Květen 2012

Sny se plní :)

24. května 2012 v 20:32 | Hráblík = ) |  Citáty
Díváš se do nebe a pláčeš pro hvězdu. Víš, že ji nikdy nedostaneš. A pak se jednoho večera podíváš dolů - a tady je - září Ti v dlani.
Sny se plní :)

DeFuckTo - Pri mne stoj feat. Misha

21. května 2012 v 20:19 | Hráblík = )
Hej krásná písnička! :)

Zhulená básnička :D

15. května 2012 v 16:18 | Hráblík = ) |  Básničky
Rýmy mi došly jasná zpráva,
a brzo mi dojde už i tráva.
Já ztratila jsem kamaráda,
který mi tu trávu dává...
Hráblík.
Tento příběh není podle skutečné události :D !

Kecání :)

10. května 2012 v 14:02 | Hráblík = )
Takže ahojte :)
Jak se máte? ;) Já semám skvěle, teda do teď jsem se měla :D
Byla jsem u zubařa! A už mi vidělal šroubek, co jsem měla v dásni, aby se mi spravily zuby :D Já vím nechuťácký :D
Moc na blogu nejsem no... co už :)

Já jsem se vám ještě nepochlubila, ale dostala jsem recenze od Fragmentu, což jsem moc ráda! :)

Jo taky jsem byla venku s bývalými nejlepšími kamarády, nechci o nich nic moc psát, ta éra, kdy jsem je měla moc ráda už je pryč, někdy jsme toho hodně litovala, ale co, život jde dál a my také :)
Mám nový kamarády, i když na ně nezapomenu, jsme každej jinej :) Mám teď lepší kamarády (M., K., A., K.) :D Když si to přečtou tak budou vědět o kom píšu :D
Chodíme spolu ven o víkendu a je to fajn! :)
Taky si posíláme SMS na dobrou noc, ukázka, kterou jsem vymyslela sama mimochodem!: :D
Posílám vám dobrou noc,
mám vás ráda moc a moc!
Už se těším na páteční den,
kdy spolu půjdeme zase ven.
Pac a Pusu :)* a hezký sny :D
No nic, já zase půjdu :) Zatím ahoj :)
Hráblík.

Hunger Games

6. května 2012 v 13:59 | Hráblík = ) |  Recenze

Hunger Games - Aréna Smrti

Napsala: Suzanne Collinsová

Anotace: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají...
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.
Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?


Krátký Děj: Katniss Everdeenová žije ve Dvanáctem kraji mocné změ Panemu s hlavním městem Kapitolem. Její nejlepší kamarád se jmenuje hurikán a chodí spolu lovit za plot, za plotem dvanáctého kraje se rozkládá ničím nehlídaný les, kde jsou divoká zvířata a rostliny. Kvůli nedostatku jídla se Katnis s Hurikánem i za cenu trestu za plot vkrádají.
Každoročně pořádá mocný Kapitol "soutěž" Hladové hry - Hlaové hry se uskutečňují, aby si obyvatelé Panemu uvědomili moc kapitolu. Bylo totiž třináct krajů, dokud nebylo zbouření, po kterém byl třináctý kraj vyhlazen. V hladových hrách jde o přežití. Ze všech dvanácti krajů se vybere jeden chlapec a jedna dívka, kteří budou bojovat o život.
Pro nedostatek jídla si Katniss zaplatila oblázky, pro větší příděly, proto měla ve svých šestnácti letech 24 papírku se svým jménem v osudí, zatímco svojí sestře Prim nedovolila koupit žádný. I přes velmi malou pravděpodobnost Prim vylosovali. Katniss nemohla nechat svoji mladší sestru jít bohjovat, protože věděla, že by nepřežila, proto se rozhodla obětovat. Jako její společních jel Peet Mellark, syn pekaře.
Na cestě ke slávě se nám do děje přimotala ještě láska, nebudu ale víc prozrazovat. Pokud se chcete dozvědět, jak to všechno dopadlo, určitě si ji kupte na www.fragment.cz

Postavy: Katniss Everdeenová, Peeta Mellark, Hurikán, Prim Everdeenova, Cetkie Trinketová - moderátorka pro dvanáctý kraj, Haymitch Abernathy-dávný vítěz Hladových Her, Routa - účastnice Hladových Her z 11 Kraje, Cinna - Katnissin vizážista a další... :)
Můj názor: Kniha byla úžasně strhující, děj od kterého se nedalo odtrhnout, krásně propracované a popisované oblečení účasníků, nebo míst, kde se vyskytovali. Bylo to prostě úžasné a možná bych tomu i věřila, že jednou to tak bude. Protože kdo ví, co může být v budoucnu, že? :D
Stephen King o knize řekl, že je jako droga, že se od ní nemohl odtrhnout.
Já s ním naprosto souhlasím! Protože, kdo řekne, že tato kniha není nic moc, tak se hodně plete. Je to něco docela jiného, než doposud bylo. Myslím upíry, a tak dál..

Odkaz na stránky: HUNGER GAMES

Suzanne Collins
Žije v Connecticutu společně se svojí rodinou a dvěma divokými kočkami, které se usadily na jejich zahradě.
Započala svou spisovatelskou dráhu v roce 1991 jako scénáristka televizních show pro děti. Po setkání s Jamesem Proimosem při práci na jednom z pořadů získala novou inspiraci vrhla se na psaní vlastních knih pro děti.
Námět na příběh ji napadl ve chvíli, kdy přepínala televizi mezi zprávami z války v Iráku a různými reality show.

Film
Jak asi většina ví, Hunger Games se dočkaly i filmového zpracování.
Filmová práva na trilogii The Hunger Games získala společnost Lions Gate Entertainment. Scénář k prvnímu filmu začala psát sama autorka ihned po vydání závěrečného dílu, premiéra vyla plánována v ideálním případě na podzim 2011.
Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

Erebos

6. května 2012 v 13:56 | Hráblík = ) |  Recenze

Erebos - Hra, která zabíjí!

Napsala: Ursula Poznanski

Anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Krátký děj: Hlavní postava Nick Dunmore chodí do basketballového kroužku, dokud se na škole nezačnou dít divné věci. Trenér zuří, protože mu chlapci nchtějí chodit na trénink a k tomu všemu po škole koluje CD, o kterém něchce nikdo mluvit, Nickovi jeto jedno, do té doby než tomu podlehne jeho nejlepší kamarád Jamie. K tomu ještě je Nick tajně zamilovaný do Emily, které už několikrát balíček s CDéčkem nabízeli, ale vždy odmítla. Všichni ve škole se hcovají divně, jsou unavení a nebo do školy nechodí vůbec.
K Nickovi se nakonec CD dostane a on pochopí, proč nikdo nechodíl na basket a proč se všechno točí jen kolem té hry. Ano Je to hra, která se jmenuje Erebos. Nick se zaregistruje se svojí postavou Temným elfem Sariusem. Nick nejdřív moc nechápe, jak se dostat do dalšího levelu, ale posel mu pomůže. Nickovi několikrát málem "dojde" život, ale posel ho nenechá jen tak hru ukončit, dokud Nick neudělá jeden úkol. Měl otrávit svého učitele, protože se moc zajímal o hru.
Nick nejdříve nví, cobude dělat, bez Erebose se nemůže obejít, ale nakonec se svěří Emily, která mu pomůže.
Jestli chcete vědět, jak všechno dopado, určitě si knihu zakupte na www.fragment.cz
Postavy: Nick, Jamie, Emily, Nickův učitel, Sarius, Drizell a další, ať už ze hry, nebo z reality


Můj názor: Abych pravdu napsala, myslela jsem si, že tato kniha nebude nic moc, ale byl to zážitek! :) Přesně jak se v knížce popisuje závislost na hře, tak jsem já pociťovala že začínám být závislá na této knížce, byla opravdu super. Přečetla jsem jí jedním dechem. Erebos byl součástí mě, pohltil mě, jako ta hra Nicka a další... :) Opravdu nevím, jesli byhc se ubránila, kdyby se ke mně doneslo CD se hrou Erebos, rozhodně bych se snažila hrát a být jedna z nejlepších! Erebos je krásně spracovaný, krásně popsaný, moc se mi lívilo popisování míst ve hře, která nebyla moc složitá, ale asi by mi vadilo, že od toho nemůžu odejít :D a taky to pískání v uších, když docházela životní energie, rozhodně byhc neměla ráda posla!

Odkaz na stránky: EREBOS - Hra která zabíjí

U. Poznanski
Narodila se 30. října 1968 ve Vídni. Po dokončení střední školy studovala japanistiku, žurnalistiku, právo a divadelní vědu.
Od roku 2003 vydává knihy.
V roce 2000 vyhlásila rakouská televize ORF soutěž pro scenáristy.
Soutěž sice nevyhrála, ale nevzdala se. Svůk rukopis poslala několika nakladatelům a do dvou let jí vyšla první kniha.
Po knížkách prvního čtení, kriminálkách pro děti a jednom milostném románu pro teenagery přichází její první thriller - Erebos.

Moc se mi líbí i obálka, která mě nejdříve trochu odrazovala... To oko mě pozorovalo celou dobu, co jsem nečetla :D Ne nejsem blázen, ta kniha prostě chtěla, abych ji dočetla a nedala mi pokoj! :D
Tímto děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku od Fragmentu.

Změna je život :)

5. května 2012 v 8:08 | Hráblík = ) |  Citáty
Nikdy nebudu stejná jako ostatní. Nebudu kouřit, jen proto, že kouří všichni kolem! Nikdy se nebudu usmívat na kluka mrkat na něj nebo za ním dokonce chodit, protože ať jsem jakkoliv staromódní, vždy si budu myslet, že kluk má být iniciátorem a holku dobývat. Vždy budu věřit lidem i když mě už milionkrát zklamali, protože jsem prostě naivní, doufající, milující a pokud se ti to nelíbí tak už nikdy se nedívej na mě, nikdy o mě nemluv a raději dělej, že neexistuji, protože já se kvůli tobě nezměním...