Scarlet

31. října 2009 v 16:35 | Hráblík = ) |  Knihy
Napsala: Cathy Cassidy

Ilustroval:-

Tato knížka vypráví o mladé dívce Scarlet, která je doslova problémová. Je jí teprve 12 a už ji za poslední dva roky vyloučili z 5 škol. Její máma jí má akorát tak dost, a tak ji pošle k tátovi, kterého Scarlet nesnáší, protože je opustil kvůli jiné ženě a k tomu bydleli ještě úplně někde jinde - v Irsku.

Když Scarlet dojela do Irska a potkala se tam se svým tátou, byla naštvaná a chtěla utéct. A tak, když musela poprvé do nové školy, nechala ujet školní autobus, táta si jí však všiml a odvezl ji autem. Ve škole však zůstala jenom chvilku. Když na ni učitelka začala mluvit Irsky, nevydržela to a vyskočila oknem. Naštěstí to byla jednopatrová budova. Utíkala pryč, ale boty na klínovém podpatku jí k tomu moc nepomáhaly. Nakonec už nemohl a zastavila se u neznámého jezera. Najednou se tam objevil chlapec na koni. Od něj se dozvěděla, že sice ušla asi 10 mil, ale obešla jen kopce, které se táhly kolem vesnice. Teď stála na kopci za svým novým domovem.
Chlapec se představil jako Kian a rozmluvil jí útěk. Od té doby už neutíkala. Postupně si tátu, jeho přítelkyni, nevlastní sestru a nove narozenou sestru zamilovala. Táta jí začal učit doma a každý den se stýkala s Kianem, který pro ni byl takřka záhadou. Nevěděla, odkud přisel, ani kam vždy odchází.
Strávila tak celé léto, ale když táta začal znova mluvit o škole… věděla, že je čas vrátit se domů. Od Kiana se dozvěděla, že je syn kočovníka a že utekl. Po Scarletiným příkladu se také rozhodl vrátit.

Scarlet se napravila a s mámou si už rozuměla mnohem víc.

Kiana už nikdy neviděla, ale jednou někdo zazvonil a přede dveřmi byly boty na klínovém podpatku s větvičkami vrb.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miqelka Miqelka | Web | 31. října 2009 v 17:40 | Reagovat

Může být pěkné, ale nevím jestli ve dvanácti letech se nosí boty na klínovém potpadku, já tedy ne.

2 Phoebe-(Veruš) → SBéčko Phoebe-(Veruš) → SBéčko | Web | 1. listopadu 2009 v 10:14 | Reagovat

Ahojky,
obíhám SB ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama