Červenec 2009

Můj Smutek

29. července 2009 v 16:52 | Hráblík = ) | 
Můj nejlepší kamarád se stěhuje, je to divný, když už ho budu vidět mín,
mám ho ráda, jenom jako kámoša! Asi není určený abych měla nej. lidičky,
nemám ani nej kamarádku, a asi si všichni myslí že je mi to jedno, ale není,
bolí to, strašně to bolí, chtěla bych kamarádku, která si se mnou bude povídat,
třeba o knížkách o muzice o něčem, ale asi ne. Mrzí mě to, ale co nadělám.
Nechtěl by si někdo dopisovat dopisama? Jestli jo nechtě vzkazík, budu ráda.

Než příjde konec prázdnin

20. července 2009 v 20:02 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Než příjde konec prázdninNapsala: Julie Attarová

Ilustroval: -

15-ti lettá Venulka jee se svým otcem na naučný pobyt psaní, zde se seznámí s Petrem a budou spolu chodit, během pobytu zjistí, že její otec má poměr s jednou paní, dá mu to patřičně najevo, nakonec neřekne nic mamince, protože nechce aby se rodiny rozbadla a tatínkovi odpustí.

Holka do nepohody

20. července 2009 v 19:49 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Holka do nepohody

Napsala: Vlasta Svobodová

Ilustroval: -

Terezce je 14 let, jezamilovaná do ctitele její sestry, které je 18 a je moc krásná, Terezka pomáhá mamince, která si zařizuje kadeřnictví. Terezká dá nakonec svou sestru dohromady s jejím ctitelem a sama se zamiluje do spolužáka, koho ale bude mít maminka, Terezka podá inzerát pro maminku, ta si však přítele našla, nakonec vše dobře dopadne

Dívky v sedlech-Zimní prázdniny

19. července 2009 v 11:40 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Dívky v sedlech-Zimní prázdniny


Napsala: Bonnie Bryant

Ilustroval: -

Carol dostane koně Topsida a každou volnou chvíli věnuje jem, Stefi shání šaty a silvestrovský večer a Lisa je u moře.

Zlata u oltáře

18. července 2009 v 19:50 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Zlata u oltáře


Napsala: Hilary McKayová

Ilustroval: -

U Cassonů je vše vzhůru nohama, Růža vyrábí valentýnky o sto šest, Indigo láka Sáru na diskotéku a 3afránka zbalí nejpraštěnějšího kluka ze školy. Zlata si myslí že našla toho pravého, a chystá svatbu. Růža je z toho paf protože slíbila Michaelovi že Zlatu pohlídá, slib se jí podaří splnit, protože Zlata se nakonec nevdá, vezme Růže všechny pohledy od Micheala a zmizí.

Bezdomovci honí kluky

18. července 2009 v 19:43 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Bezdomovci honí kluky


Napsala: Hilary McKayová

Ilustroval: -

Ruth jako první se zakouká do řidiče školního autobusu, hned na to zase do pana Rochestra z Jany Eyrové. Brzy jí nedá spát ani školní idol Alan Adair. A co nový školní učitel po kterém touží Naomi.

Obrbabču napadne pozvat Filipa z Francie, kterému neodolá ani Phoebe.

Bezdomovci opět domy

18. července 2009 v 19:37 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Bezdomovci opět doma


Napsala: Hilary McKayová

Ilustroval: -

Tři sestry Cinroyovy, jsou pořád na mizině, takže když se rozhodla Ruth tajně adoptavat malého afričana, její sestry nechápou na co každý měsíc potřebuje 10liber, pak ale začnou přicházet Joseckovi dopisy a holky se přehání ve vymýšlení způsoů dosažení peněz. Rachel a Phoebe prodávají svačiny, ale nejtěžší bude udržet Josecka v tajnosti před rodiči, ti se to nakonec dozví, ale moc jim to vadit nebude, budou rádi jak se jejich dcery zachovaly, nakonec pojedou s obrbabčou do Afriky se na Josecka podívat.

Přežít

18. července 2009 v 18:11 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Přežít

Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharratt

Tim strašně nerad sportuje, když ho rodiče odvezou na sportovní tábor, je tu problém. Dostane se do týmu Tygři, kde si vede nejhuř, seznámí se zde s protivným sportovcem Gilesem a se super klukem Piškotem, který pořád jí a s Kelly, jednou Tim málem spadne při slanování, nakonec se m naštěstí nic nestane.
Ke konci tábora, ale jejich týmu vyhraje závěrečnou hru a bude za šampiona, bude chodit i s Kelly a bude se těšit na další tábor.

Dítě do kufru

18. července 2009 v 18:05 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Dítě do kufru


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharratt

Desetiletté Andy se rozvedli rodiče, Andy je deset let, jenže je jako dítě do kufru, jeden týden bydlí u táty s jeho přítelkyní Carii a malými dvojčata, druhý týden u mámi s paviánem Billem a jeho třemi dětmi. Ale kde žije ona? Ptá se Andy. Než se rozvedli, tak bydleli spolu v Morušovém domku a s 5edkvičkou(její plyšový králík). Jednou se Andy rozhodne utéct z domova, a vleze do zahrady Westovým, to jsou postarší manžele, kteří ji budou mít rádi jako vlastní, Andy bude nejraději u nich.

Divný dárek

18. července 2009 v 17:47 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Divný dárek

Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Od Amy a jejich dvou sourozenců Maye a Vity a hlavně od mámy odejde na Vánoce tatínek, s oblíbeným manáskem sobicí Tanečnici říká svým sourozencům různé příběhy, které si později zapisuje, jednou, když její oblíbená spisovatelka Jenna Williamsová bude mít autogramiadu, chce se tam Amy dostat za každou cenu. Potom neštastnou náhodou spadla a zlomila si ruku, nakonec sice tátu domů nevrátí, ale bude vědět že u něj jsou vždy dveře otevřené

Holka z popelnice

18. července 2009 v 16:27 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Holka z popelnice


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Říkají jí Aprílová přehánka, protože šasto brečí, a holka z popelnice, protoože když se narodila, našli ji v popelnici, bydlí v dětském domově, i když měla pár pěstounek, třeba Pat, pěstounka Lindy(Prušvihářky) a taky Marion, Aprílová přehánka chce najít svoji pravou mámu, nakonec se jí podaří najít aspon muže, který jí našel a vytáhl z popelnice

Průšvihářky

18. července 2009 v 16:04 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Průšvihářky


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharrott

Mandy, je snadno přehlídnutelná dívka, ve škole se jí posmívají a Kimiina parta ji šikanuje, hned na prvních stránkách této knížky vběhne Mandy pod autobus, naštěstí si zlomí jen ruku, když si Mandy najde novou kamarádku Lindu, která je adoptovaná z dětského domova a je doslova průšvihářka, její mamince se to nebude vůbec líbit, ale Mandy si stojí za svým a myslí si že Linda ji z průšvihu může jen vytáhnout a ne dostat. Nakonec, se ale linda do dětského domova vrátí a pošle Mandy dopis na rozloučenou.

Povolené švy

18. července 2009 v 10:43 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Povolené švy


Napsala: Nancy Krulik

Ilustroval: -

Sami odjíždí do New Yorku aby si našla práci jako modní návrhářka, jde do několika modních salonku, kde ji ale nepříjmou, když volá své nejlepší kamarádce do rodného města, tak jí poradí aby zašla někam, kde to není tam moc luxusní, Sami poslechne a jde do firmi Teda, kde potká Bruce, do kterého se zamiluje, ale on její lásku neopětuje, jen jí využije a ukradne Samiiny návrhy a uvádí to za svou kolekci, Sami si najde ubytování u dívky Rain, která dělá modelku, jejich soused Vain, je do Sami tajně zamilovaný, když její kamarádi vidí jak se Sami mučí, seženou jí práci v Butiku Pod přikrývkou, kde Sam začne navrhovat věci, nejdříve to budou jen noční košile, ale pak to nabere na obrátky a Sami se zase ocitá v modním světě, ne její první přehlídce bude Rain mít hlavní tvář a Sami bude chodit s Vainem, nakonec vše dobře skončí.

Dívky v sedlech- Dusot kopyt

18. července 2009 v 10:11 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Dívky v sedlech-Dusot kopyt


Napsala: Bryantová Bonnie

Ilustroval: -


Tento díl je hlavně o Lise. Lisa si uvědomí, že z ježdění na koni má ohromnou radost a že ji to hodně baví. Proto se rozhodne, že by to měli vědět i ostatní lidé, a tak zajde do redakce místních novin a domluví se se šéfem, že bude mít v novinách svůj sloupek s názvem Dusot kopyt. Lisa si myslí, že všichni budou mít radost, ale po uveřejnění prvního článku zjistí, že tomu tak není. Dojde k závěru, že jí ostatní závidí a nechá uveřejnit další článek. Až po nějaké chvíli ji kamarádky řeknou, že její články spoustu lidí urážejí a že je načase se jim omluvit...

Nejlepší kamarádky

17. července 2009 v 10:19 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Nejlepší Kamarádky


Napsala: Jacqueline Wilsonová

Ilustroval: Nick Sharratt

Gemma a Alice jsou nejlepší kamarádky, znají se odmalička, protože se narodily ve stejný den. jednoho dne se Gemma dozví, že se Alice bude stěhovat. Když se Alicini rodiče stěhovali, tak uspořádali malou oslavu na rozloučenou, a na té oslavě se holky rozhodli že utečou, naštěstí je jejich rodiče chytily a Alice se hned přestěhovala do Skotska, když se Gemmin dědeček měl jet podivat o Skotska kvůli práci vzal Gemmu s sebou.
Holky byly rády že se zase vidí, bohužel Alici našla její matka novou kamarádku Floru, Gemma měla s Alicí naposledy oslavit narozeniny, když chtěli překrojit svůj dort řekla Alicina matka že dort rozrojí Flora, Gemma byla tak naštvaná, že dort hodila Floře do obličeje, nakonec dostala Gemma od Alice dopis ve kterém bylo že i když se nebudou vídat budou navždy nejlepší kamarádky.

Fotbaloví divoši

16. července 2009 v 17:20 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Fotbaloví divoši-Vanesa Neohrožená


Napsal: Joachim Masannek

Ilustroval: Jan Birck

Vanesa je hráčka fotbalu, která chce hrát s klukama, jednoho dne hrají zápas a přijdou se na něj podívat kluci, nejdřívve se jí posmívají, ale po zápase dojde za Vanesou kapitán klučičího týmu a pozve ji at jde hrát s nimi, Vanesa je velice ráda.Jenže se stěhují a Vanesa na to zapomněla, když se stěhují Vanesa vyhodí všechny fotbylové věci a myslí si, že s fotbalem je konec, naštěstí zde je také fotbalový tým a klučičí, když dojde na první trénink tak jsou kluci zlí a nechtějí aby s nimi hrála, nakonec ale vše dobře dopadne a Vanesa se dostane do týmu Fotbalových divochů.

Naše Tajemství

16. července 2009 v 16:55 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: Naše tajemství-Půlnoční dobrodružství

Napsal: Thomas Brezina

Ilustroval: Rolf Buns

Knížka o třech kamarádkách Šárka, Kristýna a Kamila byly obyčejné dívky, než šli do muzea kde poznaly Alexu, velkou žábu, která je zasvěti do velkého tajemství, kamarádky se dozví že v jejich městě není vše tak jak vypadá, někteří lidé jsou totiž převlečené příšery, některé nejsou nebezpečné, ale některé ano a proto holky musí vyřeši hned první případ. Případ mimozemšťana.
Mimozemštan je velmi nebezpečný, holky nakonec ale vše zvládnou a s Alexou se spřátelí.

Projekt Loty

15. července 2009 v 15:48 | Hráblík = ) |  Knihy
Název: PROJEKT LOTY

Napsala:Jacqueline Wilsonová

Ilustroval:Nick SharrattTato knížka je o Charlie , která nemá ráda když jí říkají Charlotta,
říká jí tak jen babička a její učitelka. Dějepis, Charlie začně bavit až s viktorianským projektem Udělá projek o Loty, která žije ve viktoriánské době a je jí 11 jako Charlie, Loty ale musí odejít ze školy i z domova a najít si práci. Bude si vydělávat jako Guvernantka a má fakt tvrdý život. Charlie si zase musí poradit s přítelem své mámy, a jeho uknouraným synem, nejdříve to zpacká, málý Robin, uteče z domu, protože si myslí že ho nikdo nemá rád, naštěstí ho najdou a Charlie se podaří vše zase napravit, z viktorianského projektu dostane jedničku a malou panenku, při vší té zábavě si najde nového koníčka- Pečení dortů

5 kytiček z pěti

Štestím zářící citátky

14. července 2009 v 11:00 | Hráblík = ) |  Citáty
Když se Ti v jeden krásný den na střepy rozbije Tvůj sen, tak nebreč a zatni pěsti, vždyť střepy přinášejí štěstí.

Potkalo mě štěstí, řeklo UHNI a šlo dál.

Existuje štěstí, ale neznáme je.

Štěstí nebývá samo slepé, ale z pravidla oslepuje ty, s nimiž se spojilo.

Nikdo není tak šťasten a nešťasten, jak si jen namlouvá.

Štěstí si vyžaduje více charakteru než neštěstí.

Šťastný není ten, kdo se druhým zdá, šťastný je ten, kdo se sám pokládá za šťastného.

Ze štěstí všech se raduj, neštěstím buď dojat.

Nevěřte, že se člověk může stát šťastným neštěstím druhých.

Citát, ale krásný!!

14. července 2009 v 9:46 | Hráblík = ) |  Citáty
Mám Tě rád… 3 slova, která hladí.

I love you… fráze, která k hříchu svádí.

Láska… krásný pojem šťastných dnů.

Oltář… bělavé šaty splněných snů.

Věčnost… chvíle zázraků, pravdy a žáru.

Amor… patron všech šťastných párů.

Touha… život, vzpomínky a odvaha.