divokými kočkami, které se usadily na jejich zahradě.
Započala svou spisovatelskou dráhu v roce 1991 jako scénáristka televizních show pro děti. Po setkání s Jamesem Proimosem při práci na jednom z pořadů získala novou inspiraci vrhla se na psaní vlastních knih pro děti.
Námět na příběh ji napadl ve chvíli, kdy přepínala televizi mezi zprávami z války v Iráku a různými reality show.
Filmové zpracování:
Po obrovském úspěchu knižní série Hunger Games nikoho nepřekvapilo, když se začala připravovat filmová verze. Scénář filmu vznikl za přímé účasti autorky Suzanne Collinsové, na režisérskou židli usedl Gary Ross. Herecké obsazení bylo pečlivě vybráno. Předpokládané datum uvedení druhého dílu, který by měl přijít do amerických kin 22. listopadu 2013.
Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.