Můj názor

2. března 2010 v 14:01 | Hráblík = ) |  Příroda
Ekologie, ta jediná nás může zachránit.
Myslím, že by se měla zakázat většina skládek a většina odpadu by se měla ekologicky ničit, nebo pálit. V dnešní době už jsou vynalezeny účinné filtry do spaloven a komínů.
Neměli by jsme kácet lesy, ale spíš je sázet a tvořit pralesy,...
Ekologie není jen o přírodě, ale příroda je důležitá pro nás, protože bez ní my nepřežijeme!
Papíry by se měli vracet zpátky do tiskáren, aby se vyrobily nové a nemuseli bychom kácet lesy.
Plastové láhve a sklo je také kapitola sama o sobě. Když jdeme do přírody a vidíme na zemi pet láhev, je nám jasné, že i kdybychom se sem vrátili zítra, pozítří, po roce, tak lahev tam bude, nerozloží se, možná vypustí něco málo z chemikálií do země, ale nezmizí! potom na tom místě ale nevyroste většina rostlin.
Mám takový krátký příběh o "Ekologickém třízení".
Jednou jsem byla na procházce s mím mazlíčkem, když jsem viděla jak vyváží kontejner na plasty, myslela jsem, že popeláři už odjedou, ale oni vzali i kontejner na papír a potom i na sklo, potom teda, jaký má třízení smysl??
Bydlím ve větším městě u Brna. Naproti mého domu je stromová alej, které říkáme Větrolam, brání větším poryvům větru, aby k nám dolehly. Náš "milý" soused se ale v zimě rozhodl, že je mu zima a tak si zajel do našeho Větrolamu pro nějaké dříví, myslím, že by nikomu nevadilo, kdyby větrolam vyčistil a uklidil uschlé stromy a upadané větve, jenže on nám ho pomalu, ale jistě kácí! když se teď jdu projít, ve Větrolamu jsou úplně holá místa, kde stromy jsou úplně vykácené a zbyly po nich už jenom pařezy. Je to jako vykousané a ošklivé, když si vzpomenu na krásný Větrolam, chce se mi brečet.
Myslím, že tenhle malý článek nezachytil ani čtvrtku ekologie, ale na to definovat všechny kousky ekologie by nestačila ani velká encyklopedie...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 2. března 2010 v 15:50 | Reagovat

Souhlasím s Tebou =)) Máš pravdu, jenže kde najdeš tolik lidí, kteří by to dělali? NEnajdeš v celém lidstvu ani čtvrtinu lidí, kteří by to dělali. Třeba minulý týden jo.. v sekundě je taková holka, u kterých doma vážně třídí biologický odpad a spalují to, co se dá spálit. PRostě jak by to bylo správný. A jen proto, že to nikdo jiný z ročníku endělá, je terčem psoěmchu. Tak jsem je všechny seřvala ať jí nechaj, že je to jejich věc a že je dobře, že to aspoŇ někdo dělá. A budeš se divit, ale musela jsem seřvat i jednu holku od nás ze třídy, která je sice o třičtvrtě roku mladší než já, ale rozhodně o dva roky starší než oni a měla by mí rozum, ale ona je v tom posměšku ještě podporovala. A takoví jsou lidé. Je to většina naší generace a ta generace za námi už jiná nebude, poku je taková ta naše. Takže myslím, že Země se pod námi jednou celá rozpadne, jak ji zničíme.... A jinak toho Vašeho Větrolamu je mi vážně líto.. nemám ráda, když takhle lidi ničej přírodu...

2 Miqelka Miqelka | Web | 2. března 2010 v 18:22 | Reagovat

Máš také můj souhlas, ale, no to bych nebyla já, abych nepoužila ALE. Jsem zajímavá povaha a tak na ekologii v tomhle malém státě mám svůj vlastní názor.Jsem člověk, který rád překopává věci od základů a tak i chápání ekologie má pro ně jinou dimenzi. Ale článek hezky napsaný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama