Monster High

21. dubna 2012 v 20:29 | Hráblík = ) |  Recenze

Monster High

Napsali: Lisi Harisson

Vydalo: Coo Boo

Anotace:
SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy… Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny "vyrobená" Frankie Steinová. Co se stalo? Monster High je zbrusu nová série o střední škole, lásce a odlišnostech, říznutá trochu hororovým motivem.

Krátký děj:
Takže Monster High se odehrává ve dvou dějích, jako první se seznámíme s právě vytvořenou Frankie, která je vlastně vnučkou našeho známe Frankensteina. V druhém ději je další hlavní hrdinka Melodi, která se přestěhovala do města kvůli svému astma, i se svou sestrou a rodiči. Podle mě jí jde hlavně o to, aby ji nikdo neposuzoval podle vzhledu, protože předtím měla křivý nos, který jí upravil její táta plastický chirurg.
Frankie je vlastně SOV a Melody je "normačka", ale obě jsou vlastně stejné teenagerky, které chtějí žít naplno. Melody se hned na začátku svého přistěhování seznámí s Jacksonem, na kterého pořád myslí, jenže on když se rozpálí je někdo úplně jiný! A t do slova. Za Frenkie chodí také tajemný ctitel... ke konci knížky se zjistí jeho totožnost, ale já už nic prozrazovat nebudu.
Snad jen další hlavní postavy:
Lagoona Blue, Clawdeen Wolf, Draculaura, Cleo de Nile, Deuce Gordon.

Můj názor:
Takže kniha se mi velice líbila, byla poutavá už od začátku. Je to ten děj, který vás vtáhne a už nepustí. Některé pocity které byly v knížce zapsané jsem plně chápala, možná je to knížka pro mladší holky než jsem já, ale knížka mě osobně bavila a čekám na druhý díl, který bych mohla vyhrát v nakladatelství CooBoo

Lisi Harisson
Studovala filmovou vědu na univerzitě v Montrealu, ale po dvou letech školu opustila, protože pochopila, že chce být spisovatelkou a ne natáčet filmy.
Psala sloupky pro nejrůznější noviny a časopisy.
Je autorkou celé řady knih pro mládež a největší úspěch slavila se sérií Dívčí parta.

Odkaz na web --> www.lisiharrison.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikarika Nikarika | Web | 20. července 2012 v 16:28 | Reagovat

Kniha mě zaujala. Myslím si, že by se mi měla líbit. Já mám ráda knihy ze školního prostředí, takže mě to láká. A ještě k tomu nadpřirozeno...úááá! :) Doufám, že knihovna tuto knihu vlastní! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama